Новальська, Т. В.
    УНІК - перша науково-дослідна установа з вивчення проблем українського читачезнавства [] / Т.В. Новальська // Бібліотечний вісник. - 2004. - № 1. - С. 36-39
Рубрики: Бібліотечна справа. Історія
   Читачезнавство



Є примірники у відділах: всього 1 : ВНІБ (1)
Вільні: ВНІБ (1)





    Новальська, Т. В.
    Українські просвітяни про вивчення "читача з народу" [Текст] / Т.В. Новальська // Бібліотечний вісник. - 2004. - № 3. - С. 34-38. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Читачезнавство


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВА (1), ВНІБ (1)





    Романченко, Ж.
    Теорія бібліологічної психології М.О.Рубакіна [Текст] / Ж. Романченко // Бібліотечний вісник. - 2008. - № 4. - С. 15-18
Рубрики: Психологія
   Бібліотекознавство--Відомі особистості

Кл.слова (ненормовані):
психологія книжкової справи -- бібліологічна психологія -- класифікація типів читачів -- класифікація типів книг -- читачезнавство
Анотація: У статті висвітлено погляди М.О.Рубакіна на бібліотечну психологію. Проаналізовано різні аспекти бібліопсихології, над якими працювали бібліотекознавці в різні історичні періоди.


Дод.точки доступу:
Рубакін, Микола Олександрович (учений-бібліотекознавець, бібліограф, письменник, журналіст, редактор ; 1862-1946) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВА (1)
Вільні: ВА (1)





    Соколов, Віктор.
    Теорія бібліопсихології М. О. Рубакіна та її інтерпретації [Текст] / В. Соколов // Бібліотечний вісник. - 2018. - № 4. - С. 28-41. - Біблиогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотечна справа
Кл.слова (ненормовані):
М. О. Рубакін -- бібліотекознавство -- книгознавство -- бібліопсихологія -- читачезнавство -- психологія читання -- історія книги -- класифікація читачів -- класифікація книг
Анотація: У статті охарактеризовано сутність, об'єкт, предмет, основні положення та методолігічні принципи теорії бібліопсихології М. Рубакіна; проаналізовано її місце і роль у формуванні вітчизняного читачезнавства; розкрито основні завдання та функції бібліопсихології; наводяться тлумачення змісту бібліопсихології в новітніх дослідженнях з бібліотекознавства та книгознавства; проаналізовано деякі методологічні підходи та зміст окремих досліджень з вивчення бібліотекознавства та книгознавства; проаналізовано деякі методологічні підходи та зміст окремих досліджень з вивчення психології читача та читання; наголошується на значенні розвитку бібліопсихології у посиленні інтеграції наук, що вивчають інформаційно-комунікаційну діяльність людини.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





    Солонська, Наталя.
    Канадський українець "серед книжок" у контексті українського зарубіжного читачезнавства [Текст] / Наталя Солонська // Вісник Книжкової палати. - 2018. - № 8. - С. 46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотечна справа--Читачезнавство--Українське зарубіжжя--Читач іммігрант--Канада
Анотація: Уперше у вітчизняній науці порушено проблему українського зарубіжного читачезнавства, в межах якого має досліджуватися читач-іммігрант (адресат), що черпає інформацію з книжок і періодичних видань, преси незалежно від джерела одержання видавничої продукції (бібліотека чи позабібліотечні інституції). Акцентовано на потребі розроблення міждисциплінарного статусу зазначеного наукового напряму, його методики; вивчення читацької аудиторії іммігрантського середовища тощо.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)