Мороз, Л.
    Класицизм і драматургія Івана Котляревського [Текст] / Л. Мороз // Рідний край. - 2003. - N 2. - С. 93 - 98
Рубрики: Літературознавство--Драматургія


Дод.точки доступу:
Котляревський, Іван Петрович (український письменник, поет, драматург, основоположник сучасної української літератури, громадський діяч ; 1769-1838 ) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Свербілова, Тетяна.
    Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років ХХ ст. [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Масова культура -- Культурна антропологія -- Тоталітарна культура -- Оксиденталізм -- Імперський дискурс -- Компаративістика -- Імагологія
Анотація: Соціалістичний реалізм не був монокультурним явищем, як не був він специфічно російським "стилем". Розгляд його в контексті масової культури Європи й Америки вимагає національної диференціації й ідентифікації культур, що входили до складу радянської імперії. Культурна антропологія, що реконструює образ тоталітарної культури, враховує аспект читача, але не ідентифікує самого читача. Повернення до історії літератури одіозних імен, що були викреслені в попереднє десятиліття, має супроводжуватися увагою до оксиденталізму як культурного явища, що неминуче мусить змінити ідеологічний антиімперський дискурс. Це можливо тільки в межах компаративного дослідження, зокрема імагології.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Васильєв, Євген.
    Жанрові модифікації містерії в сучасній драматургії [Текст] / Євген Васильєв // Слово і час. - 2017. - № 11. - С. 31-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Драматургія
Кл.слова (ненормовані):
жанрова модифікація, містерія, реконструкція, деконструкція, реінтерпретація, містерія-буф
Анотація: Статтю присвячено модифікаціям середньовічного жанру містерії в драматургії на межі ХХ-ХХІ ст. Запропоновано типологію сучасної містерії (містерія-реконстукція, містерія-реінтерпретація, містерія-деконструкція, містерія-буф). На матеріалі творів сучасних драматургів (М. Курочкін, Неда Неждана, А. Вишневський тощо) проаналізовано особливості кожного жанрового типу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)