Узунов, Ф. В.
    Державне регулювання як чинник створення сприятливих умов для економічної діяльності корпоративних підприємств в регіоні [Текст] / Ф. В. Узунов // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 12. - С. 95-105 : форм., табл. - Бібліогр.: 11 назв
ББК 65
Рубрики: Регіональна економіка
   Державне регулювання економіки

   Економіка підприємства--Управління економічною діяльністю корпоративних підприємств--Україна--Автономна Республіка Крим

Анотація: У статті досліджено вплив державного регулювання на формування й ефективність використання ресурсів корпоративних підприємств, обґрунтовано роль і значення державної корпоративної власності, розглянуто процеси державного регулювання економіки як своєрідної реакції на дію стимулюючих чинників функціонування ринкового механізму, досліджено трансформаційну роль держави як можливість підтримки технологій і проектів, використання різноманітних форм кооперації між суб'єктами господарювання на основі системної інтеграції корпоративних підприємств.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Петрушевська, В. В.
    Місце складових фінансової політики в системі регулюючих заходів державного впливу на економіку [Текст] / В. В. Петрушевська // Статистика України. - 2012. - № 4. - С. 94-99. - Библиогр.: с. 98 (12 назв.)
ББК 65
Рубрики: Державне регулювання економіки
   Кейнсіанство

   Монетаризм

Анотація: У статті розглянуто еволюцію теорій державного регулювання економіки. Розкрито сутність категорії "фінансова політика", визначено її місце в системі заходів державного впливу на економічні процеси.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Трофимчук, О. А.
    Державне регулювання економіки: теоретичне переосмислення в xxi столітті [Текст] / О. А. Трофимчук // Економіка та держава. - 2020. - № 6. - С. 206-212. - Бібліогр. с. 212 (13 назв)
Рубрики: Держава і економіка
   Державне регулювання економіки

Анотація: Здійснено переосмислення суті, ролі та функцій держави та державного регулювання економіки в розрізі основних теоретичних та практичних проблем сучасної економічної науки. Розглянуто основні теоретичні концепції щодо ролі та функцій держави в економіці, які є елементами сучасного наукового світогляду. Показано теоретичні недоліки неоліберальної концепції та її невідповідність реальній економічній дійсності, зокрема положення щодо негативного відношення до державного регулювання економіки. Обгрунтовано підхід, у якому економічні інтереси суспільства як цілого не є простим зведенням індивідуальних вподобань, а носієм таких загальних інтересів є держава. На основі концепції сумісно-розділеної діяльності розкрито сутність державного регулювання економіки в контексті економічних функцій держави як носія інтересів суспільства загалом, де воно проявляється в якості підфункції економічного регулювання в межах функції задоволення економічних потреб суспільства як цілого, що являє собою кардинально новий підхід, застосований у дослідженні цієї наукової проблематики. Розкрито тісний взаємозв'язок підфункцї економічного регулювання із економічними функціями держави як носія загальних суспільних інтересів та їх підфункціями. Обгрунтовано комплементарний характер взаємодії ринкового механізму та державної регуляції, чим доведено необхідність їх узгодження, а не протиставлення. Розкрито можливі варіанти подальшого розвитку пануючих поглядів щодо ролі держави в економіці та державного регулювання економіки. Виділено основні напрями трансформації державного регулювання економіки в умовах неоліберального глобалізму, необхідні для забезпечення всебічного, сталого та інклюзивного розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)