Богдан, Тетяна.
    Сучасні підходи до управління ризиками державного боргу [Текст] / Т. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2011. - № 11. - С. 10-17. - Бібліогр. с. 17 (10 назв)
ББК 65
Рубрики: ФІнансові кризи
   Економічні кризи

   Державні борги

Анотація: У статті узагальнено уроки глобальної фінансово-економічної кризи та сучасні підходи до управління ризиками державного боргу. Пропонуються рекомендації щодо вдосконалення структури державного боргу України за видами валют, відсоткових ставок і термінів погашення. Також обгрунтовано необхідність зменьшення ліміту державного та гарантованого державного боргу України до рівня 40 % від ВВП. Запропоновано кількісніі орієнтири обсягу й структури державного боргу України, які можуть бути відображені в середньостроковій стратегії управління ним.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Боргова безпека та її роль у гарантуванні фінансової стабільності* [Текст] / Т. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2012. - № 4. - С. 8-15. - Бібліогр. с. 15 (14 назв)
ББК 65.262
Рубрики: Фінансова система України
   Державні борги

Анотація: Проаналізовано напрями можливого впливу борогової кризи в ЄС на фінансову систему України, висвітлено суть і запрпоновано індикатори боргової безпеки. Проведено порівняльний аналіз фактичних показникі розміру, стуктури та вартості обслуговування боргу в Україні з показниками країн із ринками, що формуються. Обгрунтовано методичні підходи до оцінки боргової безпеки України та проведено оцінку рівня боргових ризиків за станом на початок 2012 року.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Тетяна.
    Визначалні фактори впливу на рівень відсоткових ставок за ОВДП та економетричні моделі відсоткових ставок [Текст] / Т. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2012. - № 11. - С. 17-25. - Бібліогр. с. 25 (11 назв)
ББК 65
Рубрики: Цінні папери
   Державні борги

Анотація: У статті визначено основні структурні фактори впливу на вартість грошових запозичень уряду, а також фактори ризику (валютні, інфляційні ризики, ризики платоспроможності держави), які входять до складу ризикової премії. Запропоновано економіко-математичні моделі номінальної та реальної відсоткових ставок за ОВДП, які дають змогу оцінити значущість і кількісний вплив пояснюючих змінних. Оцінені за моделями показники відсоткових ставок можуть бути орієнтиром економічно обгрунтованого рівня дохідності ОВДП, виходячи з поточних тенденцій динаміки макроекономічних і фінансових показників України, а також очікувань суб'єктів ринку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Моделювання впливу боргової політики на економічний розвиток України [Текст] / Т. Богдан, І. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2013. - № 10. - С. 20-27. - Бібліогр. с. 27 (4 назви)
ББК 65.261.3
Рубрики: Державні борги
Анотація: Авторами розроблено економіко-математичну модель, яка дає змогу оцінювати вплив державних запозичень і рівня державного боргу на темпи зростання реального ВВП, нагромадження основного капіталу, темпи приросту банківських кредитів, динаміку реального ефективного обмінного курсу (РЕОК) гривні щодо долара США, сальдо торговельного балансу та поточного рахунку платіжного балансу. Включення до моделі спеціального програмного блоку дає змогу імітувати поведінку системи при зміні екзогенних параметрів боргової політики. На основі розробленого модельного інструментарію оцінено вплив інтенсифікації державних запозичень у 2013 році на ключові сфери економіки України та державного бюджету.


Дод.точки доступу:
Богдан, Іван

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гаєць, Валерій.
    Лібералізація руху капіталів у взаємовідносинах України з ЄС [Текст] / Валерій Гаєць, Тетяна Богдан // Стратегічні пріоритети. - 2013. - № 4. - С. 5-14 : табл.
ББК 65
Рубрики: Економіка--Торгівля--Рух капіталу--Україна - ЄС
Кл.слова (ненормовані):
зовнішні активи -- валютне регулювання -- піі
Анотація: Обгрунтовано, що зобов'язання лібералізації транскордонного руху капіталів між Україною та ЄС, які є складником проекту Угоди про асоціацію, вступають в об'єктивні протиріччя з різними фінансово-економічними проблемами України.


