Бублик, Є. О.
    Іпотечний ринок України: обмеження та перспективи розвитку [Текст] / Є. О. Бублик, В. В. Корнєєв // Економіка і прогнозування. - 2011. - № 4. - С. 76-85. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4Укр)262.2
Рубрики: Іпотечний ринок--Україна
Анотація: Проаналізовано сучасний стан ринку іпотечного кредитування України, динаміку обсягів іпотечних кредитів, їхньої вартості, структури учасників, перспективи та перешкоди відновлення ринку у середньостроковому періоді. На основі аналізу можливостей та доступних інструментів державного сприяння розвитку іпотеки зроблено ряд пропозицій щодо перспективних напрямів фінансової підтримки відновлення ринку, необхідних заходів удосконалення його нормативно-правового забезпечення.


Дод.точки доступу:
Корнєєв, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)



65
Б 90


    Бублик, Є. О.
    Обмеження готівкових розрахунків в Україні: проблеми та перспективи [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 2. - С. 32-42. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65
Рубрики: Готівкові розрахунки--Україна
Анотація: Узагальнено зарубіжний досвід обмеження обсягу готівкових розрахунків. Зроблено аналіз стану розвитку засобів безготівкових розрахунків в Україні та дано оцінку законодавчих ініціатив і державних заходів із обмеження обсягів готівкових розрахунків та стимулювання поширення безготівкових платежів. Розроблено рекомендації щодо обмеження обсягів готівкових розрахунків в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Брус, С. І.
    Трансформації банківського сектора України в умовах економічної рецесії: фактори, ефекти, перспективи [Текст] / С. І. Брус, Є. О. Бублик, К. І. Рожкова, Н. М. Шелудько // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 4. - С. 33-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківський сектор --Трансформація--Україна
Анотація: Розглядаються основні передумови та тенденції трансформаційних процесів, характерних для сучасного етапу розвитку банківського сектора в Україні (вихід європейських банків та їхня заміна вітчизняними і російськими банками, консолідація банківського капіталу, переорієнтація на внутрішні ресурси, кредитна стагнація). Зроблено налогос на ключових структурно-функціональних зрушеннях, які визначатимуть (обмежуватимуть) розвиток банківського сектора у 2014 р. Акцентовано на важливі забезпечення стимулюючого впливу банківського сектора на економічний розвиток в умовах конфлікту векторів економічної інтеграції та політичної невизначеності.


Дод.точки доступу:
Бублик, Є.О.; Рожкова, К.І.; Шелудько, Н.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бублик, Є. О.
    Макроекономічні та інституційні передумови відновлення іпотечного ринку України [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка і прогнозування. - 2014. - № 3. - С. 41-56. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4Укр)262.2
Рубрики: Іпотечний ринок--Україна
Анотація: Проаналізовано стан і характеристики розвитку іпотечного ринку України в період подолання наслідків фінансово-економічної кризи. Проведено оцінку показників розвитку і особливостей функціонування вітчизняного іпотечного ринку, нормативно-правових та інституційних обмежень, зроблено прогноз подальших тенденцій, а також запропоновано можливі шляхи та перспективні заходи щодо посткризового відновлення іпотечного кредитування і підвищення його ролі у забезпеченні соціального та економічного розвитку України.





    Брус, С. І.
    Політика кількісного пом’якшення у США та ЄС: особливості, ризики, перспективи [Текст] / С. І. Брус, Є. О. Бублик // Економіка України. - 2016. - № 2. - С. 75-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова фінансова криза--Грошово-кредитна політика--США--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
монетарна політика -- нетрадиційні монетарні інструменти -- центробанки
Анотація: Досліджено особливості та перспективи запровадження політики кількісного пом’якшення (КП) в ЄС та США. Проаналізовано досвід її реалізації у США, що показав її ефективність щодо подолання наслідків кризи. Показано, що значні обсяги емітованої на розвинутих ринках ліквідності, які перейшли на ринки країн, що розвиваються, створили загрози їх фінансовій стійкості. Виокремлено особливості реалізації політики кількісного пом’якшення в ЄС та її можливий вплив на економіки європейських країн та України.


