Справа мислення: пам'ять та відзнака [Текст] / Сергій Пролеєв [и др.] // Філософська думка. - 2011. - № 2. - С. 6-22
Рубрики: Філософія і суспільний розвиток--Видавнича діяльність
Анотація: В Україні започаткували премії за інтелектуальні досягнення у царині філософії. Сталося це в день проведення Філософських читань "Філософія і суспільство: минуле й сучасне", присвячених 90-річчю Марії Злотіної - однієї із засновниць Київської філософської школи. В статті подано виступи на церемонії вручення премій та враження від цієї події.


Дод.точки доступу:
Пролеєв, Сергій; Баумейстер, Андрій; Хома, Олег; Єрмоленко, Анатолій; Малахов, Віктор; Білий, Олег; Семчич, Микола; Попович, Мирослав; Вяткіна, Наталія; Сігов, Костянтин; Левченко, Віктор; Табакова, Ганна; Зорич, Оксана; Вєдров, Олексій; Карповець, Максим; Товарянська, Оксана

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Матеріали круглого столу українських та російських філософів [Текст] / Владислав Лекторський [и др.] ; пер. з рос. В. Недашківський // Філософська думка. - 2011. - № 4. - С. 5-48
Рубрики: Філософія культури--Методологічні аспекти дослідження
   Соціальна філософія--Глобалізація та модернізація--Сучасне суспільство

Анотація: Був проведений представницький круглий стіл, який зібрав провідних науковців Інститутів філософії НАН України та Російської академії наук. Тематика "круглого столу" - єдність світу та розмаїття культур.


Дод.точки доступу:
Лекторський, Владислав; Попович, Мирослав; Пружинін, Борис; Пролеєв, Сергій; Степанянц, Маріетта; Гусейнов, Абдусалам; Громов, Михайло; Онищенко, Олексій; Білий, Олег; Конверський, Анатолій; Малахов, Віктор; Недашківський, В. \пер. з рос.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)



74.263.2
Б 11


    Білий, Олег Володимирович.
    Розгортання системи Linux у комп’ютерному класі / О. В. Білий // Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2012. - № 4. - С. 48-53
ББК 74.263.2
Рубрики: Інформатика--Системне програмне забезпечення, ОС
Анотація: Автор статті наводить рекомендації щодо встановлення операційної системи Linux, її переваги та недоліки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Політична легітимація і насильство [Текст] : Круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 5-59. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Умови легітимаційного дискурсу та повсюдність примусу / С. Пролеєв. Політична легітимація і насильство / О. Білий. Елітарний вимір демократії: проблема легітимації / О. Шморгун. Легітимація насильства: погляд соціолога / Є. Головаха. Чи можлива політична ідентичність поза культурними відмінностями? / В. Козловський. Насильство у світі сьогодення: деякі сучасні візії / О. Гомілко. Легітимація насильства в міжнародних відносинах / Б. Парахонський. Насильство: позиції морального опору / В. Малахов. Морально-етична легітимація сфери політичного / А. Єрмоленко.
ББК 87.6
Рубрики: Соціальна філософія--Насильство
   Філософія політики--Легітимація

Анотація: Тема насильства та способів його "приборкання" у просторі приватного та суспільного життя зібрала круглий стіл "Політична легітимація і насильство". В центрі уваги учасників круглого столу опинилися такі проблеми, як формування культурно-історичних та філософсько-правових передумов політичної легітимації, співвідношення державного урядування і політичного визнання, насильства і природи легітимації, демократичної конкуренції та примусу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Білий, Олег.
    Символічні топоси і боротьба за історію [Текст] / Олег Білий // Філософська думка. - 2013. - № 6. - С. 14-17
Рубрики: Філософія культури--Дослідження--Історія
Анотація: Статтю написано на основі доповіді, яку автор прочитав 17 травня 2013 року під час круглого столу на тему: "Місця пам'яті як унікальна складова іміджу держави та культурної ідентичності". Мета статті прояснити сенс і статус місць пам'яті у системі культури.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Білий, Олег.
    Ідентичність і національна держава [Текст] / Олег Білий // Філософська думка. - 2015. - № 4. - С. 52-56. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 87
Рубрики: Філософія історії--Соціально-філософське дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
неформальні інституції -- глобалізація -- месіанізм
Анотація: Автор досліджує історію виникнення держав.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Білий, Олег.
    Мовчання інтелектуалів [Вступне слово : Крах світового порядку і мовчання інтелектуалів] / Олег Білий, Віктор Козловський // Філософська думка. - 2015. - № 6. - С. 39-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія філософії--Філософські погляди--Метафізика
   Філософія--Сучасні аспекти дослідження

Кл.слова (ненормовані):
цінності -- європейська культура -- революційний конформізм
Анотація: Сучасні події спонукали авторів дослідити стосунки філософів зі світом та поточними подіями, які були і є виришальними чинниками для конституювання та самовизначення філософської думки.


