Карнаух, Б. П.
    Вина потерпілого в деліктному праві [Текст] / Б. П. Карнаух // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 223-230. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Цивільний процес--Ступінь вини--Розмежування
Кл.слова (ненормовані):
умисел -- груба необережність -- легка необережність
Анотація: Досліджується вина потерпілого в деліктному праві. Обстоюється думка, що вина потерпілого не являє собою окремої категорії, вона має розглядатися лише як окремий прояв єдиного поняття вини в цивільному праві. Під виною пропонується розуміти невжиття особою розумно очікуваних від неї застережних заходів щодо запобігання шкоді. Розглядається питання про розмежування ступенів вини в цивільному праві. Сформульовано прикладні критерії, котрими може заслуговуватися суд при вирішенні питання про те, чи була необережність, що її допустив потерпілий, грубою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Баранівський, В. Ф.
    Психічне ставлення особи до вчинення злочину завідомо неправдиве показання [Текст] / В. Ф. Баранівський // Юридична наука. - 2017. - № 2. - С. 16-32. - Бібліогр.: с. 27-32
Рубрики: Кримінальне право
   Вина

Кл.слова (ненормовані):
мотив -- мета -- умисел -- завідомість


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Матвійчук, В. В.
    Суб'єктивна сторона злочину незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах [Текст] / В. В. Матвійчук // Юридична наука. - 2017. - № 12. - С. 124-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне право--Злочини
   Водний фонд України--Злочини

Кл.слова (ненормовані):
мотив -- умисел -- вина -- незаконне заволодіння


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Капустін, Олександр.
    Умисел у складі злочину [Текст] / Олександр Капустін // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 294-299. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини --Кримінологічний аналіз
Анотація: Стаття поглиблює вчення про умисел як частину злочину. Констатовано, що питання умислу висвітлені в науковій літературі недостатньо, при цьому тематика умислу як частини злочину в останніх публікаціях окремо не розглядається. Також у теорії кримінального права немає однозначної думки з приводу формування (виникнення) умислу і його віднесення до частини вчинення злочину. Отже, окреме висвітлення цього питання є прогалиною в сучасній науці і його дослідження має наукову новизну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Флюнт, Мар’яна.
    Теоретико-методологічні основи вивчення способу вчинення злочину [Текст] / Мар’яна Флюнт // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 312-319. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Способи вчинення--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
злочинний умисел -- злочинна поведінка -- механізм вчинення -- modus operandi -- детермінація -- кримінологічна концепція
Анотація: Статтю присвячено дослідженню теоретико-методологічних основ вивчення способу вчинення злочину у кримінологічній науці. Визначено окремі проблеми та труднощі кримінологічного розуміння поняття «спосіб вчинення злочину», зазначено про можливості застосування у вітчизняній кримінології теоретичних і методологічних основ вивчення “modus operandi”, описано деякі перспективи здійснення досліджень у зазначеній сфері та розроблення кримінологічної концепції способу вчинення злочину.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ботякова, Вікторія.
    Суб’єктивна сторона кримінального правопорушення ненадання допомоги хворому медичним працівником [Текст] / Вікторія Ботякова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 276-283. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичні працівники--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
ненадання допомоги хворому -- умисел -- необережність
Анотація: У статті досліджуються питання, що стосуються суб’єктивної сторони кримінального правопорушення ненадання допомоги хворому медичним працівником. Автором з’ясовані загальнотеоретичні положення щодо суб’єктивної сторони кримінального правопорушення, а також наявні точки зору науковців стосовно суб’єктивної сторони кримінального правопорушення, передбаченого ст. 139 КК України. Запропонована авторська редакція ст. 139 КК України. Слід зазначити, що за конструкцією об’єктивної сторони ч. 1 ст. 139 КК України належить до діянь із формальним складом кримінального правопорушення та дане кримінальне правопорушення може вчинятися тільки з прямим умислом. Вказане також підтверджується тим, що винний (медичний працівник) усвідомлює суспільну небезпечність своєї бездіяльності (ненадання допомоги) чи дії (відмова у наданні допомоги), а також бажає їх вчинити.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)