Честнов, І.
    Посткласична теорія права: контури нової парадигми [Текст] / І. Честнов // Право України. - 2011. - № 8. - С. 109-114. - Бібліогр.: с. 114 (17 назв)
УДК
Рубрики: Напрями в теорії права
Кл.слова (ненормовані):
онтологія права -- посткласична парадигма
Анотація: У статті розглядається сучасний стан теорії права. Пропонується посткласична парадигма онтології права. Демонструються перспективи посткласичної епістемології стосовно теорії права.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ситар, І. М.
    Предмет порівняльного правознавства (методологічний плюралізм) [Текст] / І. М. Ситар // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 42-51. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Порівняльне правознавство--Предмет
Кл.слова (ненормовані):
герменевтика права -- онтологія права -- синергетика в порівняльному правознавстві -- акультурація в праві -- національне право -- західна традиція права
Анотація: Розглянуто проблему розуміння предмета порівняльного правознавства в контексті сучасного розвитку суспільства. Звернено увагу на розширене тлумачення предмета порівняльного правознавства з використанням методологічного інструментарію, а саме герменевтики, онтології, гносеології, синергетики. Зазначено, що поряд із загальними проблемами порівняльне правознавство як напрям правових досліджень вивчає акультурацію в праві як засіб дихотомічного зв'язку між західною традицією права і національним правом. Окреслено сучасні шляхи розвитку порівняльного правознавства у період глобалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, Ярослав.
    Онтологічний дискурс цивільного судочинства в аспекті граней конфліктного права [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 279-287. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
онтологія права -- конфліктне право -- принцип змагальності -- цивільний процес -- безпека
Анотація: Стаття присвячена аналізу цивільного судочинства, який проводиться в онтологічному дискурсі на предмет його буття в правовій реальності. Відстоюється позиція про перманентність конфлікту в судовій формі захисту цивільних прав та інтересів, пов’язаного з природою правового буття судочинства при розгляді цивільної справи судом і зумовленого принципом змагальності. Такі обставини спричиняють необхідність в суб’єктивному та об’єктивному сенсі забезпечення судом стану безпеки учасників процесу, як і в процесі реалізації процесуального механізму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)