Бойко, Наталія.
    Екологічна екскурсія територією школи [Текст] / Наталія Бойко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 3. - С. 36-39 : ілюстр.
Рубрики: Екологічне виховання
   Позашкільна робота--Екскурсії

Анотація: В статті поданий сценарій екологічної екскурсії на території Лемешівської загальноосвітньої школи, яка була заснована 1917 р.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бойко, Наталія.
    Доньчина наука [Текст] : абетка / Наталія Бойко // Дзвін. - 2012. - № 10. - С. 158-160
ББК 83.8
Рубрики: Дитяча література--Поезії--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Бойко, Наталія.
    Психологічний вплив віртуального простору на комунікативну компетентність дитини молодшого підліткового віку [Текст] / Н. Бойко // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2015. - № 1-3. - С. 136-141. - Бібліогр.: с.140. - Зміст: Діти і віртуальне середовище: "+" та "-" ; Організація і проведення дослідної роботи
Рубрики: Освіта--Загальноосвітня школа--Підлітки молодші
   Дитяча психологія--Розвиток дитини

   Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
молодший підліток -- чинники та фактори впливу -- комунікативні компетенції -- людське середовище -- віртуальне середовище -- середовище соціальних мереж -- експериментальна робота -- цілеспрямована педагогічна діяльність -- ігрова залежність
Анотація: На основі проведеного аналізу досліджень вітчизняних і зарубіжних учених в контексті обраної теми. на фоні аналізованих фактів впливу віртуального середовища як зі знаком"плюс",так і "мінус", автор дійшов висновку, що стосовно дитини, яка лише формується, розвивається, соціалізується, навіть виокремлювані позитиви не завжди є такими для дитини. Наголошується на ролі сензитивних періодів для людського розвитку. Автор переконує на прикладі власного досліду, як знівелювати заподіяну дитині шкоду засобами віртуального простору.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Бойко, Наталія.
    Формування системних знань на уроках літератури – запорука успішної підготовки до ЗНО [Текст] / Наталія Бойко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - №10. - С. 2-5
ББК 74.268.3(4УКР)
Рубрики: Українська література--Методика викладання--Підготовка до ЗНО
Кл.слова (ненормовані):
методика викладання -- українська мова -- українська література
Анотація: Система роботи зі старшокласниками спрямована на якісну підготовку до складання ЗНО. Тому вона має охоплювати не лише глибоке опрацювання базового мінімуму, а й вироблення в учнів умінь застосовувати різноманітні прийоми мислення, досліджувати явища, обґрунтовувати їх навіть на науковому рівні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Бойко, Наталія.
    Нововиявлена автобіографія Ю. С. Виноградського [Текст] / Н. Бойко // Сіверянський літопис. - 2015. - № 5. - С. 52-57. - Бібліогр.: с.52-53
Рубрики: Видатні краєзнавці--Сосниця, місто
   Краєзнавчі музеї--Сосниця, місто

Кл.слова (ненормовані):
автобіографія
Анотація: У статті оприлюднено нововиявлену автобіографію сосницького краєзнавця, засновника Сосницького краєзнавчого музею. Вона є найповнішою редакцією його життєпису.


Дод.точки доступу:
Виноградський, Юрій Степанович (український юрист, історик, краєзнавець, музейний діяч і діалектолог ; 1873-1965) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)





    Бойко, Наталія.
    Галина Дидик - остання зв'язкова Романа Шухевича [Текст] / Н. Бойко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2016. - № 9. - С. 34-35 : іл.
Рубрики: Українська повстанська армія
Кл.слова (ненормовані):
УПА


Дод.точки доступу:
Шухевич, Роман Йосипович (1907-1950) \про нього\; Дидик, Галина Томівна (діячка ОУН, референт підпільного Українського Червоного Хреста ; 1912-1979) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Савчук, Наталія.
    Цукерки-масажерки [Текст] / Наталія Савчук, Наталія Бойко // Дошкільне виховання. - 2017. - № 4. - С. 19
Рубрики: Педагогіка--Дошкільна--Фізичне виховання
Кл.слова (ненормовані):
сенсорний розвиток
Анотація: Подано зразки фізкультурного обладнання - масажерів у вигляді цукерок, які здійснюватимуть профілактику плоскостопості, розвиватимуть координацію рухів і сенсорні здібності, тренуватимуть вестибулярний апарат.


