Балушок, В. Г.
    Динаміка етнічного складу містечкового населення XX - початку XXI століття : на матеріалах Фастова / В. Г. Балушок // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 4. - С. 31-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнічні групи--Фастів, місто (Кв)
Анотація: Упродовж XX — початку XXI ст. етнічний склад Фастова, типового містечка українського Правобережжя, зазнав корінних змін. Євреї, які колись становили значний відсоток населення, на початок XXI ст. майже всі емігрували. Поляки асимілювалися українцями; разом з тим, враховуючи, що це були переважно нащадки сполонізованої української шляхти, відбулося в основному повернення їх до етнічності предків. У середині XX ст. в місті з'явилося багато росіян. Проте внаслідок пошлюблення їх з українцями та обиранням дітьми від цих шлюбів після 1991 року української "національності" кількість росіян у Фастові дуже зменшилася. Українці перетворилися на стійку більшість

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Балушок, В. Г.
    Етнічні стереотипи в політичній культурі українців: до проблеми формування / В. Г. Балушок // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 6. - С. 58-63. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5 + 66
Рубрики: Політична культура--Етнічні стереотипи--Українці
   Етнічні стереотипи--Політична культура--Українці

Анотація: У статті розглянуто стоїчні стереотипи, які лежать в основі політичної культури українців, сформулювалися під сильним впливом степовиків у часи перебування України на Великому Кордоні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Балушок, В. Г.
    Особливості господарської діяльності севрюків (XIV-XVII століття) [Текст] / В. Г. Балушок // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 4 (липень-серпень). - С. 41-50. - Бібліогр. в кінці ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Балушок, В. Г.
    Поселення і будівлі севрюків (XIV-XVII століття) [Текст] / В. Г. Балушок // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1. - С. 39-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Поселення--Сіверщина, 14-17 ст.
   Житло--Сіверщина, 14-17 ст.

   Господарські будівлі--Сіверщина, 14-17 ст.

Анотація: У статті йдеться про особливості поселенської структури і житлобудування все ще значною мірою загадкових севрюків сходу України. Порівняно з населенням Сіверщини передмонгольського часу, їхні поселення ставали меншими, а житла поступово перетворювалися з напівземлянкових на наземні. Водночас це були переважно "дворища", де в різних будівлях мешкала значна кількість людей. Основним матеріалом для будівництва слугувало дерево. Господарські будівлі стояли на спеціальному великому дворі, що, вочевидь, мав назву "гумно".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)