Астаф'єв, Олександр.
    Творчість Сімони де Бовуар у дзеркалі екзистенціалізму [Текст] : рецензия / Олександр Астаф'єв // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 102-104
Рец. на Криворучко С. К. Літературна творчість Сімони де Бовуар: еволюція художніх образів : монографія / С. К. Криворучко. - К., 2012. - 428 с.
ББК 83
Рубрики: Письменники Франції, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
філософський екзистенціалізм -- літературний екзистенціалізм -- субстанціональний конфлікт
Анотація: Стаття є рецензією на монографію С. К. Криворучко, яка становить великий науковий і практичний інтерес для істориків і теоретиків лвітератури.


Дод.точки доступу:
Бовуар, Сімона де (французька письменниця, філософ ; 1908-1986) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мотрук, В.
    Життєві й творчі взаємини Жоржа Леона Годо і Рене Шара [Текст] / В. Мотрук // Всесвіт. - 2008. - № 1-2. - С. 146-148
Рубрики: Поети Франції, 20 ст.
   Письменники Франції, 20 ст.

Анотація: Листи - надзвичайно цінний матеріал для кращого пізнання, й осмислення постаті письменника як людини як митця. Листування з Шаром Годо розпочав 1975 року. Кореспонденції видатного письменника справляли на Годо велике враження. Вивчення листування двох видатних французьких митців слова посприяє кращому осмисленню їх творчої індивідуальності , духовних запитів, плину думки.


Дод.точки доступу:
Годо, Жорж-Леон (французький поет ; 1921-1999) \про нього\; Шар, Рене (Корифей французької літератури ; 1907-1988) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Ляшкевич, Петро.
    Мистецтво зрозуміти життя [Текст] / Петро Ляшкевич // Дзвін. - 2018. - № 12 . - С. 198-199
Рец. на кн. : Моруа Анре. Мистецтво жити / Моруа Анре. - Львів : Апріорі, 2018. - 188 с.

Рубрики: Письменники Франції, 20 ст.
Анотація: У статті автор подає літературно-критичну рецензію на книгу відомого французького письменника Анре Моруа "Мистецтво жити". Зокрема, він розглядає працю письменника як актуальну класику мотиваційної літератури.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Тарнашинська, Людмила.
    Філософія війни і миру: антропоцентрична дихотомія любові/ненависті як мотивація героїзму (за "Листами до німецького друга" Альбера Камю) [Текст] / Людмила Тарнашинська // Слово і час. - 2019. - № 4. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Французька література--Історія, 20 ст.
   Епістолярна спадщина--Листування

   Письменники Франції, 20 ст.

Анотація: Розглядається гуманістично-антропоцентрична позиція французького письменника й філософа А. Камю в “Листах до німецького друга” (1943 – 1944). Під час Другої світової війни письменник пережив екзистенційну драму сумління, викликану ситуацією в окупованій Франції – країні, яка все ж зуміла перетворити свою поразку на перемогу. Фашизм очима А. Камю розкрито в контексті філософії війни/миру через низку опозитів (любов/ненависть, насильство/ненасильство, сила/слабкість, героїзм/боягузтво, друг/ворог, свій/чужий, герой/зрадник, переможець/переможений). Апеляція до ціни жертви/втрати/перемоги відбувається в силовому полі психології насильства/ ненасильства. Письменник гранично антропологізує проблему, ставлячи в центр “аргументів сумління” людину з комплексом її цінностей. Антропоцентричний розтин ситуації опору/неопору в умовах окупації виводить на історичні паралелі з новітньою історією та їх гуманістичні уроки.


Дод.точки доступу:
Камю, Альбер (французький романіст, філософ, публіцист, Лауреат Нобелівської премії літ. 1957р. ; 1913-1960) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)