Дод.точки доступу:
Бойко, Наталія

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





   
    Круглий стіл "Демократія і суспільна трансформація в контексті війни на Донбасі" [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 2. - С. 3-34. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. War and Support for Democracy: The Asymmetry of Direct Exposure and Sosialisation Effects / Mikhail A. Alexseev. Війна і мир: цілинне поле для соціологів / Ірина Бекешкіна. Групові ідентичності в контексті війни на Донбасі / Олена Злобіна. Травма війни: контекстуальність "українського кейсу" / Олександр Стегній. Мовна політика і мовні практики в контексті війни / Віктор Степаненко. Соціальний виклик внутрішнього переселення: гібридні контури українського "кейсу" / Катерина Іващенко-Стадник. Конфлікт на Донбасі: деякі проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Інтернет-практики українців в умовах збройного конфлікту на Донбасі / Наталія Бойко.
Рубрики: Збройні конфлікти--Україна--Донбас--Росія
   Демократія--Суспільна транформація--Україна

Анотація: Черговий круглий стіл у рамках спільного проекту Інституту соціології НАН України, журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" та фонду "Демократичні ініціативи"ім. І. Кучеріна "Публічна соціологія як чинник розвитку громадянського суспільства в Україні", що здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", присвячений обговоренню проблем підтримки демократії та різних аспектів суспільної трансформації в Україні в контексті війни на Донбасі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Круглий стіл "Реформи в Україні": реальна практика і суспільні очікування [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 23-50. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. Реформи, влада і публічна роль соціології / Євген Головаха. Громадський дискурс як чинник реформування українського суспільства / Анатолій Єрмоленко. Реформи: проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Камо грядеши, Україно, ц ХХІ столітті? / Анатолій Арсеєнко. "Ми прокинулись у новій країні, але не в новому суспільстві" / Ігор Мартинюк. Інституціональна необхідність судової реформи / Олександр Стегній. Щодо реалій і суспільних очікувань від реформ в Україні / Тетяна Петрушина. Оцінки результатів економічних реформ населенням України / Вікторія Смакота. Реформування економіки: чи готове населення України терпіти погіршення добробуту? / Наталія Толстих. Вплив деіндустріалізації на становище робітників України / Віталіна Буткалюк. Е-реформування – позитивний поштовх до перетворень суспільства / Наталія Бойко. Помісна церква в Україні / Ольга Максименко. Реформи і соціологія / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Реформи--Практика--Соціальні очікування--Круглий стіл--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бойко, Наталія.
    Формування комунікативних компетенцій учнів з порушенням слуху через корекційно-розвиваюче, компенсуюче навчання та виховання [Текст] / Н. Бойко // Український вимір : [міжнар. зб. наук.-педагог., метод. ст. і матеріалів з України та діаспори] / [Черніг. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти ім. К. Д. Ушинського. - Чернігів, 2017. - Число 14. - С. 124-126. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 63.3(0=УКР)-7 + 71.4(4УКР) + 74(4УКР)
Рубрики: Діти з порушенням слуху--Корекційно-розвивальна робота--Комунікативні компетенції--Загальноосвітні навчальні заклади
   Мовленнєвий розвиток--Діти з порушенням слуху

   Діти з особливими потребами--Загальноосвітні навчальні заклади--Україна

Кл.слова (ненормовані):
діти з порушенням слуху -- розвиток слухового сприймання вимови -- організація занять
Анотація: У статті розглянуто сучасні підходи до реалізації науково-методичної проблеми навчального закладу та методологічні аспекти роботи педагогічного колективу над проблемою. На основі науково-методичної літератури з'ясовано основні етапи, план роботи та тематику проблемних тем загальноосвітнього закладу.


Дод.точки доступу:
Блохин, Дарина \ред.\; Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Бойко, Наталія.
    Формування предметних компетентностей у процесі підготовки до ЗНО / Наталія Бойко // Дивослово. - 2018. - № 1. - С. 10-16 : мал.
Рубрики: Зовнішнє незалежне оцінювання--Підготовка--Робота з текстом
Кл.слова (ненормовані):
орфографічний тренінг -- контрольне тестування
Анотація: Подано кілька тематичних добірок завдань з української мови, які є частиною майбутнього посібника з підготовки до ЗНО. Зокрема представлено теми "Вставні слова" та "Відокремлені обставини". Актуальні рубрики "Антисуржик", "Фразеологія", "Пароніми" наповнені оригінальними прикладами і завданнями. До кожної теми подано вправи з ключами і цікаві тексти з потужним виховним, дослідницьким та комунікативним потенціалом.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Бойко, Наталія.
    Українська мова з "теплими історіями" [Текст] : міні-посібник-практикум, 8-й клас / Наталія Бойко // Українська мова та література (Шкільний світ). - 2019. - № 5. - С. 38-87 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Загальноосвітні навчальні заклади
   Українська мова--Синтаксис

   Перевірка та оцінювання знань--Контроль знань

Кл.слова (ненормовані):
синтаксис простого речення -- лексика -- дидактичні матеріали -- мовно-мовленнєва підготовка учнів


