Безродный, М. К.
    Аналіз комбінованої теплонасосної схеми опалення з використанням теплоти атмосферного повітря та стічних вод будинку [Текст] / М. К. Безродный, Н. О. Пригнула, С. О. Ословський // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 3-10. - Бібліогр. с. 8, 10 (7 назв)
Рубрики: Теплопостачання--Ефективність
   Насоси--Використання

Анотація: Викладено методику аналізу системи теплонасосного опалення з використанням теплоти стічних вод будівлі та атмосферного повітря як джерел теплоти. Проведено термодинамічний аналіз схеми опалення. Отримано залежність для визначення відношення теплового потоку, що вноситься у випарник з атмосферним повітрям, до сумарних затрат теплоти на опалення. Показано, що схема теплонасосної системи опалення з використанням додаткової теплоти стічних вод ефективніша, ніж вихідна схема опалення. Отримано співвідношення для визначення сумарних питомих затрат зовнішньої енергії на систему теплонасосного опалення з використанням теплоти атмосферного повітря та стічних вод будинку. Визначено, що при використанні даної схеми на стадії проектування системи теплонасосного опалення можливо суттєво знизити капітальні та експлуатаційні затрати. Використання отриманих залежностей у розробці систем теплонасосного опалення забезпечить максимальну єнергоефек- тивність їх роботи.


Дод.точки доступу:
Пригнула, Н.О.; Ословський, С.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Лавренченко, Г. К.
    Компрессорно-насосная установка для сжижения С02 и подачи его на синтез карбамида [Текст] / Г. К. Лавренченко, Б. Г. Грудка // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр. с. 48,49 (5 назв)
Рубрики: Насоси--Використання
Анотація: Діоксид вуглецю та аміак широко використовуються у великотоннажній хімії для виробництва карбаміду. На даний час найбільш поширена технологія отримання кармабіду, відповідно до якої у колону його синтезу насосом подається рідкий NH3 під тиском 15 МПа, а газоподібний С02 - компресором з таким саме тиском, що й аміак. Газоподібний С02 стискають у багатоступеневому компресорі до тиску 15 МПа перед його потраплянням до агрегату синтезу карбаміду, в якому він вступає до реакції з аміаком. Питома витрата електроенергії на стиснення С02 у компресорній установці становить 0,13 кВтгод кг. Зниження енергії на отримання С02, а також карбаміду можна домогтися тоді, коли вдасться СО, подавати у рідкому вигляді під тиском 15 МПа до колони синтезу карбаміду. Аналіз показав, що для вирішення цього завдання необхідно реалізувати два процеси: стиснення до 1,8-3,0 МПа, потім охолодження та зрідження газоподібного СО, за рахунок холоду рідкого аміаку. Зріджений С02 після цього може подаватися насосом до карбамідної колони.


Дод.точки доступу:
Грудка, Б.Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)