Дод.точки доступу:
Богдан, Тетяна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Емпіричне дослідження детермінант світових цін на сировинні товари, ролі курсової позиції долара та вплив валютно-цінових глобальних чинників на економіку України [Текст] / Тетяна Богдан // Економіст. - 2015. - № 12. - С. 19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світовий ринок--Сировинні товари--Світові ціни--Фактори формування
Кл.слова (ненормовані):
динаміка світових цін -- динаміка обмінного курсу долара -- експертна виручка


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Стратегічне управління державним боргом в умовах нестійкої боргової позиції [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2018. - № 4. - С. 75-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний борг--Управління боргом--Україна
Анотація: У статті розкрито основні тенденції динаміки державного боргу України протягом 2014-2017 рр., проаналізовано індикатори боргового навантаження та вразливості державних фінансів для визначення рівня боргових ризиків у країні. Особливу увагу приділено тенденціям приросту державного боргу, пов'язаним із використанням урядом чималої частини запозичених коштів не на фінансування бюджетного дефіциту, а на операції із фінансовими активами.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Стагнація економіки та криза монетарно-фіскального регулювання [Текст] / Тетяна Богдан, Іван Богдан // Дзеркало тижня. - 2018. - 10 листоп. (№ 42/43). - С. 8 : рис.
Рубрики: Монетарна політика--Грошово-кредитне регулювання--Україна
   Фіскальна політика--Фінансове управління--Україна

   Економіка--Розвиток--Україна



Дод.точки доступу:
Богдан, Іван




    Богдан, Тетяна.
    Руйнація української науки як наслідок кланово-олігархічного ладу [Текст] / Тетяна Богдан // Дзеркало тижня. - 2018. - № 13. - С. 12
Рубрики: Наука українська, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
наукові дослідження -- українська наука
Анотація: Стаття про причини руйнації української науки.





    Богдан, Тетяна.
    Зона вільної торгівлі України з ЄС: нові правила, ризики та можливості [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2018. - № 10. - С. 7-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Угода про асоціацію--Зона вільної торгівлі
Анотація: У статті розкрито перші досягнення та потенційні позитивні ефекти внаслідок дії Угоди про асоціацію між Україною і ЄС та зони вільної торгівлі між сторонами. На підставі детального аналізу положень цієї Угоди виявлено її асиметричний характер за окремими важливими напрямами торговельних відносин. Сформульовано перелік невідкладних завдань для економічної політики з метою пом'якшення наявних проблем і забезпечення успішної економічної інтеграції України в ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Упритул до валютно-боргової кризи. Про зовнішньоекономічні ризики для України та їх фіскальні акселератори [Текст] / Тетяна Богдан // Дзеркало тижня. - 2018. - 21-27 груд. (№ 49). - С. 9
Рубрики: Міжнародні фінансові відносини--Україна





    Богдан, Тетяна.
    Бюджетно-боргові окови [Текст] / Тетяна Богдан // Дзеркало тижня. - 2019. - № 19. - С. 6 : табл.
Рубрики: Бюджетна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
боргові платежі -- бюджет






    Богдан, Тетяна.
    Активізація та підвищення якості державних інвестицій в Україні [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2019. - № 3. - С. 56-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиції--Державне управління--Підвищення якості--Україна
Анотація: Державні інвестиції доповнюють і стимулюють інвестиції приватного сектору, є потужним чинником підвищення продуктивності факторів виробництва. У статті розкрито роль державних інвестицій у соціально-економічному розвитку України, виявлено невідповідність їх розміру і структури завданням модернізації економіки та прискорення її зростання. Проведено міжнародні порівняння обсягів державних інвестицій в Україні та країнах ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Боргове виснаження [Текст] / Тетяна Богдан // Дзеркало тижня. - 2019. - 16-22 листоп. (№ 43/44). - С. 1, 6
Рубрики: Економічний розвиток--Україна
   Державний борг

   Державний бюджет--Україна

   Державні фінанси--Управління

   Державні кредити

Кл.слова (ненормовані):
бюджетно-боргова сфера -- дефіцит держбюджету -- економічне прогнозування -- боргові ризики






    Богдан, Тетяна.
    Глобальний борг як індикатор проблем світової економіки та виклики для фінансової політики України [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2019. - № 9. - С. 43-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобальний борг--Макропродукційна політика
Анотація: У статті розкрито основні тенденції динаміки глобального боргу, проаналізовано його секторну структуру й особливості в різних групах країн. Систематизовано ризики великого боргового навантаження та зроблено висновок про незначні загрози виникнення системної боргової кризи в короткостроковому періоді внаслідок того, що генератор останньої глобальної кризи - банківський сектор став здоровішим, а високий рівень державного боргу в розвинутих країнах несе мінімальні ризики дефолтів в умовах тісної координації боргової й монетарної політики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Богдан, Тетяна.
    Боргові потоки капіталу та поширення шоків в економіці з ринком, що формується (приклад Укоаїни) [Текст] / Тетяна Богдан // Журнал європейської економіки. - 2020. - № 1 (Т. 19). - С. 123-150. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Ринки--Фінанси--Борги--Наслідки--Україна
Анотація: Мета статті - дослідити основні канали і механізми поширення фінансових потрясінь у зовнішньому, фіскальному, фінансовому та реальному секторах економіки з ринком, що формується.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)