Ігнатьєв, Павло.
    Королівство Марокко: історія модернізації [Текст] / П. Ігнатьєв // Зовнішні справи. - 2017. - № 1. - С. 34-39 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Зовнішня політика--Внутрішня політика--Марокко, Сучасний стан
   Економіка--Марокко

   Історія--Марокко

   Туризм--Марокко

Анотація: Стаття аналізує особливості модернізації Марокко у роки правління короля Мухаммеда VI у таких сферах як "зелена енергетика", сільське господарство і туризм.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Lajciak, Milan.
    South Korean Development Model. Ч.1 [Текст] / Milan Lajciak // Зовнішні справи. - 2017. - № 1. - С. 40-45 : портр., граф. - Далі буде
УДК
Рубрики: Історія--Південна Корея
   Економіка--Південна Корея

Кл.слова (ненормовані):
корейське чудо -- індустріалізація -- соціальні перетворення -- модернізація
Анотація: Південна Корея - одне з економічних чудес кінця ХХ століття. Країна, спустошена війною, яка мала у 1950-х роках дохід на душу населення менше, ніж на Гаїті, в Ефіопії, Індії або Ємені, досягла безпрецедентного економічного розвитку і перетворилася на економічного гіганта у 1980-х , а в ХХІ столітті стала однією з найпередовіших країн світу. Дане дослідження містить міркування про можливість застосування корейської моделі в інших країнах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Рябінін, Є.
    Екзогенні чинники посилення процесів сепаратизму [Текст] / Є. Рябінін // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: 6 назв.
УДК
Рубрики: Сепаратизм--Екзогенні чинники
Анотація: У статті проаналізовано вплив зовнішніх факторів на посилення сепаратиських конфліктів. Класифіковано екзогенні чинники впливу. Доведено, що сепаратиські конфлікти мають не лише внутрішні причини для ескалації, а, частіше й зовнішній вплив, який проявляють головні актори міжнародних відносин, вирішуючи свої геополітичні завдання. Підкреслено, що транскордонне співробітництво та діаспори можуть мати як позитивний вплив на співробітництво між державами. так і негативний, стимулюючи сепаратиські процеси.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Шергін, С.
    Кінець Транстихоокеанського партнерства? [Текст] / С. Шергін // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 20-23. - Бібліогр.: 5 назв.
УДК
Рубрики: Азійсько -Тихоокеанський регіон--Безпека--Співробітництво
Анотація: У статті представлено огляд деяких проблем, пов'язаних з ініціативою нового президента США Дональда Трампа, щодо виходу США з Транстихоокеанського партнерства. Розглядаються актуальні та евантуальні трансформації у відносинах між головними країнами-членами ТТР. Також аналізується реакція низки країн Азійсько-Тихоокеанського регіону щодо цієї ініціативи, зокрема Китаю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ференс, Б.
    Київ - Брюсель. Рух без цілі? [Текст] / Б. Ференс // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 28-29. - Бібліогр.: 5 назв.
УДК
Рубрики: Україна-ЄС
Анотація: У статті досліджуються можливі сценарії взаємовідносин між Україною та ЄС, а також виокремлені найпроблемніші питання, що будуть визначати подальший перебіг подій. Отримані результати можуть бути корисними у виробленні стратегії для експертного середовища та осіб , які приймають рішення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Новохатько, Л.
    Проблеми та перспективи формування позитивного міжнародного іміджу України [Текст] / Л. Новохатько // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 5 назв.
УДК
Рубрики: Державна політика--Україна
Анотація: В статті досліджено проблеми формування позитивного іміджу України в світі. Сьогодні з'явилося чимало громадських організацій , інтернет-порталів, проектів, що ставлять собі за мету розповісти світу про Україну. Створення та підтримка позитивного іміджу України має стати основою державної політики. З цією метою Україна повинна використовувати досвід розвинених держав світу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Матяш, І.
    Витоки фахової освіти українських дипломатів: 1918-1923 [Текст] / І. Матяш // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 45-50. - Бібліогр.:4 назв.
УДК
Рубрики: Українська Народна Республіка--Дипломати
Анотація: Розглянуто основні форми та принципи діяльності перших навчальних закладів у сфері підготовки кадрів для українських закордонних представництв упродовж 1918-1920 р. На підставі архівної інформації з'совано склад професорсько-викладацького колективу та кількісні та якісні параметри студентства. Досліджено персональний внесок у формуванні засад спеціальної освіти дипломатів українських державних діячів УНР.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)