Гринишин, В. Є.
    Методологічні основи дослідження продовольчої безпеки країни [Текст] / В. Є. Гринишин // Економіка та держава. - 2020. - № 2. - С. 141-146 : табл. - Бібліогр. с. 145-146 (25 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: Глобалізація світового ринку та посилення відкритості національних економік вимагають адекватного реагування на мінливі виклики та передбачати вплив швидкозмінних чинників екзогенного та ендогенного рівнів на формування продовольчої безпеки країн. У статті аргументовано, що прийняття рішень про розроблення інструментарію управління продовольчою безпекою країни має грунтуватись на результатах аналітичної оцінки стану, тенденцій та перспектив розвитку чинників, які на неї впливають та формують. Розроблена методика дослідження продовольчої безпеки країни включає такі етапи: 1) оцінювання стану продовольчого забезпечення (обчислення соціально-економічних показників та індикаторів; оцінка основних ризиків; переведення показників, індексів, коефіцієнтів ризику у стандартизовані частинні коефіцієнти; агрегування частинних коефіцієнтів); 2) аналіз існуючих трендів (перевірка динамічних рядів показників та індикаторів продовольчої безпеки на наявність трендів; визначення регіонів, які залежать від виробництва продовольства в інших регіонах); 3) дослідження продовольчих взаємозалежностей регіонів (розподіл регіонів за ступенем залежності від виробництва в інших регіонах); 4) ідентифікацію чинників впливу на продовольчу безпеку (ідентифікація чинників; оцінка тісноти зв'язку); 5) оцінювання загроз формування продовольчої безпеки (оцінка ризиків продовольчій безпеці; багатофакторне групування регіонів за джерелами ризиків безпеки). Обгрунтовано, що систематизація результатів аналізу за запропонованою методикою забезпечить цілісне уявлення про стан продовольчої безпеки у поточний момент часу, сприятиме визначенню можливих трендів у разі сталості зовнішніх умов, виявленню потенційних загроз та обгрунтуванню перспективних напрямів зміцнення продовольчої безпеки. На цій основі стане можливим визначення потенціалу її забезпечення за рахунок максимально повного використання наявних у країні ресурсів та посилення конкурентних позицій вітчизняних товаровиробників на європейських та світових продовольчих ринках.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Формування і реалізація державної політики продовольчої безпеки України [Текст] / О. В. Скидан [та ін.] // Економіка АПК. - 2020. - № 7. - С. 20-31 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольча безпека--Політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
продовольча безпека -- загрози продовольчій безпеці -- політика -- піблічне управління -- доктрина -- інструменти продовольчої безпеки -- механізм реалізації
Анотація: Мета статті - розвинути теоретичні положення та розробити методичні і практичні рекомендації щодо формування нового комплексного багаторівневого механізму управління ключовими складовими проблеми національної продовольчої безпеки. Результати дослідження можуть бути використанні в процесі розробки національної доктрини продовольчої безпеки та Закону України "Про продовольчу безпеку".


Дод.точки доступу:
Скидан, О. В.; Литвинчук, І. Л.; Николюк, О. М.; Пивовар, П. В.; Іванюк, О. В.; Гринишин, В. Є.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)