Бевзенко, Любов.
    Соціальні інтереси: об'єкт і суб'єкт дослідження в контексті актуальної соціокультурної ситуації [Текст] / Л. Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 1. - С. 3-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціокультурна інфраструктура--Соціальні інтереси--Дослідження
Анотація: Розглядаються мікро-і макросоціальні контури конкретного дослідження проблеми соціальних інтересів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Культурна реґуляція соціальної поведінки в ситуації нестабільності: на прикладі практик успіху / Л. Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 2. - С. 98-119
ББК 60.5
Рубрики: Соціальна поведінка--Символічна реґуляція--Практики успіху--Розгляд
Кл.слова (ненормовані):
нестабільність -- самоорганізація
Анотація: Розглянуто культурно-символічні механізми реґуляції соціальної поведінки у ситуації соціальної нестабільності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Поняття міфу та гри в кризовому дискурсі сучасних соціокультурних процесів – соціосамоорганізаційний підхід [Текст] / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 2. - С. 112-129. - Бібліогр.: с. 128-129
Рубрики: Соціокультурні технології--Міф--Гра
Кл.слова (ненормовані):
соціологічний дискурс -- сучасні соціальні процеси -- соціальна самоорганізація -- міф -- гра -- постмодерн -- постнекласика
Анотація: Обґрунтовується адекватність звернення до понять міфу та гри в дискурсі кризових переходів сучасних соціокультурних процесів. Аргументацію побудовано з опорою на самоорганізаційну модель соціальних змін, яка є наслідком соціологічної адаптації загальнонаукового нелінійного підходу, що фундує сучасну посткласичну науку. З іншого боку, актуальність повернення понять міфу та гри в соціологічний дискурс сучасної соціальної динаміки можна знайти у смисловому наповненні того культурного переходу, який проглядається в ідеях соціології та філософії постмодерну. Показано резонансність трьох дискурсивних потоків – соціосамоорганізаційного, наукової постнекласики й культурного постмодерну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Інтеґративна концепція соціальної напруженості – методологія, концептуальна схема, прагматика / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 3. - С. 47-73 : табл.
Рубрики: Соціальні відносини--Соціальна напруженість--Інтеґративна концепція
Кл.слова (ненормовані):
парадигма складності -- соціальна тканина -- практики мережевих взаємодій -- габітуальна криза -- фазові системні перходи -- менеджмент соціальної напруженості
Анотація: Запропоновано інтеґративну концепцію соціальної напруженості. Актуалізація проблеми обгрунтовується розмитістю дефініцій поняття соціальної напруженості, наявністю багатьох понять-супутників (конфлікт, війна, боротьба, протест, супротив, аномія тощо) з невизначеним статусом стосовно СН, а також браком розуміння того, як пов’язані між собою прояви соціальної напруженості на макро-, мезо - та мікрорівні соціальної реальності. На підставі парадигми складності (complexity theory), практичної парадигми (П.Бурдьє), мережевого підходу (Б. Латур) та запропонованого концепту “соціальної тканини” сформовано поняттєвий каркас, за допомоги якого побудовано основну концептуальну схему.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Інтегративна концепція соціальної напруженості – методологія, концептуальна схема, прагматика / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 73-104 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Соціальна напруженість--Інтегративна концепція
Кл.слова (ненормовані):
парадигма складності -- соціальна тканина -- практики мережевих взаємодій -- габітуальна криза -- фазові системні переходи -- менеджмент соціальної напруженості
Анотація: Запропоновано інтегративну концепцію соціальної напруженості. Актуалізація проблеми обгрунтовується розмитістю дефініцій поняття соціальної нпруженості, наявністю багатьох понять-супутників (конфлікт, війна, боротьба, протест, супротив, аномія тощо) з невизначеним статусом стосовно СН, а також браком розуміння того, як пов'язані між собою прояви соціальної напруженості на макро-, мезо- та мікрорівні соціальної реальності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Соціальна аномія – смисловий діапазон можливих концептуалізацій та його вплив на подальшу операціоналізацію / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 129-132 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Аномія
Кл.слова (ненормовані):
феномен аномії
Анотація: Феномен аномії став одним із перших, що потрапив у фокус інтересу академічної соціології не лише в теоретичному розрізі, а й у контексті його емпіричного вивчення. Знаковим є й те, що його дослідженню приділяли належну увагу такі майстри соціологічного знання, як Еміль Дюркгайм та Роберт Мертон. У цьому ракурсі цілком закономірно, що було розроблено низку шкал для вимірювання аномії в модерних суспільствах (шкали Сроула, МакКлоскі та Шаара, Дина, Міддлтона). Отже, сучасна соціологія поза сумнівом може розглядати аномію в теоретичному розрізі та як об’єкт соціологічного вимірювання. Звісно, ці дві грані соціологічного знання невіддільні одна від одної, але водночас не можна сказати, що взаємозв’язок між ними є однозначним і несуперечливим. З огляду на це метою круглого столу, присвяченого феномену аномії, стало обговорення суперечностей та можливостей, що виникають на перетині теоретичного й емпіричної дослідження цього цікавого в академічному плані та актуального на тлі соціальних процесів у сучасній Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Круглий стіл "Формування відповідального суспільства: можливості, обмеження, перспективи" / модератор круглого столу Віктор Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 5-52. - Зміст: Що таке соцієтально відповідальне суспільство? / Микола Шульга. Секвестрування економічної нерівності: утопії спів-відповідальності та розподіленої відвовідальності / Сергій Макеєв. Суспільні рухи в сучасному соціально-політичному контексті України / Олена Злобіна. Політична відповідальність органів держави: напрямки дослідження / Олександр Вишняк. Роль держави у формуванні відповідального суспільства / Гульбаршин Чепурко. Специфіка життєвого вибору в нестабільному суспільстві: діалектика свободи та відповідальності / Ігор Мартинюк, Наталя Соболєва. Методологічні проблеми дослідження соціальної відповідальності бізнесу в Україні / Олександр Рахманов. Відповідальність держави / Юрій Сапелкін. Динаміка соціальної відповідальності проросійських та проевропейських зорієнтованих громадян України у 2013-2018 роках / Володимир Резнік. Громадянський волонтерський рух в Україні: соціальна база довіри та підтримки / Любов Бевзенко.
