Городенська, К.
    Рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів [Текст] / Катерина Городенська // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 4. - С. 23-25.
ББК 81.411.1-7
Рубрики: Українська мова--Орфографія--Правопис
   Українська мова--Ономастика

Кл.слова (ненормовані):
Святвечір -- велика й мала літера в назвах вулиць -- назви станцій метрополітену -- Гостиний двір
Анотація: Запропоновано найновіші рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів і словосполучень у сучасній українській літературній мові. Рекомендації ґрунтуються на мовних нормах та виважених теоретичних засадах академічної мовознавчої науки. Зокрема, у цій статті увагу приділено проблемі правопису певних назв вулиць та станцій метрополітену, назв "Святвечір" та "Гостиний двір".


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Цілина, М.
    Структурно-семантичні особливості ідеонімії на позначення назв творів української художньої літератури для дітей [Текст] / Марина Цілина // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 6. - С. 3-7. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська мова--Ономастика
Кл.слова (ненормовані):
ідеоніми -- белетристиконіми -- онімізація -- трансонімізація
Анотація: У статті зосереджено увагу на специфіці власних назв творів української художньої літератури для дітей - белетристиконімів. З'ясовано особливості значення таких найменувань, подано їх структурну класифікацію, докладно охарактеризовано кожний структурний різновид.

Замовлені прим-ки для відділів: ВДГН




    Цілина, М.
    Принципи номінації перекладних літературних пам'яток періоду Київської Русі [Текст] / Марина Цілина // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 7/8. - С. 44-47. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Українська література--Давня
   Українська мова--Ономастика

Кл.слова (ненормовані):
твори перекладної літератури -- часи Київської Русі -- релігійна та житійна література -- природничо-наукова література -- ідеоніми -- белетристиконіми -- пропріативні класи -- ономастичний маркер
Анотація: Наукову розвідку присвячено дослідженню походження, структури, функціонування, трансформації та варіативності назв перекладних давньоруських пам'яток. Розглянуто найменування літературних творів, що дійшли до нас, зберігаються у нашій країні чи залишились нам за спадком від Київської Русі. Доведено, що значна частина цих найменувань, які віднесено до пропріативного класу ідеонімів (підтипу белетристиконімів), мала багатокомпонентні назви, що вказували на ідейно-тематичне спрямування тієї чи іншої пам'ятки. З часом такі оніми трансформувалися у менші назви та функціонують сьогодні як повноправні чи варіативні.

Замовлені прим-ки для відділів: ВДГН




    Заверуха, М.
    Як виникло твоє ім'я та прізвище [Текст] : позакласний захід / Марія Заверуха // Початкова школа. - 2016. - № 6. - С. 15-16.
Рубрики: Українська мова--Позакласна робота
   Українська мова--Ономастика

Кл.слова (ненормовані):
позакласний захід з української мови -- історія виникнення імен і прізвищ
Анотація: Подано розробку позакласного заходу, мета якого - ознайомити з історією виникнення імен та прізвищ; виховувати дисциплінованість, повагу до товаришів, до свого роду та родоводу як історії свого народу.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Солодовник, А. Д.
    Географічний аспект походження прізвищ (на прикладі села Каїри Горностаївського району Херсонської області) [Текст] / А. Д. Солодовник // Географія та економіка в рідній школі. - 2016. - № 5. - С. 28-29. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська мова--Ономастика
   Географія--Краєзнавство--Херсонська область

Кл.слова (ненормовані):
географія -- краєзнавство -- прізвища -- географічні дослідження
Анотація: У статті йдеться про українські прізвища, вивчення яких займає особливе місце у краєзнавчій роботі. Прізвища, притаманні різним регіонам України ще мало вивчені, але вони відображають етнічні, соціальні та культурні особливості певної території.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)