Іванюк, У. В.
    Значення світової продовольчої кризи на зростання вітчизняної економіки [Текст] / У. В. Іванюк // Економіка та держава. - 2013. - № 2. - С. 83-85. - Бібліогр. с.85 (14 назв)
ББК 65
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
   Сільськогосподарська продукція--Ціноутворення

Анотація: У статті здійснено аналіз впливу українських цін на аграрну продукцію на світові ціни на сільськогосподарські товари, підтверджена теза про те, що продовольча криза буде покращувати динаміку економіки аграрного типу, розроблені заходи, які спрямовані на реформування аграрного сектору України і забезпечення продовольчої безпеки держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Забарна, Ю. В.
    Вплив основних факторів світової продовольчої проблеми на стан і перспективи продовольчої безпеки України [] / Ю. В. Забарна // Економіка та держава. - 2015. - № 5. - С. 145-148. - Бібліогр. с.148 (17 назв)
ББК 65.9(4УКР)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Тернавська, І. Б.
    Дефініція категорії продовольча безпека та її еволюція [] / І. Б. Тернавська // Економіка та держава. - 2015. - № 7. - С. 44-48. - Бібліогр. с.47-48 (20 назв)
ББК 65.42
Рубрики: Продовольча безпека--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Соломаха, І. В.
    Стан та тенденції розвитку овочевого ринку в Україні [Текст] / І. В. Соломаха, А. В. Жабинська // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2015. - № 3. - С. 126-134. - Бібліогр.: с. 134 . - ISSN 2411-5215
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
   Овочі цибулеві--Ринок

   Виробництво--Овочі

Кл.слова (ненормовані):
НАЦІОНАЛЬНИЙ РИНОК -- РОЗПОДІЛ ПРАЦІ -- ПОПИТ -- ПРОПОЗИЦІЯ


Дод.точки доступу:
Жабинська, А. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Пилявець, В. М.
    Основні підходи до формування безпеки продовольчої продукції в Україні [Текст] / В. М. Пилявець // Вісник. - 2016. - № 2. - С. 23-25 : рис.
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
якість продукції -- державний контроль -- утилізація -- продовольча сировина


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мостова , А. Д.
    Удосконалення методичного забезпечення аналізу стану продовольчої безпеки країни [Текст] / А. Д. Мостова // Економіка та держава. - 2017. - № 10. - С. 42-47 : табл. - Бібліогр. с. 46-47 (19 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: У статті проведено аналіз сучасного методичного забезпечення аналізу стану продовольчої безпеки в Україні. Досліджено основні методичні підходи до оцінки продовольчої безпеки згідно з нормативно-правовими актами. Виділено переваги й недоліки існуючих методик аналізу стану продовольчої безпеки країни з точки зору подальшої розробки стратегії. Встановлено недосконалість методичної бази для формування стратегії продовольчої безпеки та прийняття відповідних стратегічних рішень. Доведено, що оцінка продовольчої безпеки проводиться фрагментарно з неможливістю ідентифікації проблемних складових та виявлення пріоритетних напрямів стратегічного планування. Обгрунтовано необхідність розробки об'єктивної системи показників, яка б враховувала всі складові, від яких залежить продовольча безпека. Запропоновано методику оцінки продовольчої безпеки держави, яка враховує складові стратегії продовольчої безпеки та дозволяє виявити напрями стратегічного планування, на основі яких можна сформувати надійне підгрунтя зміцнення продовольчої безпеки країни. Для подальшого удосконалення методичного забезпечення аналізу стану продовольчої безпеки країни розроблено систему відносних величин (індексів) об'єктивної оцінки тенденцій продовольчої безпеки у порівнянні з нормативними або сприятливими за певними критеріями значеннями. Показники для оцінювання стратегічного рівня продовольчої безпеки запропоновано систематизувати відповідно до чотирьох груп: оцінки тенденцій виробництва та його відповідності внутрішнім потребам; залежності продовольчого постачання країни та ресурсного забезпечення аграрного сектору від імпортних поставок; оцінки динаміки запасів (співвідношення виробництва і споживання); оцінки якості і доступності продовольства, збалансованості харчування. Проведено практичну ілюстрацію запропонованої методики та сформульовано висновки з проведеного дослідження щодо подальшої розробки стратегії продовольчої безпеки держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Стариченко, Є. М.
    Теоретико-методичні засади формування критерів та показників оцінки продовольчої безпеки країни [Текст] / Є. М. Стариченко // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 113-118. - Бібліогр. с. 118 (11 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: Досягнення продовольчої безпеки вимагає створення системи цільових індикаторів, що дозволяє обгрунтовувати та приймати дієві управлінські рішення державними органами управління та влади. Стан продовольчої безпеки населення оцінюється широким спектром показників.Продовольча безпека є складовою економічної безпеки, а стан останньої оцінюється об'єктивною системою критеріїв, показників і індикаторів, які визначають порогові значення функціонування економічної системи. Тому побудова системи продовольчої безпеки неможлива без створення системи показників та індикаторів, які дозволяють сформувати кількісно-якісні характеристики соціально-економічним явищам і процесам.Необхідно зазначити, що індикатори, подібні між собою, однак у різних методиках можуть входити до різних груп показників. Індикатори, які характеризують стан транспортної інфраструктури (частка доріг із твердим покриттям, частка залізничних шляхів) у рамках системи індикаторів ФАО відносяться до показників (фізичної) доступності продовольства та характеризує можливість доставляти продовольство до мереж роздрібної торгівлі, і доступ населення до ним.??Узагальнено систему показників продовольчої безпеки, що використовується у вітчизняній практиці, яка при аналізі та прогнозуванні по основних групах продовольчих товарів дозволяє провести порівняння, наявного і імовірного в майбутньому стану продовольчого забезпечення, оцінити реальні потреби держави в основних продуктах харчування й ресурсах для їхнього виробництва, а також визначити базові показники продовольчої стратегії як складової аграрної політики держави. Вітчизняний підхід до оцінювання продовольчої безпеки передбачає використання цілого ряду показників, які характеризують різні її аспекти, однак їх різнобічність не дозволяє зробити висновок про динаміку зміни продовольчої безпеки країни в цілому. Вважаємо, що в охарактеризованій вище системі показників, відсутній розрахунок узагальнюючого показника, який би комплексно оцінював стан продовольчої безпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Щербенко, Ростислав.
    В якому стані продовольча безпека країни? [Текст] / Ростислав Щербенко, Катерина Тулупова // Фінансовий контроль. - 2019. - № 6. - С. 14-19 : іл.
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
санітарне законодавство -- санітарно-епідемічна ситуація -- захист споживачів -- безпечність харчових продуктів -- вірусні та інфекційні захворювання -- виконання державних програм -- державна політика -- фінансові санкції -- державний нагляд -- штрафи


