Самусенко, Юрій.
    Валентність: за і проти [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 3. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Хімічні реакції
Анотація: Поняття валентності, запроваджене в науку для кількісної оцінки хімічної спорідненості атомів, з часом стало розвиватися шляхом поглиблення уявлень про валентність як характеристику атомів хімічного елемента та шляхом розширення уявлень про валентність до фактичного ототожнення їх з поняттями про хімічний зв'язок. Автор розглядає, яке питання є важливішим у хімії: валентність елементів чи їх ступінь окиснення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Іньшина, О. І.
    Новий суперкислотний ZrO[[d]]2[[/d]]-SiO[[d]]2[[/d]]-Al[[d]]2[[/d]]O[[d]]3[[/d]] оксид та його активність в олігомеризації тетрагідрофурану [Текст] / О. І. Іньшина, Г. М. Тельбіз, В. В. Брей // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 10. - С. 49-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізична хімія--Каталізатори
   Хімія--Неорганічна хімія--Метали 4 та 5 групи--Цирконій

   Хімія--Хімічні реакції

Кл.слова (ненормовані):
центри Льюїса -- цирконій -- іон -- насичення координаційне -- тетрагідрофуран -- полімеризація -- золь-гель


Дод.точки доступу:
Тельбіз, Г. М.; Брей, В. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Комісаренко, Сергій Васильович.
    Як клітинам вдається зберегти молекули ДНК неушкодженими, або завдяки чому існує життя на землі? Нобелівська премія з хімія 2015 р. [Текст] / Сергій Васильович Комісаренко, Світлана Іванівна Романюк // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 30-40 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нобелівська премія--Лауреати--Хіміки, 2015 р.
   Хімія--Хімічні реакції

Кл.слова (ненормовані):
ушкодження ДНК -- системи репарації ДНК
Анотація: 7 жовтня 2015 р. у столиці Швеції Стокгольмі в рамках проведення 114-го Нобелівського тижня Нобелівським комітетом при Королівській академії наук Швеції в 107-й раз було оголошено імена лауреатів Нобелівської премії з хімії: Томаса Ліндаля (Tomas Lindahl), Пола Модрича (Paul Modric) і Азіза Санджара (Aziz Sancar). Ця нагорода є особливо престижною, оскільки засновник Нобелівських премій - шведський підприємець та винахідник Альфред Нобель (1833-1896) сам був хіміком і заробив свої статки завдяки винаходу динаміту. Хімія стала другою наукою після фізики, згаданою ним у заповіті.


Дод.точки доступу:
Романюк, Світлана Іванівна; Ліндаль, Томас \про нього\; Модрич, Пол Лоуренс \про нього\; Санджар, Азіз \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Трет-бутилдіоксофосфоран як аналог метафосфатів [Text] / А. О. Колодяжна, Е. В. Гришкун, А. О. Гудима [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 5. - С. 67-74. - Текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Органічна хімія
   Фізична хімія--Кінетика

   Хімія--Хімічні реакції

Кл.слова (ненормовані):
Термоліз -- Тример -- Тримеризація -- Флеш-вакуум
Анотація: У результаті флеш-вакуумного термолізу (ФВТ) триметилсиліл-бутилгалогенфосфонатів утворюється трет-бутилдіоксофосфоран. ФВТ відбувається з відщепленням галогентриметилсилану і утворенням нестабільного трет-бутилдіоксифосфорану, який легко перетворюється в тример.


Дод.точки доступу:
Колодяжна, А. О.; Гришкун, Е. В.; Гудима, А. О.; Колодяжна, О. О.; Шейко, С. Ю.; Колодяжний, О. І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)