Финн, В. К.
    К структурной когнитологии: феноменология сознания с точки зрения искусственного интеллекта [Текст] / В. К. Финн // Вопросы философии. - 2009. - № 1. - С. 88-103
ББК 87
Рубрики: Штучний інтелект
   Феноменологія


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ожеван, Микола Андрійович.
    Між утопією та реальністю: трангуманистичні технології та їх вплив на майбутнє людини й людства [Текст] / Микола Андрійович Ожеван // Стратегічні пріоритети. - 2014. - № 4. - С. 88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 32.81/6П2.154+87
Рубрики: Штучний інтелект
Кл.слова (ненормовані):
техноутопія -- трансгуманізм -- постгуманізм -- імморалізм -- сингулярність
Анотація: В статті особлива увага придіяється реалізації нових можливостей створення "штучного інтелекту" на засадах кібернитичного моделювання діяльності людського мозку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Куперштейн, Л. М.
    Комп'ютерна підтримка у діагностуванні інсультів з елементами штучного інтелекту [Текст] / Л. М. Куперштейн, М. Д. Кренцін // Винахідник і раціоналізатор. - 2016. - № 1. - С. 43-45 : рис. - Бібліогр.: с. 45
Рубрики: Діагностика--Інсульти
   Штучний інтелект

   Комп'ютерна обробка--Діагностика--Інсульти

Кл.слова (ненормовані):
ХВОРОБА -- мозковий кровообіг -- нейронні мережі


Дод.точки доступу:
Кренцін, М. Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Загнетко, Александр.
    Искусственный интеллект - не панацея от естественной глупости [Текст] / А. Загнетко // Вселенная. Пространство. Время. - 2017. - № 2. - С. 11-12 : фот. цв.
Рубрики: Штучний інтелект
Кл.слова (ненормовані):
технологія -- людство -- кіберфізичні системи


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Стефанчук, Руслан.
    Інформаційні технології та право: quo vadis? [Текст] / Руслан Стефанчук // Право України. - 2018. - № 1. - С. 30-50. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Інформаційні технології--Інтернет
   Штучний інтелект

Анотація: В статті розповідається, що зміна суспільних відносин, зумовлена створенням і бурхливим розвитком інформаційних технологій, потребує швидкої та адекватної реакції з боку права. Водночас сучасний правовий механізм регулювання і охорони суспільних відносин не може повною мірою належно забезпечити відповідні зміни, спричинені експансією ІТ.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Татомир, І. Л.
    Зайнятість та освітня політика в епоху штучного інтелекту й робототехніки [Текст] / І. Л. Татомир // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 178-193
Рубрики: Штучний інтелект
   Робототехніка

Анотація: Мета статті - розглянути результати впливу використання штучного інтелекту на зайнятість населення та зміну професійних розподілів, обґрунтувати роль освіти у цих процесах та запропонувати шляхи мінімізації негативних наслідків ризиків цих процесів для національного ринку праці. Проаналізовано песимістичні та оптимістичні прогнози економістів щодо подальшої ролі штучного інтелекту у процесах автоматизації. Обґрунтовано вплив сучасних мегатрендів на глобальний ринок праці, визначено сфери, які зазнають найбільшого впливу робототехніки. Запропоновано напрями модернізації системи освіти на загальнодержавному рівні з метою забезпечення конкурентоспроможності робочої сили та її швидкої адаптації до змін попиту та пропозиції на ринку праці. Мова йде про реорганізацію системи освіти з обов'язковим упровадженням у навчальні плани дисциплін ІТ-характеру, підтримання ініціатив з популяризації курсів Coursera, Edx, Udemy, Udasity та інших провайдерів. Це дасть змогу навчати українських студентів за світовими інноваційними програмами, збільшити кількість навчальних закладів за професійно-технічним спрямуванням та їх популярність серед молоді, впроваджувати активні системи отримання освіти безспосередньо на виробництві. Рекомендовано створювати профільні інститути та кафедри штучного інтелекту, робототехніки і машинознавства, які б тісно співпрацювали зі школами і приватними технохабами для підвищення рівня підготовки студентів, запровадження стипендій для обдарованої молоді та викладачів, які займаються дослідженнями у сфері штучного інтелекту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Білик, Олена.
    Палітра сервісів для створення візуального контенту з використанням штучного інтелекту [Текст] / Олена Білик // Бібліотечна планета. - 2024. - № 1. - С. 27-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотеки України--Інформаційні ресурси--Інформаційні технології
   Штучний інтелект

   Цифрові технології--Бібліотеки

   Електронна бібліотека

Кл.слова (ненормовані):
нейронні мережі -- інформаційно-цифрові технології -- сервіси штучного інтелекту -- цифрові архіви -- бібліотечна галузь


Є примірники у відділах: всього 1 : НМВ (1)
Вільні: НМВ (1)