Мамчур, Л.
    Витоки компетентнісного підходу до навчання мови в дослідженнях вітчизняних учених [Текст] / Лідія Мамчур // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 2. - С. 8-12. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Українська мова--Вивчення та викладання
   Мовознавство--Вчені-лінгвісти

Кл.слова (ненормовані):
компетенція -- комунікативна компетентність -- компетентнісний підхід і його реалізація
Анотація: У статті проаналізовано актуальність компетентнісного підходу до навчання рідної мови, схарактеризовано його витоки в методичних працях вітчизняних учених.


Дод.точки доступу:
Потебня, О.; Бацевич, Флорій Сергійович (український вчений у галузі комунікативної лінгвістики і філософії мови ; 1949) \про нього\; Чавдаров, С.Х. (1892-1962) \про нього\; Сухомлинський, Василь Олександрович (український радянський педагог, публіцист, письменник, поет ; 1918-1970) \про нього\; Біляєв, Олександр Михайлович (український мовознавець, методист ; 1925-2006) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Бацевич, Флорій.
    Елементи "тваринного наративу" в малій прозі Івана Франка: лінгвориторичні аспекти [Текст] / Флорій Бацевич, Вікторія Чернуха // Дивослово. - 2016. - № 4. - С. 38-41. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Художній текст--Тваринний наратив
Кл.слова (ненормовані):
оповідна інстанція -- оповідь від імені тварин -- модальність оповіді
Анотація: З'ясовано, як у своїх оповіданнях "Свиня", "Звірячий бюджет" і "Щука" І. Франко втілив спробу ввести у тканину художнього твору елементи так званого тваринного наративу, тобто оповіді від імені тварин та риби з використанням елементів казкового викладу в перших двох творах. Виявлена наявність реальної модальності в усіх оповіданнях, функціонування її в межах звичного для художньої літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст. перцептивно-когнітивного модусу. Це ще не повноцінні розлогі оповіді від імені тварин, оскільки в аналізованих літературних творах "наратив тварин" вплетений у низку мовленнєвих дій інших оповідних інстанцій (людей); він не повною мірою самостійний і функціонально самодостатній. Такою "літературна оповідь тварин" стане пізніше, зокрема в творчості Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Чернуха, Вікторія; Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Бацевич, Флорій.
    Природа мови у філософській концепції Павла Флоренського [Текст] / Ф. Бацевич // Філософська думка. - 2008. - № 1. - С. 101-113. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія мови
   Лінгвістика мови

Кл.слова (ненормовані):
Комунікації -- Метафізика -- Пізнання -- Слово
Анотація: Автор веде спостереження над концепцією синергетичної сутності мови П.Флоренського.


Дод.точки доступу:
Флоренський, Павло

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Бацевич, Флорій.
    Сутність та предмет дослідження мови (погляд лінгвіста) [] / Ф. Бацевич // Філософська думка. - 2007. - № 2. - С. 112-124. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Філософія мови--Гносеологічні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Парадигма імені -- Парадигма Слова -- Парадигма думки -- Парадигма спілкування
Анотація: Автор в даній статті досліджує проблеми філософії мови: предметне поле, концептуальні засади, важливі ознаки. Також розкрито парадигмоцентричний підхід до філософії мови, її відмінності від лінгвістичної філософії та теорії мови.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)