Боса, Л. Г.
    Зміни ландшафту Подніпров'я у XX столітті як соціокультурна проблема / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2012. - №4 . - С. 53-64 : карти
ББК 71 + 26.82
Рубрики: Культурні ландшафти--Подніпров'я, 20 ст.
   Географічні ландшафти--Подніпров'я, 20 ст.

Анотація: У статті розглянуто питання природного та етнокультурного ландшафту українського Подніпров'я як цілісної природно-культурної (асоціативної, історичної, топонімічної, етнічної тощо) системи. Наведено матеріали усних свідчень, у яких відображено образ колишнього ландшафту Подніпров'я, процес переселення людей із зони затоплення та психологічно-емоційне сприйняття ними змін у повсякденному житті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    До питання формування регіональної ідентичності поліетнічного населення степової України / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 6. - С. 30-37. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5
Рубрики: Етнічні групи--Південна Україна
Анотація: У статті проаналізовано процеси формування регіональної ідентичності поліетнічного населення Півдня України впродовж XIX-XX ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    Верхнє Подніпров'я в дослідженнях Білоруських етнологів [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 1. - С. 89-91
Рец. на кн. : Нечаева, Галина Григорьевна. Арнаменты Падняпроўя=Орнаменты Поднепровья / Г. Г. Нечаева [и др.]. - Мінск: Беларуская навука, 2004. – 606 с. - ISBN 985-08-0608-7
ББК 82.3(4Бел)
Рубрики: Орнаменти--Ткацтво білоруське--Південно-східна Білорусь
   Ткацтво білоруське--Орнаменти--Південно-східна Білорусь

Анотація: Рецензія на книгу, яка є результатом багаторічної роботи Ветковського музею народної творчості по темі "Семантика традиційного орнаменту" та містить матеріали експедиційних і фондових наукових досліджень ткацьких традицій південного сходу Білорусі.


Дод.точки доступу:
Нечаева, Галина Григорьевна (дир. "Ветков. музею нар. творчості", Заслуж. діяч культури Республіки Білорусь ; р. н. 1951) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    Особливості етнокультурних взаємин населення Південної Наддніпрянщини [Текст] : за умов модернізційних перетворень у XIX-XX століттях / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 34-42. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63
Рубрики: Етнокультурні взаємозв'язки--Модернізація--Наддніпрянська Україна
Кл.слова (ненормовані):
Етнокультурні взаємини
Анотація: У статті проаналізовано особливості етнокультурних взаємин і трансформацій у Південній Наддніпрянщині в умовах модернізаційних процесів. Використано переважно писемні та усні наративні джерела. Здійснено порівняння матеріалів модернізаційних практик з досліджень зарубіжних авторів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





   
    Етнокультурна палітра степового краю [Текст] : нотатки з експедиції 2013 року / Л. Г. Боса [та ін.] // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 3. - С. 107-114 : вкл. л. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5
Рубрики: Етнографічні експедиції--Миколаївська область (Україна)--Херсонська область (Україна), червень 2013 р.
Анотація: Розповідь про черговий етап етнографічної експедиції на Херсонщину й Миколаївщину, що відбувся у червні 2013 р.


Дод.точки доступу:
Боса, Л. Г.; Бех, М. В.; Буйських, Ю. С.; Маховська, С. В.; Момот, Т.; Сіренко, С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    "Дзяды" в культурній пам'яті білорусів [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2016. - № 5. - С. 112-114
Рубрики: Поминання (реліг.)--Звичаї і обряди--Білорусь
Анотація: Автор статті простежує, якого значення надають поминальним дням "Дзяди" в сучасній Білорусі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    Ландшафти пам'яті: з експедиційних досліджень на Приінгуллі [Текст] / Л. Г. Боса, О. Г. Босий, А. Журавльова // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 89-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родоводи українські--Козацтво--Приінгулля
   Традиційні культура--Приінгулля

Кл.слова (ненормовані):
Козацькі роди -- Культурний ландшафт
Анотація: У статті представлено деякі результати комплексного дослідження кількох населених пунктів Приінгулля, що передбачало збір історико-етнографічної інформації та аналіз основних складових культурного ландшафту краю.