Рубрики: Суспільство--Відповідальне суспільство--Формування
Анотація: 26 березня 2019 р. у конференц-залі Інституту соціології НАН України відбувся круглий стіл, на якому відповідальні виконавці зазначеної вище науково-дослідницької роботи презентували своїм колегам поточні результати власних досліджень в її рамках. Оприлюднено виступи учасників цього круглого столу для ширшого загалу.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор круглого столу.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Громадянська активність у суб'єктивному вимірі: суб'єктність чи аґентність? / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 14-17
Рубрики: Громадянське суспільство--Громадянська активність--Суб'єктивний вимір
Анотація: Виступ на круглому столі "Методологічні та методичні аспекти соціологічного дослідження громадянського суспільства в Україні", що відбувся 24 травня 2019 р. в в конференц-залі Інституту соціології НАН України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Круглий стіл “Аґенти соціальних змін у суспільстві нестійкої інституціональності: особистості, ідеї, соціальні рухи” [Текст] / модератори: Віктор Степаненко, Олена Злобіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 123-162. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Зміст та форми соціальної життєвотворчості особистості в умовах стійкого і нестійкого інституціонального детермінізму / Микола Шульга. Методологічні проблеми дослідження соціальних змін / Юрій Савельєв. Ситуація інституціональної нестійкості як тло запиту на аґентність: зв'язок із соціальною напруженістю / Любов Бевзенко. Суб'єктність та аґентність у соціальних змінах / Олена Злобіна. Мобільні аґенти "епохи плинних змін" / Алла Петренко-Лисак. Соціальний активізм у суспільстві нестійкої інституціональності: аґенти впливу та аґенти змін / Наталія Соболєва. Інститут ділової активності як аґент суспільних перетворень / Ігор Мартинюк. Українські виборчі аґенти суспільно-політичних змін / Ольга Безрукова. Архаїчні аґенти соціальних змін / Максим Паращевін. Проблема аґентості інституціональних змін у контексті диджиталізації сучасної української держави / Наталія Бойко. Журналісти як аґенти змін: "pro" і "contra" / Сергій Солодько. Аґентність ЗМІ: про журналістики з різними соціальними полями / Ольга Сусська. Зміни в освітніх практиках: імітація, ілюзія чи реальність / Ірина Чудовська. Аґенти змін у полі освіти / Світлана Шевченко. Теорія морфогенезу аґентності Маргарет Арчер: від соціологічної теорії до сфери шкільної освіти / Вікторія Гуменюк.
Рубрики: Соціальна психологія--Круглі столи--Київ, місто (Україна), 2019 р.
Анотація: Круглий стіл, зорганізований відділом соціальної психології Інституту соціології НАНУ, проходив в Інституті соціології НАН України 3 грудня 2019 року і був присвячений 95-літтю фундаторки відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України — Лідії Василівни Сохань. Тематика цього круглого столу надає творчому спадку Л.В.Сохань і багатьом напрацюванням її школи актуального соціологічного звучання у дослідженнях аґентів соціальних змін та особливостей взаємодії аґентності зі структурою в Україні як суспільстві нестійкої інституціональності.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор.\; Злобіна, Олена \модератор.\; Сохань, Лідія Василівна (доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор ; р. н. 1924) \про неї\; Інститут соціології НАН України (Київ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Аґенти соціальних змін у кризовому соціумі: варіанти проблематизації та контури концептуальної рамки дослідження / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 111-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальні кризи--Соціальні зміни--Аґенти соціальних змін
Кл.слова (ненормовані):
соціальний порядок -- формальні соціальні інститути -- неформальні соціальні інститути
Анотація: З огляду на перманентну кризовість соціальної ситуації в нашій країні актуалізується питання аґентів соціальної трансформації, що діють в ці кризові моменти. Пропонується два варіанти наукової проблематизації цього питання. Перший – на платформі теоретичного бачення соціальних змін, запропонованого П. Штомпкою, який передбачає описово-констатаційне вивчення рухів, лідерів, ідей та революцій, що змінювали та змінюють наше суспільство. У другому варіанті пропонується звернення до дилеми аґентів та структури, яка вже багато років обговорюється в рамках пошуку компромісу між мікро- та макродетерміністичними моделями соціальних змін.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бевзенко, Любов.
    Соціальна напруженість і ризики кризового соціального менеджменту / Любов Бевзенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 172-174. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальний менеджмент--Соціальна напруженість--Соціальні ризики
Кл.слова (ненормовані):
процеси самоорганізації -- рівень соціальної напруженості -- точка біфуркації -- біфуркаційна криза


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)