Шифр: Н290818 (Журнал)
Наука та наукознавство [Текст]
Зареєстровані надходження:
     2006 



   
    Форпост Українського наукознавства Цунтру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України - 25 років [Текст] / Б. Маліцький [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 10. - С. 36-43 : фото
ББК 72.4(4Укр)711
Рубрики: Наукознавство
   Інститути--Ювілеї--Україна

   Вчені--Економісти--Україна

Анотація: Цього року виповнилося 25 років від заснування Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України і 20 років з надання йому статусу самостійного академічного інституту. Річницю утворення Центру, визнаної в усьому світі науково-дослідної установи в галузі наукознавства, традиційно відзначають 1 жовтня.


Дод.точки доступу:
Маліцький, Б.; Кавуненко, Л.; Красовська, О.; Пилипенко, О.; Добров, Геннадій Михайлович (доктор економічних наук ; 1929-1989) \про нього\; \о нем\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Атжанов, Равиль.
    Энергия премии в глобальном мире [Текст] / Р.Атжанов // В мире науки. - 2012. - № 5. - С. 80-85 : фото.цв.
ББК 72.4
Рубрики: Наукознавство--Премії--Історія
Анотація: "Глобальная премия" - одна из молодых престижных научных наград, но благодаря солидности учредителей и премиального фонда она мощно заявила о себе по всему миру и получила название "русского Нобеля".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Назаров, Дмитрий.
    Город по-другому: сделано в Сибири [Текст] : к 55-летию Сибирского РАН / Д.Назаров // В мире науки. - 2012. - № 7. - С. 8-17 : фото.цв.
ББК 72
Рубрики: Наукознавство--Інститути --Історія--Російська Федерація--Новосибірськ

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    До 95-річчя Національної академії наук України [Текст] // Слово і час. - 2013. - № 11. - С. 12
Рубрики: Наукознавство--Наукові установи України, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
наукове товариство -- президія -- академік -- науковий відділ
Анотація: Стаття присвячена НАН України - вищій науковій установі України із самоврядною організацією, яка здійснює дослідження в галузі природничих, гуманітарних, суспільних та технічних наук.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Дейнека, В.
    "Прогрес неможливий, поки не буде відновлено моральні канони". [Текст] / Віктор Дейнека // Голос України. - 2014. - 12 берез. (№ 45). - С. 14
ББК 72+3
Рубрики: Наукознавство--Технічні науки--Городня, місто--Чернігівська область (Україна)
Анотація: До 100-річчя від дня народження радянського та українського вченого О. І. Кухтенка. Народився в Городні Чернігівської області.


Дод.точки доступу:
Кухтенко, О. І. (Академік НАН) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Асєєв, Г.
    Інформетрія або інфометрія? [Текст] / Г. Асєєв // Вісник Книжкової палати. - 2015. - № 5. - С. 26-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукознавство--Наукова термінологія--Інформетрія--Бібліометрія
Анотація: Розглянуто відмінності між поняттями інформетрії та інфометрії й аспекти вживання їх у сучасному наукознавстві. Проведено аналітичний огляд використання терміна "інформетрія".


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





   
    Наукометрія: методологія та інструментарій [Текст] / Л. Костенко та ін. // Вісник Книжкової палати. - 2015. - № 9. - С. 25-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукознавство--Наукометричні дослідження--Бібліометричні показники
Анотація: Досліджено витоки наукометрії та констатовано недостатню увагу до розробки її методології. Викладено принципи Лейденського маніфесту наукометрії, дотримання яких забезпечує прозорий моніторинг і підтримку розвитку науки.


