Марчук, Т. С.
    Сучасні операційні технології діагностування економічної рівноваги будівельних підприємств [Текст] / Т.С. Марчук, Я.Ф. Локтіонова // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 10. - С. 91-96. - Бібліогр. с. 96 (10 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Управління
Анотація: У статті розглянуто сутність організаційно-економічного механізму управління підприємством, охарактеризовано його системи. Визначені основні інструменти організаційно-економічного механізму, що забезпечують ефективне управління підприємством та запропоновані показники, що дозволяють виміряти їх вплив.


Дод.точки доступу:
Локтіонова , Я.Ф.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Оптимальні методи ефективного управління будівельною організацією комбінатного типу [Текст] / В. І. Савенко [та ін.] // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 60-63. - Бібліогр. с. 63 (10 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Управління
Анотація: Ефективний розвиток систем управління є одним з найважливіших напрямів підвищення ресурсного потенціалу будівельних організацій. Існуючі засоби оцінки, в переважній більшості базуються на кількох підходах. Тому головною проблемою є формування критерію оптимальності системи управління і закономірностей його використання в різних окремих задачах. А для оцінювання ефективності процесу функціонування будь-якої системи управління і відповідності її стану сучасним вимогам потрібно мати узагальнений критерій.Випробувані на практиці методи довели ефективність успішного функціонування будь-яких сучасних систем управління будівництвом, до діяльності котрих залучена людина. Такими методами є науковий менеджмент організації, системи управління якістю , згідно міжнародним стандартам ISO 9001-2015 та моделі досконалості EFQM. В Україні, на жаль, вище керівництво бойкотує впровадження і використання цих потужних, справедливих соціально-виробничих інструментів суспільного прогресу. Свідоме і добросовісне застосування стандартів ISO 9001-2015 та моделі досконалості EFQM, як показує досвід передових підприємств, дозволяє підняти рівень ділової досконалості до рівня 450—500 балів за 1000-бальною шкалою EFQM.Для оцінки ефективності процесу функціонування будь-якої системи управління і відповідності її стану сучасним вимогам потрібно мати узагальнений критерій. Такий критерій потрібен для аналізу оптимальності цієї системи і прогнозування напряму її модифікації.??Для забезпечення своєї домінуючої ролі в розвитку цивілізації людина повинна: 1) активно розкривати і розвивати даровані їй гуманітарні цінності, 2) створити геном досконалого розвитку людської спільноти.


Дод.точки доступу:
Савенко, В.І.; Доценко, С.І.; Федоренко , С.В.; Пальчик, С.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Роль факторів ентропії і синергії в ефективній діяльності будівельної організації як виробничої системи [Текст] / В. І. Савенко [та ін.] // Економіка та держава. - 2019. - № 3. - С. 43-51. - Бібліогр. с. 50-51 (29 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Управління
Анотація: Побудова сучасних систем управління будівельними організаціями на базі економіко-математичних методів та інформаційних технологій передбачає вирішення ряду проблем, пов'язаних з формалізацією процесу функціонування виробничої системи і постійного її поліпшення, як вимагають міжнародні стандарти.Теоретично такий підхід дозволяє побудувати оптимальну систему управління. Недоліком такого підходу є відсутність практичної його реалізації, обумовленої, насамперед, недостатнім дослідженням усіх теоретичних питань цієї проблеми.Важливою умовою високого рівня оперативного планування має бути економічна зацікавленість кожної структури і підрозділу в досягненні головної мети організації. Тому глобальна економіко-математична модель повинна забезпечувати можливість вирішення питань оперативного планування і управління, а також давати можливість отримувати необхідні данні для поточного і перспективного планування. Проте стохастичний (вірогіднісний) характер як внутрішніх, так і зовнішніх чинників вносять певну невизначеність (хаос) у дії виробничої організації і формують певний рівень ентропії, яка стає причиною втрати синергічності функціонування системи. Робляться спроби кількісного вимірювання цих властивостей систем, але точних надійних, однозначних методів поки що не існує, тому автоматизована чи роботизовано система не має підстав для прийняття однозначного рішення. Навіть у найдосконаліших машин інтуїція, як підказка з неба, відсутня. Людина ж як найдосконаліше творіння Природи на базі свого досвіду, над зусиль свого розуму і інтуїції навіть в умовах невизначеності повинна приймати і приймає відповідальні рішення.Таким чином, для успішного функціонування будь-яких сучасних систем управління будівництвом в їх склад обов'язково повинна бути включена людина, як ланка, що забезпечує життєздатність усієї системи і реалізацію функції самоорганізації, забезпечує усім необхідним в умовах невизначеності і обмеженості ресурсів. Вона повинна свідомо зменшувати рівень ентропії (хаосу) системи та організовувати і підтримувати максимально можливий рівень синергії функціонування усіх її елементів.Без глибокого вивчення цих концептуальних основ важко запроектувати і тим більше створити досконалу модель.

Перейти: В. І. Савенко та ін.

Дод.точки доступу:
Савенко, В.І.; Доценко, С.І.; Федоренко, С.В.; Пальчик, П.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)