Іванов, Микола.
    Література як Нова Теогонія [Текст] / М. Іванов // Літературна Україна. - 2016. - 20 жовт. (№ 40). - С. 14-15 : іл. - Зміст: Сакралізація фетишу: Бруно Шульц ; Червона Кабала Ісаака Бабеля
Рубрики: Світова література--Літературознавство
   Українська література--Літературознавство

Кл.слова (ненормовані):
Бабель І. Е. -- Шульц Б. -- Брох Г.
Анотація: Творчий універсум Європи заснований на парадигмі протистояння. З одного боку - це історичний антагонізм між еллінізмом і гебраїзмом - у всій своїй ідейній широті від Метью Арнолда і Едварда Карпентера аж до Вальтера Беньяміна і Ханни Арендт. Літературні координати України вписуються у цю сисемк, але захоплива історія літературного протистояння - в основному через геронтофілічний пієтет і номенклатурний снобізм українського літературознавства - вивчена разюче недостатньо.


Дод.точки доступу:
Шульц, Бруно (польський художник і письменник ; 1892-1942) \про нього\; Бабель, Ісак Еммануїлович (російський письменник єврейського походження родом з України ; 1894-1940) \про нього\; Брох, Герман (австрійський письменник, найвидатніший представник філософської прози ; 1886-1951) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Гордієнко, Дмитро.
    Сакралізація влади в "Слові про закон і благодать" Іларіона [Текст] / Д. Гордієнко // Філософські ідеї в культурі Київської Русі : зб. наук. пр. / Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди, НАН України, Полтав. держ. аграр. акад. - Полтава : РВВ ПДАА, 2010. - Вип. 3. - С. 151-166. - Бібліогр.: с. 164-166.
УДК
ББК 87.3(4УКР)4я43 + 63.3(4УКР)4-7я43
Рубрики: Філософські вчення--Влада--Київська Русь


Дод.точки доступу:
Киричок, О. Б. \голов. ред.\; Інститут філософії ім. Г. С. СковородиНаціональна академія наук України; Полтавська державна аграрна академія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дояр, Лариса.
    Будівництво Мавзолею В. І. Леніна у спогадах українського каменяра С. Шапіро [Текст] : за матеріалами Державного архіву друку Книжкової палати України / Л. Дояр // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 4. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культові споруди--Сакралізація --Мавзолей--Державний архів Книжкової палати
Анотація: Розглянуто проблему сакралізації вождя світового пролетаріату, керівника Жовтневої революції в Росії В. Леніна. В розвідці застосовано матеріали спецфонду Книжкової палати України. Спираючись на раритетне харківське видання 1930 р., авторка проаналізувала процес будівництва Мавзолею В. І. Леніна. Застосований наратив є яскравим свідченням активного залучення робітничого класу радянської України до загальносоюзного суспільно-політичного життя.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Москаленко, Л. А.
    Сакральність і сакралізація в середньополіських говірках Чорнобильської зони [Текст] / Л. А. Москаленко // Мовознавство. - 2019. - № 3. - С. 56-71. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Говірки середньополіські--Сакральність--Сакралізація--Чорнобильська зона
Анотація: У статті досліджено репертуар сакральних і сакралізованих предметів живої й неживої природи, а також артефактів, що сформувався в середньополіських говірках Чорнобильського й Поліського районів до аварії на ЧАЕС, простежено особливості їх номінації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Рязанцева, Тетяна.
    Дискурс війни в поезії Олекси Стефановича [Текст] / Тетяна Рязанцева // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 29-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
мілітарна тематика -- сакралізація
Анотація: У статті проаналізовано поетику й мілітарну тематику в патріотичній і релігійній ліриці Олекси Стефановича (1899-1970), одного з митців української діаспори. Матеріал для розгляду - твори, присвячені героям Крут, Олегові Ольжичу, трагедіям Базару і Бродів, а також апокаліптичний цикл «Кінецьсвітнє». Спираючись на визначення особливостей літературних репрезентацій пам’яті, запропоноване Аляйдою Ассман, авторка розкриває основні моменти творчої стратегії О. Стефановича, яка полягає в послідовній міфологізації й сакралізації реальних місцевостей, постатей і подій, пов’язаних із досвідом боротьби за здобуття української державності в першій половині ХХ ст. та участю українців у подіях Другої світової війни.


Дод.точки доступу:
Стефанович, Олекса \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)