Дод.точки доступу:
Козловський, Віктор

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Білий, Олег.
    Революція і легітимація [Текст] / Олег Білий // Філософська думка. - 2016. - № 4. - С. 57-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Інформаційна агресія - Інформаційні війни --Вплив
Кл.слова (ненормовані):
Революція -- Майдан -- боротьба з корупцією -- Революція Гідності
Анотація: Автор статті, на прикладі подій українського Майдану 2013-2014 років, досліджує три класичних типа легітимації: традиційний, легальний і харизматичний.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Революція: Досвід політичних революцій ХХ - ХХІ сторіччя [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2017. - № 2. - С. 6-53. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Вступне слово / Олег Білий. "Навіщо ми все це робили?": революція і принцип безвідповідальності / Мирослав Попович. Революція і терор / Анатолій Єрмоленко. Революція у неостановому суспільстві: сучасні виклики / Євген Головаха. Соціальні перетворення і революція / Віталій Лях. Революція по-українськи: очікування "кадрового оновлення" / Роман Кобець. Боротьба за армію - армія у борні революції / Михайло Цююрупа. "Меседжі" Української революції 1917-1921 років / Владислав Верстюк. "Не достаточно ли нам говорить о нашей проклятой революции?" / Вадим Скуратівський. революція як Подія / Сергій Макеєв. Революція: оманлива подія / Сергій Пролеєв.
Рубрики: Політичні процеси в Україні--Майдан, 2013 р.
   Революції в Росії--Лютнева 1917 р.

   Політичні процеси--Революції, 20-21 ст.

Анотація: Розмова за круглим столом має на меті розв'язати низку дискусійних питань, присвячених спробі осмислення революційних процесів. Зокрема, особливу увагу спрямовано на осягнення такого явища, як українська Революція Гідності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Європа: політика, право, демократія [Текст] : круглий стіл / Філіп Рено [и др.] // Філософська думка. - 2017. - № 5. - С. 6-44
Рубрики: Просвітництво європейське
   Демократична культура

   Центр Європейської інформації

Кл.слова (ненормовані):
Центр Європейської інформації
Анотація: Подано матеріали другого круглого стола у рамках українсько-французької конференції "Спадщина Просвітництва та ліберальна демократія", який був присвячений генезі та сьогоденному станові Європейського проекту.


Дод.точки доступу:
Рено, Філіп; Білий, Олег; Бойченко, Михайло; Ґарапон, Антуан; Добродум, Ольга; Єрмоленко, Андрій; Казанова, Жан-Клод; Оландер, Жан-Александр; Пролеєв, Сергій; Панич, Олексій; Фінько, Антон