Дод.точки доступу:
Тулупова, Катерина

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гринишин, В. Є.
    Методологічні основи дослідження продовольчої безпеки країни [Текст] / В. Є. Гринишин // Економіка та держава. - 2020. - № 2. - С. 141-146 : табл. - Бібліогр. с. 145-146 (25 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: Глобалізація світового ринку та посилення відкритості національних економік вимагають адекватного реагування на мінливі виклики та передбачати вплив швидкозмінних чинників екзогенного та ендогенного рівнів на формування продовольчої безпеки країн. У статті аргументовано, що прийняття рішень про розроблення інструментарію управління продовольчою безпекою країни має грунтуватись на результатах аналітичної оцінки стану, тенденцій та перспектив розвитку чинників, які на неї впливають та формують. Розроблена методика дослідження продовольчої безпеки країни включає такі етапи: 1) оцінювання стану продовольчого забезпечення (обчислення соціально-економічних показників та індикаторів; оцінка основних ризиків; переведення показників, індексів, коефіцієнтів ризику у стандартизовані частинні коефіцієнти; агрегування частинних коефіцієнтів); 2) аналіз існуючих трендів (перевірка динамічних рядів показників та індикаторів продовольчої безпеки на наявність трендів; визначення регіонів, які залежать від виробництва продовольства в інших регіонах); 3) дослідження продовольчих взаємозалежностей регіонів (розподіл регіонів за ступенем залежності від виробництва в інших регіонах); 4) ідентифікацію чинників впливу на продовольчу безпеку (ідентифікація чинників; оцінка тісноти зв'язку); 5) оцінювання загроз формування продовольчої безпеки (оцінка ризиків продовольчій безпеці; багатофакторне групування регіонів за джерелами ризиків безпеки). Обгрунтовано, що систематизація результатів аналізу за запропонованою методикою забезпечить цілісне уявлення про стан продовольчої безпеки у поточний момент часу, сприятиме визначенню можливих трендів у разі сталості зовнішніх умов, виявленню потенційних загроз та обгрунтуванню перспективних напрямів зміцнення продовольчої безпеки. На цій основі стане можливим визначення потенціалу її забезпечення за рахунок максимально повного використання наявних у країні ресурсів та посилення конкурентних позицій вітчизняних товаровиробників на європейських та світових продовольчих ринках.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)