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Круглий стіл “Аґенти соціальних змін у суспільстві нестійкої інституціональності: особистості, ідеї, соціальні рухи” [Текст] / модератори: Віктор Степаненко, Олена Злобіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 123-162. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Зміст та форми соціальної життєвотворчості особистості в умовах стійкого і нестійкого інституціонального детермінізму / Микола Шульга. Методологічні проблеми дослідження соціальних змін / Юрій Савельєв. Ситуація інституціональної нестійкості як тло запиту на аґентність: зв'язок із соціальною напруженістю / Любов Бевзенко. Суб'єктність та аґентність у соціальних змінах / Олена Злобіна. Мобільні аґенти "епохи плинних змін" / Алла Петренко-Лисак. Соціальний активізм у суспільстві нестійкої інституціональності: аґенти впливу та аґенти змін / Наталія Соболєва. Інститут ділової активності як аґент суспільних перетворень / Ігор Мартинюк. Українські виборчі аґенти суспільно-політичних змін / Ольга Безрукова. Архаїчні аґенти соціальних змін / Максим Паращевін. Проблема аґентості інституціональних змін у контексті диджиталізації сучасної української держави / Наталія Бойко. Журналісти як аґенти змін: "pro" і "contra" / Сергій Солодько. Аґентність ЗМІ: про журналістики з різними соціальними полями / Ольга Сусська. Зміни в освітніх практиках: імітація, ілюзія чи реальність / Ірина Чудовська. Аґенти змін у полі освіти / Світлана Шевченко. Теорія морфогенезу аґентності Маргарет Арчер: від соціологічної теорії до сфери шкільної освіти / Вікторія Гуменюк.
Рубрики: Соціальна психологія--Круглі столи--Київ, місто (Україна), 2019 р.
Анотація: Круглий стіл, зорганізований відділом соціальної психології Інституту соціології НАНУ, проходив в Інституті соціології НАН України 3 грудня 2019 року і був присвячений 95-літтю фундаторки відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України — Лідії Василівни Сохань. Тематика цього круглого столу надає творчому спадку Л.В.Сохань і багатьом напрацюванням її школи актуального соціологічного звучання у дослідженнях аґентів соціальних змін та особливостей взаємодії аґентності зі структурою в Україні як суспільстві нестійкої інституціональності.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор.\; Злобіна, Олена \модератор.\; Сохань, Лідія Василівна (доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор ; р. н. 1924) \про неї\; Інститут соціології НАН України (Київ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бойко, Наталія.
    Рухлива (Liquid) демократія доби інтернету / Наталія Бойко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 167-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демократія--Форми демократії--Рухлива демократія
Кл.слова (ненормовані):
інтернет -- делеґативна демократія
Анотація: У статті презентується нова концепція демократії Б. Форда, яка, за задумом її автора та його послідовників, здатна увібрати всі позитивні аспекти та подолати всі недоліки, притаманні класичним формам демократії. Важливим аспектом презентації даної концепції в україномовному середовищі став розгляд термінологічного різноманіття, яке окреслює це явище в сучасному науковому дискурсі – гнучка, рухлива, прозора, плавна, оборотна, ліквідна, нестійка, делеґативна, хмарна демократія, самозорганізовувана демократія тощо, а також пошук найбільш інформативного, з огляду на соціальний контекст, термінологічного означення розглядуваного поняття в україномовному та російськомовному соціологічному науковому середовищі. Аналізуються відмінності нової форми демократії, запропонованої Б. Фордом, від відомої раніше делеґативної демократії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    "Заслужений учитель України" [Текст] // Прилуччина в новинах, подіях, коментарях. - 2020. - 30 січ. (№ 5). - С. 5
Рубрики: Вчителі української мови--Почесні звання--Чернігівська область (Україна)
   Прилуки, місто--Чернігівська область (Україна)
Анотація: Почеснеого звання Н. В. Бойко удостоєнаУказом Президента України від 3 жовтня 2019 року.


Дод.точки доступу:
Бойко, Наталія Василівна (вчитель укр. мови та літератури Прилуцької гімназії №5 імені В. А. Затолокіна,нагороджена знаком " Відмінник освіти", є лауреатом щорічної обласної премії імені Софії Русової) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Бойко, Наталія.
    Реформи електронного урядування держави та ризики втрати довіри до влади / Наталія Бойко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 178-180. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Електронне урядування--Реформа--Довіра до влади
Кл.слова (ненормовані):
онлайн діалог -- електронне консультування -- електронне звернення -- електронна петиція -- бюджет участі


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Ще один "Заслужений вчитель України" в Прилуках [Текст] // Град Прилуки. - 2020. - 29 січ. (№ 5). - С. 1 : фот.
Рубрики: Вчителі--Почесні звання--Чернігівська область (Україна)
   Гімназії--Вчителі--Чернігівська область (Україна)

   Прилуки, місто--Чернігівська область (Україна)


Дод.точки доступу:
Бойко, Наталія Василівна (вчитель укр. мови та літератури Прилуцької гімназії № 5 імені В. А. Затолокіна) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)