Миронов, Борис.
    Экономическое чудо и революции в России начала ХХ века [Текст] / Борис Миронов // Нева. - 2011. - № 11. - С. 108-123. - Библиогр. в конце ст.
ББК 63 + 65
Рубрики: Публіцистика--Революції--Економіка--Росія, початок 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
аграрне питання -- робітники -- національне питання -- соціально-економічна нерівність -- культурний розкол суспільства -- низький рівень життя

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Зубаревич, Н. В.
    Неравенство социально-экономического развития регионов и городов России 2000-х годов: рост или снижение [Текст] / Н. В. Зубаревич, С. Г. Сафронов // Общественные науки и современность. - 2013. - № 6. - С. 15-26 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Економіка--Розвиток--Регіональні аспекти--Російська Федерація
Кл.слова (ненормовані):
соціально-економічна нерівність -- динаміка регіональної нерівності
Анотація: Предлагаются методы исследования социально-экономического неравенства регионов и городов России. В качестве индикаторов используются индекс Джини и коэффициент вариаций, взвешенных по численности населения региона или города.


Дод.точки доступу:
Сафронов, С.Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Буткалюк, Віталіна.
    Нерівність у сфері праці: ґлобальний вимір [Текст] / Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 75-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальна нестабільність--Нерівність у сфері праці
Кл.слова (ненормовані):
неоліберализм -- постфордизм -- праця -- соціально-економічна нерівність -- нерівність трудових доходів
Анотація: Автор вирізняє й характеризує ключові тенденції у функціюванні ринку праці, що cпричиняються до посилення нерівності впродовж останніх десятиліть (зниження частки трудових доходів у національному доході країн, ослаблення зв'язку між підвищенням продуктивності праці та її оплатою, ерозія профспілкового руху і демонтаж держави загального добробуту). Основну увагу приділено вивченню феномену нерівності трудових доходів, його динаміки та форм прояву в сучасному світі, а також визначенню впливу на цей різновид нерівності, з одного боку, індивідуальних характеристик робітників, а з іншого – особливостей галузі економіки, розміру підприємства та рівня соціально-економічного розвитку країни. На підставі дослідження цих процесів автор доходить висновку, що перерозподіл доходів на користь капіталу і висока диференціація їх є квінтесенцією неоліберального капіталізму. Економічне і політичне виснаження національних держав в умовах неоліберальних реформ призвело до низької ресурсності їх, недостатньої ані для проведення широкої соціальної політики й допомоги нужденним, ані для адекватної боротьби із наслідками характерних для капіталізму криз чи якихось форс-мажорних ситуацій, таких як поточна пандемія COVID-19.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Бакальчук, Владислава Олегівна.
    Міжетнічна нетерпимість в умовах поширення пандемії COVID-19: виклики і заходи протидії [Текст] / Владислава Олегівна Бакальчук // Стратегічна панорама. - 2021. - № 1/2. - С. 65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Коронавірус (COVID-19)--Інфекційні хвороби--Пандемії
   Національні відносини--Україна

   Етнополітика--Конфлікти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
пандемія COVID-19 -- ксенофобія -- етнополітичні виклики -- соціально-економічна нерівність -- національні меншини -- вніб 5
Анотація: Визначено основні етнополітичні виклики пандемії COVID-19, що здійснювали глобальний вплив на рівень соціальної згуртованості та суспільної стійкості, а також на темпи подальшого сталого розвитку на міжнародному та національному рівнях.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)