Дод.точки доступу:
Босий, О. Г.; Журавльова, А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    Стежками пам'яті [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 71-74 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографічні експедиції--Слобожанщина
Кл.слова (ненормовані):
Грабовські читання
Анотація: Упродовж 8–11 вересня 2017 року науковці відділу "Український етнологіч-ний центр" ІМФЕ ім. М. Т. Рильського провели етнографічну експедицію до Слобідської України. Експедиційний виїзд мав два важливі завдання. Крім ви-конання головного – збору етнографічних матеріалів, дослідники взяли участь у науково-практичній конференції «Другі Грабовські читання», яка відбулася 11 вересня 2017 року в м. Валки Харківської області.


Дод.точки доступу:
Сковорода, Григорій Савич (український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боса, Л. Г.
    "Слобожанщина - воля вольная": локальна пам’ять "Слобідської громади" (за польовими матеріалами) [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2018. - № 1. - С. 71-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографічні експедиції--Луганська область
   Малі спільноти--Слобожанщина

Кл.слова (ненормовані):
Малі спільноти -- Локальна пам’ять -- Слобідська громада
Анотація: У статті подано деякі спостереження, зроблені авторкою під час експедиційного дослідження в Новопсковському та Старобільському районах Луганської області. Розглянуто науково-просвітницький внесок "Слобідської громади" у вивчення краю; показано роль "малих спільнот" у збереженні й транслюванні локальної історичної пам’яті та її взаємозв’язку із загальнонаціональним контекстом; означено роль окремих особистостей як творців українського референтного середовища.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Боса, Л. Г.
    Білоруси на теренах Степової України: особливості культурної адаптації та збереження ідентичності (за польовими матеріалами 2017–2018 років) [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5. - С. 103-112 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора білоруська--Етнографічні дослідження--Степова Україна
   Білоруси--Культурна адаптація--Степова Україна

   Білоруси--Культурна ідентичність--Збереження--Південна Україна

Кл.слова (ненормовані):
Етнокультурна взаємодія -- Нематеріальна культурна спадщина
Анотація: У статті йдеться про особливості «життєвого світу» 1 нащадків білоруських переселенців зі Смоленщини на Півдні України. Через родинні перекази, особисті документи відтворено форми і способи адаптації мігрантів на новому місці та сучасні стратегії збереження культурної ідентичності. Крім того, здійснено спробу розкрити специфіку етнокультурної взаємодії і самоорганізації населення на цих теренах. Наголошено, що традиційні вміння білорусів-ткачів не лише були важливими в процесі адаптації спільноти, але й стали внеском у нематеріальну культурну спадщину краю в сучасних умовах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Боса, Л. Г.
    Українське Приазов’я в контексті міжкультурних комунікацій (з експедиційних рефлексій 2018 року) [Текст] / Л. Г. Боса, О. Г. Таран // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1. - С. 75-80 : кольор. ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжкультурні комунікації--Українське Приазов'я
Анотація: У повідомленнях, які повсякчас надходять зі Сходу, міститься важлива інформація про те, що Маріуполь та прилеглі до нього терени залишаються і нині стратегічними районами для утримання ситуації під контролем української держави. Культурна складова не менш важлива, а то й визначальна для українського вибору місцевих мешканців, незалежно від того, до якої етноспільноти вони належать. Саме такий контекст ураховувався нами під час перебування в Донецькій області (вересень 2018 р.) з метою збирання матеріалів до академічного багатотомного видання "Етнографічний образ сучасної України". Автор розповідає про перебіг експедиції.


Дод.точки доступу:
Таран, О. Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)