Борисенко, М. В.
    Руйнація традиційного топонімічного простору: політика перейменувань в Україні в 1920-1950-х роках [Текст] / М. В. Борисенко // Народна творчість та етнологія. - 2016. - № 5. - С. 7-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Топономіка--Населені пункти--Україна, 1920-1950-ті рр.
   Населені пункти--Перейменування--Україна, 1920-1950-ті рр.

Анотація: У статті розглянуто політику влади більшщовиків щодо перейменування населених пунктів в Україні в роки тоталітаризму. Нові назви мали сиволічне значення, влада використовувала їх як своєрідний захисний символ. Як вважає автор цієї статті, політика мала легалізувати насильницьке захоплення чужих територій. нові назви були створені поза етнічним полем української мови та не відповідали усталеним історичним принципам топонімії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Борисенко, М. В.
    Рух за права корінних народів: світовий досвід та український контекст [Текст] / М. В. Борисенко // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1. - С. 50-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корінні народи--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
корінні народи -- колективні права -- Декларація ООН -- культурний геноцид -- асиміляція
Анотація: У статті розглянуто походження терміна "корінні народи" в політичному словнику сучасної України в порівнянні з його тлумаченням у Європі. Автор наполягає, що значення терміна змінювалося протягом останнього століття. Досліджено історію руху за права корінних народів у світі з початку ХХ ст. до прийняття Декларації ООН про права корінних народів у 2007 році.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)