Николс, К.
    Почвенные грибы: фабрика органического вещества в агроэкосистемах [Текст] / К. Николс, С. Райт // Зерно. - 2012. - № 5. - С. 56-63 : ил.
Рубрики: Грунтова мікробіологія
   Агроекосистеми

   Біогеоценози

Кл.слова (ненормовані):
грунтові гриби -- гриби-сапрофіти -- гриби-симбіонти -- гломалін


Дод.точки доступу:
Райт, С.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Поликарпов, Г. Г.
    Концептуальная модель экстремального биогеоценоза восстановительной зоны Черного моря [Текст] / Г. Г. Поликарпов // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 11. - С. 197-203. - Библиогр. в конце ст.
ББК 28.08
Рубрики: Біогеоценози
   Екологія--Водні екосистеми--Україна--Чорне море

Кл.слова (ненормовані):
Радиохемоэкология -- Сероводород -- Вирофаг -- Бактерий-деструкторов
Анотація: Пропонується концептуальна модель екстремального біогеоценозу відновної зони Чорного моря. Обговорюється значення даної моделі як наукової основи екстремальної біології аноксичних морських глибин, включаючи, її розділ - екстремальної радіохемоекології Чорного моря.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бурковський, О. П.
    Перспективи відновлення природних екосистем та приватного заповідання в разі впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення [Текст] / О. П. Бурковський // Екологічний вісник. - 2017. - № 5. - С. 22-26. - Бібліогр.: с. 26 (10 назв)
Рубрики: Біогеоценози
Анотація: Йдеться про вирішення екологічного питання та відтворенням дикої природи і що розв'язання цієї проблеми не є питанням естетики, а виживання, адже саме дика природа формує параметри середовища, які необхідні для біологічного життя людини та суспільства. Земельне питання - ключове екологічне питання, оскільки земля є життєвим простором для природних екосистем, які й формують саме життя на планеті. Основний чинник знищення природного середовища як у світі, так і в Україні - сільське господарство. Найкращим варіантом земельної політики в екологічному аспекті є такий, коли переважна більшість території перебуває в державній власності, адже це дає змогу формувати скоординовану земельну політику щодо співвідношення природних та антропогенних ландшафтів у країні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Морозова, Тетяна.
    Біомоніторинг як необхідна складова досліджень в зоні проведення операції об'єднаних сил [Текст] / Т. Морозова // Екологічний вісник. - 2019. - № 5. - С. 8-10. - Бібліогр. с. 10 (3 назви)
Рубрики: Біогеоценози
   Екосистеми--Екологічні проблеми

   Довкілля--Техногенне забруднення

Анотація: Хімічне забруднення довкілля в зоні операції об'єднаних сил (ООС) може спричиняти як локальні, так і глобальні кризові ситуації. Небезпека полягає в тому, що вуглеводні та важкі метали можуть накопичуватися у ґрунтах, флорі, фауні та мікробіоті. Створюється небезпечний військово-промисловий кластер, де забруднення довкілля в результаті військової діяльності накладається на промислові агломерації, зокрема, на території Донбасу багато небезпечних об'єктів (шахти, металургійні, хімічні та енергетичні виробництва, полігони токсичних відходів, терикони, шламонакопичувачі, шламосхо-вища), що в свою чергу створює додаткові ризики та загрози. Моніторингові дослідження дозволяють виявити кумулятивні впливи; спрогнозувати наслідки діяльності (ретроспективний аналіз); оцінити зміни в довкіллі, шляхи (можливості) зменшення негативних впливів та ймовірність досягнення порогових значень; визначити альтернативи (отримання соціально-економічних результатів збалансованим шляхом).


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДЕТПСГН (2)
Вільні: ВДЕТПСГН (2)