Дод.точки доступу:
Бублик, Є. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бублик, Є. О.
    Ринок платіжних карток в Україні: перспективи та обмеження розвитку [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 3. - С. 51-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Платіжні картки--Ринок--Україна
Анотація: Здійснено аналіз перспектив та ризиків поширення платіжних карток в Україні. Оцінено тенденції та поточний стан розвитку українського ринку платіжних карток порівняно з європейськими країнами. Узагальнено практику державної підтримки розвитку ринків спеціальних платіжних засобів у країнах ЄС. Визначено напрями та рекомендації щодо заходів та інструментів дежавної підтримки розвитку ринку платіжних карток в Україні з метою розв'язання проблеми зростання частки готівкових розрахунків та підвищення ефективності фінансових ринків.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Брус, С. І.
    Зменшення обсягів проблемних кредитів в Україні в умовах обмеженого інструментарію [Текст] / С. І. Брус, Є. О. Бублик // Фінанси України. - 2017. - № 7. - С. 76-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система--Кредитний ризик--Україна
Анотація: Статтю присвячено актуальному питанню зменшення частки непрацюючих кредитів у банківській системі України. Наявність великої частки проблемних кредитів на балансах вітчизняних банків унеможливлює відновлення кредитування економіки та виступає фактором ураження всього банківського сектору при розгортанні кризових процесів.


Дод.точки доступу:
Бублик, Є. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бублик, Є. О.
    Структурно-функціональна деформація фінансового сектора в економіці України [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 2. - С. 48-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансовий сектор--Аналіз і оцінка--Україна
Анотація: На підставі аналізу ряду кількісних та якісних параметрів розвитку фінансового сектора України визначено характер зміни його ролі у підтримці економічного зростання України в 2003-2017рр.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бублик, Є. О.
    Узгодження макропруденційної політики та монетарного регулювання в умовах фінансової відкритості [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 61-65 : табл. - Бібліогр. с. 65 (15 назв)
Рубрики: Міжнародні фінансові відносини
Анотація: У статті проаналізовано можливості та обмеження використання монетарного регулювання в інтересах обмеження негативного впливу волатильних потоків капіталу. Досліджено особливості та перспективні напрями запровадження макропруденційної політики в інтересах оптимізації фінансової відкритості. Підтверджено, що сучасна практика та наукові розробки підтримують необхідність запровадження політики управління фінансової відкритістю, як частини макроекономічної політики держави. Її ефективна реалізація вимагає поєднання потенціалу монетарної, фіскальної політик у межах макропруденційного інструментарію.Показано, що необхідність запровадження інструментів макропруденційного регулювання зумовлене обмеженнями монетарного регулювання чинити бажаний ефект в умовах підвищеного рівня фінансової відкритості. Зокрема використання режиму інфляційного таргетування в умовах фінансової відкритості може провокувати тенденції небажаного притоку іноземного капіталу або його втечі всупереч потребам фінансової стабільності. За таких умов запровадження на широкому рівні макропруденційних інструментів контролю структури фінансової відкритості дозволить розширити інституційну спроможність регуляторів запобігти накопиченню ризиків надмірної валютизації, кредитного буму або цінових бульбашок на фінансові активи.Обгрунтовано, що для малої відкритої економіки потребам забезпечення фінансової стабільності відповідають заходи контролю за рухом двосторонніх транскордонних короткострокових запозичень засобами макропруденційного інструментарію. З огляду на те, що ключовим елементом трансмісії зовнішніх шоків виступає валютний курс, зазначено, що лишається актуальною і потреба збереження адекватного валютного регулювання. За таких умов, можливість реалізації контролю фінансової відкритості в рамках макропруденційної політики дозволяє спростити "трилему неможливості" до послідовної задачі забезпечення монетарної незалежності, обмеження коливань валютного курсу та відповідного підвищення фінансової відкритості.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бублик, Є. О.
    Взаємозв'язок фінансової відкритості та економічного зростання [Текст] / Є. О. Бублик // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 1. - С. 142-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне зростання--Фінансова відкритість--Інвестиції
Анотація: У статті визначаються взаємозв'язки фінансової відкритості, економічного зростання та розвитку фінансового сектора.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)