Левчук, Аліна.
    Обмеження одержання подарунків як механізм запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням [Текст] / Аліна Левчук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 163-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні службовці--Адміністративні правопорушення--Запобігання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- матеріальні цінності -- склад адміністративного правопорушення -- місцеве самоврядування
Анотація: Зазначено, що законодавча та інституційна основи для вироблення та реалізації антикорупційної політики в Україні постійно перебувають у стані формування, є багато прогалин та колізій між відповідними законодавчими актами у сфері запобігання корупції. Для швидкого та всебічного вирішення цих питань необхідне подальше приведення вітчизняного законодавства у відповідність до міжнародних договорів України. З’ясовано, що пов’язаними із виконанням службових обов’язків є такі подарунки, які надаються як подяка за раніше вчинені службовцем дії (бездіяльність) або прийняті ним рішення на користь дарувальника чи третіх осіб або даруються в очікуванні заздалегідь не обіцяного вчинення публічним службовцем дій (бездіяльності) або прийняття ним рішень на користь дарувальника або третіх осіб. Зроблено висновок, що унормування порядку отримання подарунків та дотримання встановлених законом обмежень щодо їх отримання є одним із найважливіших запобіжних заходів у сфері попередження вчинення корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Улютіна, Олена.
    Об’єктивна сторона підсудних екологічних адміністративних правопорушень [Текст] / Олена Улютіна, Ілона Денисюк // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 170-175. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічні правопорушення--Адміністративна відповідальність--Судовий розгляд
Кл.слова (ненормовані):
склад адміністративного правопорушення -- екологічна шкода -- повторюваність -- кратність
Анотація: У статті проаналізовано об’єктивну сторону екологічних адміністративних правопорушень, справи за якими розглядаються судами. Зроблено висновок, що більшість складів підсудних екологічних адміністративних правопорушень передбачає скоєння активних дій або бездіяльності. Доведено, що в контексті адміністративної відповідальності визначальне значення має саме майнова екологічна шкода, хоча моральна складова частина екологічної шкоди теж не виключається.


Дод.точки доступу:
Денисюк, Ілона

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)