Пелешенко, Юрій.
    Південнослов’янські та західні впливи в києворуському письменстві [Текст] / Юрій Пелешенко // Слово і час. - 2016. - № 8. - С. 91-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 10-13 ст.
   Літературознавство--Компаративні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
києворуська література -- християнство -- впливи -- багатовекторність
Анотація: У статті вказано основні пам’ятки перекладного письменства, що ввійшли до складу києворуської літератури в ХІ - першій половині ХІІІ ст. Акцентовано увагу на південнослов’янському та західному векторах літературних впливів, що визначали своєрідність української середньовічної літератури.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Сліпушко, Оксана.
    Перша державно-літературна декларація Руси-України: до 980-ліття написання "Слова про Закон і Благодать" Іларіона [Текст] / Оксана Сліпушко // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 10-13 ст.
   Історія Київської Русі--Культура

Кл.слова (ненормовані):
українське середньовіччя -- києворуська держава -- софійський собор -- свобода волі -- свобода вибору
Анотація: У статті проаналізовано проблему постання декларації-проповіді доби українського Середньовіччя "Слова про Закон і Благодать" Іларіона. На основі аналізу літописних статей доведено, що найімовірнішою датою написання твору є 1037 рік. Акцентовано увагу на головних ідеях твору, зокрема його європейській спрямованості, відкриттях Іларіона в галузях філософії та суспільного мислення. Визначено статус твору як першої політичної та літературно-культурної декларації Києворуської держави.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Салевич, Павло.
    Міфологічна семантика й локалізація "дебри Кисані" [Текст] / П. Салевич // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 43-51 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 10-13 ст.
Кл.слова (ненормовані):
міфотопонім -- міфологічний епос -- міфологічна семантика -- жертовний обряд
Анотація: Виходячи з міфологічної природи "Слова о полку Ігоревім", автор статті пропонує нове прочитання контексту, художньої семантики й локалізації найскладнішого для тлумачення "темного місця" пам’ятки - міфотопоніма "дебра Кисань". Крім того, запропоновано нове комплексне тлумачення символіки всього "Сну Святослава" і його художньої функції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)