Москалець, В.
    "Лад" чи "мір"? - важка проблема української національної ідеї / В. Москалець // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 8-15. - Бібліогр.: 17 назв.
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія--Розвиток суспільства
Кл.слова (ненормовані):
національний ідеал -- національна ідея -- національний характер -- особиста свобода -- російська община -- українська громада
Анотація: Свобода духу особистості, індивідуалізм як здатність і бажання брати на себе відповідальність за свою діяльність та поведінку, за все, що діється у соціумі, в державі, як самостійність та ініціативність, як уміння керувати самим собою, своїми формальними та неформальними стосунками, віддаючи державі тільки функції контролю за дотриманням закоеів, які однаково захищають права кожного громадянина, В. Янів влучно позначив терміном "лад" і показав, що цей лад є вершинним ідеалом (ідеєю) усієї європейсько-християнської цивілізації. Хоча внаслідок певних негативних властивостей українського національного характеру на ньому відчутно позначилися впливи авторитарно-волюнтаристичного осковсько-російського вершинного ідеалу (ідеї), який названий нами "мір", а базові "архетипні" пласти цього характеру були і залишаються чужими "міру" і відповідними "ладу". Про незаперчно свідчать історичні факти і документи.





    Миронець, Надія.
    Невідомі автографи Євгена Маланюка [Текст] / Надія Миронець // Слово і час. - 2013. - № 9. - С. 77-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Діаспора--Канада, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
поезії -- листи -- еміграція -- українська громада
Анотація: У статті розглянуто невідомі автографи поезій Є. Маланюка 1925-1929 рр. та його листів до Зої Плітас, виявлених в Українсько-канадському документаційно-дослідницькому центрі в Торонто.


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген Филимонович (український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик ; 1897-1968) \про нього\; Плітас, Зоя \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Липовецький, Святослав.
    Далекосхідна місія [Текст] / С. Липовецький // Український тиждень. - 2017. - № 22 (червень). - С. 38-39 : фот.
Рубрики: Українська революція 1917-1921 рр.
Кл.слова (ненормовані):
українська громада -- зв'язки з японцями -- оунівці -- українська еміграція в Харбіні -- Визвольні змагання -- Маньчжурія -- Далекий Схід
Анотація: 80 років тому члени ОУН за підтримки японського уряду розбудовували українське життя на Далекому Сході й планували створення "Зеленої України". Українська Далекосхідна Республіка була проголошена 1917 року на теренах Зеленого Клину. До складу республіки, що проіснувала до 1922-го року, входили 10 окружних рад. "Українська Далекосхідна Січ" - одна з найактивніших українських організацій Харбіна.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мироненко, Лариса.
    Збереження самоідентичності української діаспори Бразилії [Текст] / Лариса Мироненко // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 7/8. - С. 92-95 : фот.
Рубрики: Діаспора українська--Бразилія
   Національна ідентичність

   Еміграція українська--Бразилія

Кл.слова (ненормовані):
українська імміграція до Бразилії -- українська громада -- збереження української самобутності -- самоідентичність


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)