Ситнік, Олена.
    Нормативно-правове регулювання відносин за договором побутового підряду [Текст] / Олена Ситнік // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 74-79. - Бібліогр. в примітках: с. 78-79
ББК 67.9(4Укр)304
Рубрики: Договори і угоди--Побутовий підряд--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
механізм правового регулювання -- правові норми -- цивільне законодавство -- галузеве законодавство -- юридична сила
Анотація: Статтю присвячено визначенню законодавчих підходів до нормативно-правового регулювання побутових відносин, акцентується увага на існуючих колізіях нормативного регулювання між цивільним та споживчим законодавством.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бірюкова, Алевтина.
    Поняття і сутність локальних нормативно-правових актів у системі джерел трудового права [Текст] / Алевтина Бірюкова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 6. - С. 75-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Джерела--Нормативно-правові акти
Кл.слова (ненормовані):
локальний нормативно-правовий акт -- юридична сила -- нормотворчий суб’єкт
Анотація: У статті на основі позицій учених досліджено терміни «локальний нормативно-правовий акт», «локальна нормотворчість» та «локальні акти». Зроблено висновок про давню історію локального регулювання. Виокремлено ознаки досліджуваного поняття. Визначено та охарактеризовано основні наукові бачення проблематики локального нормативно-правового акта. Акцентовано увагу на тому, що суб’єкти, які уповноважені на видання останніх, не мають права виходити за межі їхньої компетенції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Блажівська, Наталія.
    До питання про місце рішень Європейського суду з прав людини у національній правовій системі [Текст] / Наталія Блажівська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 218-222. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика
Кл.слова (ненормовані):
прецедент -- юридична сила -- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод
Анотація: Стаття присвячена розкриттю місця рішень Європейського суду з прав людини у національній правовій системі. Зокрема, досліджується питання співвідношення національного і міжнародно-правового регулювання в аспекті впливу практики Європейського суду з прав людини на нормотворчу та правозастосовну діяльність органів держави – учасниці Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Окрема увага приділяється місцю згаданої Конвенції серед національних джерел права.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Кондрашова, Наталія.
    Правове регулювання виявлення Службою безпеки України загроз економічній безпеці держави [Текст] / Наталія Кондрашова // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 99-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Служба безпеки України--Діяльність--Правове регулювання
   Економічна безпека--Захист--Правове регулювання--Україна

Кл.слова (ненормовані):
юридична сила -- закон
Анотація: У статті досліджується правове регулювання діяльності Служби безпеки України з виявлення загроз економічній безпеці держави. Важлива роль у системі національної безпеки будь-якої країни відводиться саме економічній безпеці. Економічну безпеку можна визначити як загальнонаціональний комплекс заходів, спрямованих на постійний і стабільний розвиток економіки держави, що включає механізм протидії внутрішнім та зовнішнім загрозам. Для забезпечення економічної безпеки держави важливо своєчасно виявляти реальні і потенційні загрози та оцінювати їх рівень. Водночас низька результативність зусиль національного сектору безпеки у цьому напрямі зумовлюється недосконалістю чинного законодавства й інституційної системи, неефективністю використовуваних підходів теорії та практики до організації процесу реагування на реальні і потенційні загрози економічній безпеці держави, що досягається насамперед їх своєчасним виявленням СБ України. Виявлення як ефективний інструмент своєчасного викриття і реагування на потенційні загрози економічній безпеці та запобігання їх трансформації в реальні необхідне для розроблення і реалізації нової парадигми діяльності СБ України у сфері забезпечення економічної безпеки як сучасної спеціальної служби. Не менш важливим є також питання удосконалення практичних засад діяльності СБ України, яка, зважаючи на сучасні загрози економічній безпеці, потребує вироблення принципово інших підходів до тактики їх виявлення, орієнтації діяльності СБ України на викриття потенційних загроз безпеці держави. Аналіз змісту законів України «Про оперативно-розшукову діяльність, «Про контррозвідувальну діяльність» та «Про Службу безпеки України» свідчить, що СБ України повинна спрямовувати свою діяльність на попередження, виявлення і припинення розвідувально-підривної та іншої протиправної діяльності спецслужб іноземних держав, окремих організацій, груп та осіб. Вказане є основними функціональними завданнями, вирішення яких є запорукою результативної нейтралізації СБ України загроз життєво важливим інтересам України. При цьому ми бачимо встановлений законодавством пріоритет попередження загроз у діяльності СБ України перед іншими функціональними завданнями (виявлення і припинення). Водночас з урахуванням концепції реформування СБ України як сучасної спецслужби виявлення загроз має посідати пріоритетне місце в діяльності СБ України усфері забезпечення економічної безпеки держави, що потребує подальшої наукової дискусії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Вступ концепції стійкого розвитку в контексті конституційної реформи України [Текст] / А. П. Лелеченко [та ін.] // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 60-73 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційні реформи --Україна
   Конституційне право--Україна

Кл.слова (ненормовані):
міжнародний досвід -- регуляторна підтримка -- конституційний порядок -- юридична сила -- політичний розвиток держави -- сталий розвиток -- вніб 5
Анотація: Обгрунтовано основні принципи та практичні шляхи реалізації новітніх підходів до конституційно-правового забезпечення соціальних та гуманітарних перетворень в Україні в контексті світових тенденцій сталого розвитку.


Дод.точки доступу:
Лелеченко, Анжела Павлівна; Лебединська, Ольга Юріївна; Сьомін, Сергій Валерійович; Вакуленко, Володимир Миколайович; Піх, Наталія Степанівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)