Дод.точки доступу:
Л. Костенко

Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





    Гарецкий, Радим Гаврилович.
    Наука: от современности к будущему [Текст] : рецензия на монографию В. И. Оноприенко "Образ науки в меняющемся мире" / Р. Г. Гарецкий // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 12. - С. 77-80
Рубрики: Рецензія на книгу
   Наукознавство

Анотація: З урахуванням нового матеріалу станом науки в останні десятиліття в монографії аналізуються зміни як в самій науці, так і в методології та методах наукознавства, структурі та спрямованості дослідницьких завдань, затребуваності та ефективності результатів. Обговорюються питання діалогу наукового співтовариства з владою та громадськістю, впливу на наукознавство пізнавального апарату соціології науки. Велика увага приділяється проблемам академічної науки, її організації, ресурсному станом та інноваційним можливостям.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Асєєв, Г.
    Структура метричних досліджень у сучасному наукознавстві [Текст] / Г. Асєєв // Вісник Книжкової палати. - 2016. - № 1. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукознавство--Метричні дослідження--Наукові документи
Анотація: Розглянуто об'єкт, предмет, завдання, взаємовплив і взаємозалежність метричних досліджень (наукометрія, інформетрія, інфометрія, бібліометрія, кіберметрія і вебометрія) у сучасному наукознавстві.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





    Загороднюк, Валерій.
    Бачення знання та людини у філософії модерну та постмодерну [Текст] / В. Загороднюк // Філософська думка. - 2006. - № 4. - С. 3-21. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософська антропологія--Екзистенціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Соціологія -- Антропологія -- Економіка -- Наукознавство
Анотація: Мета статті полягає в тому , щоб дослідити бачення знання та людини у філософії Модерну та Постмодерну. Модернізації теорія-концепція суспільно-економічного і політичного розвитку, що пояснює процес переходу від стабільного до сучасного індустріального суспільства, що безперервно змінюється. Отже, мова йдеться про філософію науки доби Модерну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Михайлин, Ігор.
    Вербальна мова науки і атрибутивне наукознавство [Текст] / Ігор Михайлин // Дзвін. - 2017. - № 2. - С. 212-215
Рец. на кн. : Пащенко В. Смислові обґрунтування змістових виправлень текстів. Атрибутивне наукознавство : монографія / В. Пащенко. - К. : МАПА, 2015. - 64 с.

Рубрики: Ділове спілкування
Анотація: Автор розповідає про книгу Володимира Пащенка, присвячену питанню вербальної мови.


Дод.точки доступу:
Пащенко, В. \про твір\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Томашевський, А. П.
    Михайло Петрович Кучера та вітчизняна історико-археологічна наука [Текст] / А. П. Томашевський, А. В. Борисов // Археологія. - 2017. - № 4. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Археологія--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
Давньоруські городища -- фортифікація -- древо-земляні Змієві-Траянові вали -- археологічні пам'ятки -- типологія -- давньоруської кераміки -- археологічні розвідки -- наукова спадщина -- наукознавство
Анотація: Статтю присвячено 95-річчю з дня народження корифея вітчизняної давньоруської та середньовічної археології, доктора історичних наук Михайла Петровича Кучери. Розглядаються цікаві обставини початку археологічної діяльності вченого, розкривається географія його польових досліджень в усіх регіонах України, під час яких він обстежив півтисячі пам'яток, переважно городищ. Констатується виключна роль М. П. Кучери у вивченні конструкцій і часу створення та призначення Змієвих валів. Також вчений розробив засади та принципи давньоруської та післямонгольської хронології. В роботі формулюються основні риси польової та аналітичної методики досліджень М. П. Кучери та найбільш актуальні і важливі складові його об'ємної наукової спадщини.


Дод.точки доступу:
Борисов, А. В.; Кучера, Михайло Петрович

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Костиря, Інна.
    Стан українського інформаційного простору як відображення позиції України в глобальному культурному дискурсі: реалії та перспективи [Текст] / Інна Костиря, Марина Шевченко // Український інформаційний простір. - 2021. - № 2. - С. 98-106
УДК
Рубрики: Книговидання--Україна
   Наукознавство

   Культурна політика--Україна

   Інформаційне суспільство--Інформаційні відносини

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- наука українська -- видавнича справа -- інформаційне суспільство -- культура українська
Анотація: Стаття присвячена розгляду міри інтеграції основних сфер української культури до світового інфопростору.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Марина

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)