Вініченко, І. І.
    Роль та значення інститутів у формуванні конкурентних відносин [] / І. І. Вініченко // Економіка та держава. - 2012. - № 5. - С. 8-10. - Бібліогр. с.10 (9 назв)
ББК 65
Рубрики: Інституціональна економіка
   Конкуренція

Анотація: У статті визначено інститут як набір правил поведінки, що приписує або забороняє певні повторювальні способи дії та взаємодії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Конкуренція: сутність та концепції дослідження [] / І. І. Вініченко // Економіка та держава. - 2015. - № 10. - С. 8-10. - Бібліогр. с.10 (10 назв)
Рубрики: Конкуренція


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Економічний зміст та формування витрат підприємства [] / І. І. Вініченко, О. О. Кравченко // Економіка та держава. - 2015. - № 11. - С. 14-17. - Бібліогр. с.17 (15 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Витрати--Управління


Дод.точки доступу:
Кравченко, О.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Ключові чинники впливу на конкурентоспроможність аграрних підприємств [Текст] / І. І. Вініченко, Ж. В. Крючкова // Економіка та держава. - 2017. - № 4. - С. 32-37. - Бібліогр. с. 36-37 (23 назви)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Конкурентоспроможність
Анотація: У статті висвітлено питання сутності конкурентоспроможності аграрних підприємств. Розглянуто точки зору українських та зарубіжних вчених щодо сутності терміну "чинник". Визначено ключові чинники, які впливають на конкурентоспроможність аграрних підприємств.


Дод.точки доступу:
Крючкова, Ж.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Формування беззбитковості та економічної стійкості підприємства [Текст] / І. І. Вініченко, С. С. Булкін // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 31-35. - Бібліогр. с. 35 (12 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Фінансова стійкість
Анотація: Встановлено, що у забезпеченості економічної стійкості сільськогосподарських підприємств вирішальна роль належить досягненню беззбитковості їх виробничо-комерційної діяльності. Найвищим проявом економічної стійкості є здатність підприємства розвиватися переважно за рахунок власних джерел фінансування. Така здатність може бути реалізована тільки за умови самоокупності та самофінансування підприємства. Водночас беззбитковість, виходячи з її економічного змісту, буде відображати нульовий економічний ефект, а самоокупність і самофінансування — позитивний у вигляді прибутку.Виділено систему напрямів досягнення беззбитковості виробничо-комерційної діяльності підприємства та умови їх застосування. Розроблено та запропоновано алгоритм формування беззбитковості виробничо-комерційної діяльності сільськогосподарського підприємства відповідно особливостей його функціонування. Встановлено взаємозв'язок беззбитковості з економічною стійкістю підприємства, а також запропоновано інструментарій оцінки беззбитковості, який дозволить своєчасно оцінити поточну економічну ситуацію і обгрунтовувати методи та інструменти забезпечення економічної стійкості сільськогосподарського підприємства.


Дод.точки доступу:
Булкін, С.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Дивідендна політика підприємства як складова політики доходів [Текст] / І. І. Вініченко, А. В. Чорнобай // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 34-36. - Бібліогр. с. 36 (10 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Дивіденди
Анотація: У статті досліджено науково-теоретичні засади формування дивідендної політики як важливої складової політики доходів агропромислового підприємства. Установлено, що дивідендом є дохід, котрий відображає результати керування підприємства та його політики розподілу. Визначено, що дивідендна політика агропромислового виробництва — це політика стосовно розподілу одержаного агропромисловим виробництвом прибутку за тієї умови, що власники агропромислового підприємства мають право на одержання частини прибутку у вигляді дивідендів. Обгрунтовано методи, котрі дозволять побудувати комплексну стратегію управління привабливістю акцій підприємства, що дасть йому можливість мати доступ до порівняно дешевих ресурсів, які необхідні для вирішення задач стратегічного розвитку. Досліджено головні задачі та основні фактори, що визначають дивідендну політику агропромислового підприємства.


Дод.точки доступу:
Чорнобай, А.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Вініченко, І. І.
    Особливості формування та розвитку інтелектуального капіталу аграрних підприємств [Текст] / І. І. Вініченко, В. О. Лапа // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - С. 85-90 : табл. - Бібліогр. с. 90 (6 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Інноваційний розвиток
Анотація: Статтю присвячено розгляду особливостей формування та розвитку інтелектуального капіталу аграрних підприємств. Зазначено, що побудова інноваційної системи аграрного сектору має грунтуватися на новітніх знаннях та впроваджуватися у бізнес-процеси сільськогосподарських підприємств. Визначено головні завдання перспективного розвитку українського агробізнесу в контексті розвитку інтелектуального капіталу. Проаналізовано склад та структуру інтелектуального капіталу аграрних підприємств. Здійснено аналіз переваг та проблемних зон використання людського капіталу в аграрному секторі та розроблено напрямки їх розв'язання. За результатами аналізу структурного капіталу аграрних підприємств виявлено певні проблемні питання та запропоновано впроваджувати нову модель інноваційного операційного управління за рахунок техніко-технологічної стратегії, механізації, автоматизації, нових технологій виробництва, транспортування, зберігання та переробки агропродукції. Встановлено, що ефективне використання споживчого капіталу агропідприємств дає можливість зміцнити їх конкурентні позиції, отримати додаткові вигоди у господарській діяльності.


Дод.точки доступу:
Лапа, В.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)