Борисова, М.
    Честно. об экспорте [Текст] / М. Борисова // Агроперспектива. - 2015. - № 4. - С. 30-33 : цв. ил.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Експорт
Кл.слова (ненормовані):
товарообіг -- міжнародна торгівля -- аграрна продукція -- імпорт


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Головачова, О. С.
    Детермінанти регуляторної політики у сфері експорту агропродовольчої продукції [Текст] / О. С. Головачова, К. С. Пугачевська // Економіка та держава. - 2017. - № 11. - С. 29-33. - Бібліогр. с. 33 (11 назв)
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Експорт
Анотація: У статті досліджено екзогенні та ендогенні детермінанти регуляторної політики у сфері зовнішньої торгівлі, зокрема у частині її експортної компоненти в умовах дестабілізації глобальних торговельних інституцій. Сформульовано тенденції розвитку міжнародної торгівлі продукцією АПК, які мають суттєвий вплив на формування регуляторної політики. Розглянуто напрями діяльності СОТ як міжнародного інституційного регулятора зовнішньої торгівлі продукцією АПК. Визначено основні проблеми у світовому сільському господарстві та їх вплив на зовнішню торгівлю агропромисловою продукцією. Проаналізованно генезис теоретичних підходів до регулювання зовнішньої торгівлі та сутності регуляторної політики. Виявлено напрями державної підтримки підприємств-експортерів продукції АПК на зовнішніх ринках.??


Дод.точки доступу:
Пугачевська, К.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Верба, Д.
    Успіхи українського сільського господарства і проблеми економічного розвитку [Текст] / Д. Верба // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 2. - С. 3-10. - Бібліогр. с. 10 (16 назв)
Рубрики: Економічний розвиток--УКРАЇНА
   Сільськогосподарська продукція--Експорт

Анотація: Стаття присвячена висвітленню ролі українського сільського господарства та успіхів його експортного сектору в системі чинників економічного зростання і розвитку. Дослідження грунтується на положенні, що модель "низька заробітна плата приваблює капітал, а насичення капіталом підвищує заробітну плату" не працює в країнах, де домінує низькотехнологічне виробництво, прикладом якого є сучасне сільське господарство України. У таких країнах насичення капіталом зупиняється значно раніше, ніж досягає необхідної для вирівнювання факторних доходів з розвиненими країнами межі. Звідси авторська гіпотеза, що й експортна експансія українського сільського господарства не причина, не рушій зростання, а скоріше, вимушена форма адаптації економіки до вкрай несприятливих для "справжнього розвитку" макроекономічних й інституціональних умов. Стаття містить трактування загальнодоступних статистичних даних у контексті розподілу вигід від експорту сільськогосподарської продукції та опис моделі включення зростання сільськогосподарського виробництва в механізми суспшьно-економічного розвитку, яка, на думку автора, є більш реалістичною, ніж сподівання на те, що нагромадження доходів від "традиційного сільськогосподарського експорту" дозволить сформувати в Україні високотехнологічний агарний сектор.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)