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Громадянські протести в контексті державотворення [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 1. - С. 6-46. - Зміст: Громадянський протест: сутність, процес, процедура / Сергій Пролеєв. Типологія протестів у демократичному суспільстві / Євген Бистрицький. Конфліктологія: про можливості упередження протесту як конфлікту / Ігор Семиволос. Як реалізувати демократичні підходи у протестному русі / Володимир Фесенко. Лікування протесту як болі та емоцій / Михайло Чаплига. Протест як виклик державотворення / Єгор Соболєв. Протест і можливості досягнення компромісу / Ігор Семиволос. Справедливість як питання протесту / Олексій Панич. Практичні небезпеки протестів / Ярослав Юрчишин. Держава, адвокація і протест / Олег Рибачук. Справедливість і протести як доступ до влади / Людмила Ситніченко. Громадський протест - щоб влада почала реагувати на нагальні питання / Михайло Свистович. Протест як адвокація і примус / Ярослав Юрчишин. Протест, революція та інтервенція / Олег Білий. Протести і національна ідентичність / Йосип Зісельс. Громадський протест і дилеми державної політики / Роман Кобець. Соціальні протести в Україні: від охлократії до ефективної демократії / Євген Головаха. Етичні виміри протесту / Михайло Свистович. Соціальні протести: коли й чому? / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Конфліктологія--Протест
Анотація: Дискусія артикулює питання про владу та громадянське суспільство, про їхню природу, стосунки, взаємодію для демократичних зрушень, а також можливе протистояння у відомій усім нам формі протестів. Ідеться про сутність самих протестів як станів суспільного й політичного життя в контексті сучасного українського державотворення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Ідеологія і утопія. Спадщина марксизму і сучасна політична реальність [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 6-67. - Зміст: Ідеологія і комунікація: Маркс і далі / Євген Бистрицький. Маркс та його утопічна спадщина: висновки для сучасних суспільствознавців / Євген Головаха. Метакритика Марксової критики політичної економії / Анатолій Єрмоленко. Марксизм у контексті філософії підозри, або Чи має марксист підозрювати сам себе? / Вахтанґ Кебуладзе. Марксова критика ідеології та дискурс публічної політики в сучасній Україні / Роман Кобець. Декілька спостережень щодо "дематеріалізації" людини у К. Маркса / Віктор Козловський. "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта": аналітика події / Сергій Макеєв. Доречність марксизму у ХХІ столітті / Сергій Пролеєв. "Чи є в марксизмі витоки Голодомору?" / Вадим Скуратівський. Революційний пророк новітнього типу авторитаризму / Олег Білий.
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
Анотація: Круглий стіл присвячений 200-річчю з дня народження Карла Маркса. На обговорення винесені культурно-політичні імплікації марксизму, співвідношення перарелігійного змісту марксистського вченння і утопії.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл (німецький філософ, економіст ; 1818 - 1883) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Інтелектуали і влада: альтернативи досвіду [Текст] : [круглий стіл] // Філософська думка. - 2018. - № 3. - С. 6-36. - Зміст: Інтелектуал у ситуації постмодерну / Радмила Войтович. "Інтелектуали визначають межі влади і мають про це постійно нагадувати" / Євген Головаха. Фантомні болі державності / Тарас Кононенко. Місія інтелектуалів - нести довіру / Людмила Шашкова. Інтелектуали як хранителі раціональності / Анатолій Єрмоленко. Два фантоми у розумінні влади / Сергій Пролеєв. Хто може бути інтелектуалом? / Михайло Бойченко. Освіта як чинник формування інтелектуала / Олег Хома. Найголовніше для інтелектуала - спроможність до соціальної рефлексії / Олег Білий. Вимоги до інтелектуала: порівняльний ракурс / Іван Іващенко.
Рубрики: Філософія політики--Влада--Інтелектуальна еліта
Анотація: Тема взаємовідносин інтелектуалів і влади має довгу, респектабельну кредитну історію. Ця історія рясніє апологіями ворохобництва і слухняності, хитрощами поневоленого розуму та інтелектуальним сумлінням. Проте на порядку денному так і залишається незбагненною тавтологія позицій, аргументів, сюжетів. Жага інтелектуальної свободи - ось чому присвячений круглий стіл "Філософської думки".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Комунікація і політика за доби постправди [Текст] : круглий стіл журналів "Філософська думка" та "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" // Філософська думка. - 2018. - № 5. - С. 6-35. - Зміст: Українські медіа: ущільнення контекстів недовіри / Наталія Костенко. Об'єктивність і цінності за доби постправди / Віктор Степаненко. (Не)довіра до ЗМІ: що робити? / Галина Петренко. "Історія знову перетворилася на ідеологічний фронт" / Георгій Касьянов. Продукт споживання vs інформаційний продукт / Тимофій Милованов. Про канали та способи маніпуляції громадською думкою / Микола Княжицький. Як можлива істина в "ситуації постправди"? / Анатолій Єрмоленко. "Безособового висловлювання не існує" / Юрій Макаров. Режими істини / Олег Білий.
Рубрики: Засоби масової інформації--Вплив на масову свідомість
Анотація: Ідея круглого столу - загальна ситуація розуміння особливості сучасної комунікації через конвенційнй ЗМІ та, особливо, через універсалізацію, глобалізацію інформаційних потоків у соціальних мережах, сайтах, месенджерах, через контакти завдяки інтернетові; центральне поняття постправди, доби постправди як загальної характеристики часу, в якому ми перебуваємо зараз.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Білий, Олег.
    Бовван авторитаризму ширяє просторами України / Олег Білий // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 1. - С. 155-157. - Круглий стіл “Шанси та ризики для демократії в Україні після виборів 2019 року”
Рубрики: Демократія--Розвиток--Динаміка--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)