Степанищева, В.
    Двоскладне речення. Головні та другорядні члени речення. Тире між підметом і присудком [Текст] : [урок] / Віра Степанищева // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 5. - С. 41-44. - Зміст: "Вітчизно наша, рідна Україна!" / М. Познанська.
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Просте речення--Методика
   Українська мова--Комп'ютерне і програмоване навчання

Кл.слова (ненормовані):
члени речення -- вживання тире в простому реченні -- рідна країна -- українські звичаї -- символи України
Анотація: Мета запропонованого уроку - використовуючи новітні навчальні технології та мультимедійні засоби, поглибити знання учнів про вживання тире в простому реченні між підметом і присудком; розвивати вміння й навички правильно ставити розділові знаки; виховувати в учнів патріотизм та любов до Батьківщини.

Замовлені прим-ки для відділів: ВДГН




    Павлів, Ірина.
    Односкладні називні речення : урок на метеріалі творів Ліни Костенко / Ірина Павлів // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 11. - С. 2-6 : іл.
Рубрики: Українська мова--Односкладні називні речення--План-конспект уроку
   Письменники українські--Костенко Ліна Василівна (р. н. 1930)

Кл.слова (ненормовані):
види односкладний речень -- члени речення -- дослідницікі завдання -- творча робота -- 8 клас
Анотація: Подано план-конспект уроку для 8-го класу на синтаксичну тему. Особливість цієї розробки полягає в тому, що дидактичним матеріалом для запропонованих завдань є фрагменти творів Ліни Костенко.


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна Василівна (українська письменниця, поетеса-шістдесятниця ; 1930) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Ющук, Іван.
    Логічна структура синтаксису / Іван Ющук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 11. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Синтаксис український--Логічна структура
Кл.слова (ненормовані):
сполучення слів -- значення слова -- синтагма -- речення -- члени речення
Анотація: Мова – надзвичайно складний організм із безліччю елементів, призначених для забезпечення мислення та кодування й передачі інформації. Проте це не хаотичний набір різних виражальних засобів, а за певними правилами впорядковане складне ціле. В матеріалізації думки чільне місце належить синтаксисові, у якому діють свої чіткі закони й закономірності. Правильне розуміння їх забезпечує правильну побудову й правильне сприйняття висловлювань. Усі ці питання розглядає автор статті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)