Бунда, Оксана.
    "У донецькій солі скільки сміття, бо її видобувають, як вугілля" [Текст] / О. Бунда ; розмову вела Анна Балакир // Країна. - 2017. - № 3. - С. 39-43 : фот.
Рубрики: Сіль--Видобування--Дрогобич, місто
Анотація: На Дрогобицькій солеварні можуть зробити курорт. Сіль виварюють з ропи у діжках. Із літра розсолу отримують 300 грамів солі. Ропа має домішки брому. Він випаровується із солі, корисний для бань. Чи знайде місто кошти на утримання та відновлення солеварні? Офіційною датою заснування заводу є 1250 рік.


Дод.точки доступу:
Балакир, Анна \розмову вела.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ковальов, Дмитро.
    Солоний присмак тисячоліття [Текст] / Д. Ковальов; розмову вів Андрій Нестеренко // Голос України. - 2017. - 15 берез. (№ 47). - С. 12 : фот.
Рубрики: Сіль--Видобування--Дрогобич, місто
   Міста України--Історія

Анотація: На міському гербі Дрогобича зображені 9 топок солі. Тут уже понад 800 років працює єдиний в Україні солевиварювальний завод. На пам'ятній дошці на вході до підприємства зазначено, що солеварне виробництво тут розпочалося у ХІІІ столітті. Але історики називають ще більш ранній час Х-ХІ століття. Отже, не лише виробництво , але і туризм зможуть зберегти цей завод для наших нащадків.


Дод.точки доступу:
Нестеренко, Андрій \розмову вів.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)