Коломієць, О. О.
    Монобатьківські сім'ї: соціальний захист і самозабезпечення [Текст] : соціально-економічна політика / О. О. Коломієць // Стратегічні пріоритети. - 2009. - № 4. - С. 148-156. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65
Рубрики: Сім'я - бюджет--Бідність--Доходи

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Балиев, А.
    Безотходные технологии для самообеспечения энергией [Текст] / А. Балиев // Тваринництво України. - 2012. - № 5. - С. 5-6 : ил.
Рубрики: Тваринництво
   Відходи--Переробка

Кл.слова (ненормовані):
безвідходні технології -- самозабезпечення енергією -- біопальне
Анотація: Комплексная переработка отходов животноводства получает, можно сказать, промышленное развитие. Едва ли не главная причина здесь в том, что топливо и удобрения из таких отходов обходятся куда дешевле, чем традиционные, точнее - традиционно дорожающие источники.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гребенюк, Максим.
    Особливості забезпечення продовольчої безпеки в деяких країнах мусульманського світу: організаційно-правовий аспект / Максим Гребенюк, Андрій Тимофеєв // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 9. - С. 56-61
ББК 65+67
Рубрики: Продовольча безпека--Самозабезпечення--Агрегированний індекс
Анотація: Розкриваються питання правового забезпечення продовольчої безпеки.


Дод.точки доступу:
Тимофеєв, Андрій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Пасхавер, Б. Й.
    Продовольче самозабезпечення населення України [Текст] / Б. Й. Пасхавер // Економіка АПК. - 2018. - № 1. - С. 5-10 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
самоспоживання -- імпортозаміщення -- продовольча забезпеченість
Анотація: Мета статті - проаналізувати розвиток важливого напряму забезпечення продовольчої безпеки України, його динаміки, стану, перспективи. Визначено, що за рахунок бюджетного фінансування доцільно створити й поступово реалізувати широкомасштабну програму продовольчої допомоги малозабезпеченим соціальним групам населення. Недостатнє продовольче спожвання значної частини українських громадян зумовлює необхідність розробки державної програми продовольчої допомоги малозабезпеченим верствам населення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Россоха, В. В.
    Виробництво і розподіл молока за обсягами та якісними і ціновими характеристиками [Текст] / В. В. Россоха, О. А. Петриченко // Економіка АПК. - 2018. - № 7. - С. 27-36 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молоковиробництво--Ціноутворення
   Регіональна економіка--Аграрний сектор--Молоко--Україна

Кл.слова (ненормовані):
молоко -- виробництво -- розподіл -- самозабезпечення -- постачання -- обсяг реалізації -- ціна -- якість -- ефективність
Анотація: Мета статті - провести порівняльний аналіз виробництва й самозабезпечення молоком регіонів України, динаміки закупівлі молока та впливу обсягів реалізації, якості і закупівельних цін на ефективність його виробництва. Визначено регіони, де органам державної влади місцевого самоврядування необхідно приділити увагу створенню умов для розв'язання проблеми самозабезпечення молоком. Доведено, що ефективність молока у сільськогосподарських підприємствах залежить від масштабу виробнитва, обсягів постачання на молокозаводі якості реалізації продукції.


Дод.точки доступу:
Петриченко, О. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Юрченко , Ю.Ю.
    Соціально-економічна оцінка деструктивних факторів продовольчого самозабезпечення [Текст] / Ю.Ю. Юрченко , В. К. Антошкін // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 4-13 : табл. - Бібліогр. с. 11-13 (33 назви)
Рубрики: Зовнішня торгівля --Продовольча безпека
Анотація: Виявлено та проаналізовано деструктивні чинники, що визначають стан продовольчої забезпеченості країн світу на сучасному етапі його розвитку в несприятливих політичних і соціально-економічних умовах. Показано реальний вплив деструктивних чинників на змістовні рівні продовольчої безпеки. Наведено порівняльну характеристику потенціалу продовольчої безпеки різних країн, дано узагальнюючу характеристику ідентичних проблем продовольчого самозабезпечення в конкретних локальних підсистемах. У статті в якості аналітичного майданчика проблемної локальної підсистеми світової продовольчої системи представлена Україна в рамках конкретного часового відрізку. Наголошується на уразливості економіки через співвідношення експорту та імпорту товарів, сальдо зовнішньоторговельного балансу і конкретних позицій імпорту продовольства. Зокрема йдеться про величезні невикористані внутрішні резерви, якщо завозяться продукти, які в достатній кількості можуть вироблятися в Україні. Розглянуто ситуацію з зовнішнім державним боргом України, який перевищує в останні роки створений валовий внутрішній продукт. Це обмежує можливості держави в забезпеченні продовольчої безпеки країни, а населення ставить на межу виживання. Виявлено вплив лібералізації зовнішньої торгівлі в рамках вступу України до СОТ на зниження обсягу сільськогосподарського виробництва. Визначено наслідки триваючих воєнних дій на сході України через втрату певної частини сільськогосподарських земель і частки ВВП цих регіонів у загальному ВВП. Проаналізовано негативний вплив екстремальних кліматичних явищ на продовольчу безпеку.До цього треба додати значні втрати в агропродовольчому комплексі на етапі збирання, обробки, зберігання і реалізації сільськогосподарської продукції.Акцентовано увагу на диференційованому підході до оцінки факторів впливу на продовольче самозабезпечення. Розглянуто практичні заходи посилення продовольчої безпеки і самозабезпеченості в умовах геополітичної невизначеності.З огляду на це слід констатувати все ще потужний ресурсний потенціал України: сприятливий клімат для заняття сільським господарством. Підкреслюється, що маючи всі передумови для лідируючих позицій в числі країн з високим рівнем самозабезпечення продовольством і високими експортними показниками, політика, спрямована на продовольчу самозабезпеченість, повинна стати державним пріоритетом.


Дод.точки доступу:
Антошкін, В.К.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)