Гуторов, А. О.
    Агрохолдинги як ефективна форма концентрації сільськогосподарського виробництва [Текст] / А. О. Гуторов // Економіка АПК. - 2011. - № 3. - С. 102-107 : табл. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Україна
   Аграрні формування--Агрохолдинги

Кл.слова (ненормовані):
Агропромислові компанії -- Агропромислові формування -- Латифундія
Анотація: Проаналізовано сучасний стан розвитку агропромислових формувань в Україні. Визначено, що агрохолдинги є ефективнішою формою концентрації сільськогосподарського виробництва в ринкових умовах господарювання.

Є примірники у відділах:
ВДЕТПСГН - Б.ц. (вільний)




    Гуторов, А. О.
    Вертикально інтегровані структури у сільському господарстві: економічні засади формування та розвитку [Текст] / А. О. Гуторов // Економіка і прогнозування. - 2011. - № 1. - С. 120-130. - Библиогр.: с. 130 (8 назв)
Рубрики: Сільське господарство--Вертикально інтегровані формування
Анотація: Досліджено економічні принципи побудови та закономірностей розвитку вертикально інтегрованих формувань у сільському господарстві України за допомогою методів аналізу, синтезу, узагальнення та систематизації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гуторов, А. О.
    Застосування графіка Лоренца для вимірювання рівня концентрації сільськогосподарського виробництва [Текст] / А. О. Гуторов // Статистика України. - 2011. - № 2. - С. 4-9. - Библиогр.: с. 9 (14 назв.)
Рубрики: Сільськогосподарське виробництво--Концентрація
   Економіко-статистичний аналіз

   Статистика--Сільськогосподарське виробництво

Кл.слова (ненормовані):
Графік Лоренца -- Функція Лоренца -- Асиметрія кумулятивного розподілу
Анотація: Проаналізовано наявні методичні підходи до визначення узагальненого рівня концентрації сільськогосподарського виробництва на основі графіка Лоренца. Запропоновано алгоритм розрахунку цього показника з урахуванням вимог точності та статистичної значущості результатів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бородіна, О. М.
    Агрохолдинги як база формування корпоративного аграрного устрою в Україні [Текст] / О. М. Бородіна, А. О. Гуторов // Економіка АПК. - 2012. - № 11. - С. 21-28 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
ББК 65.32
Рубрики: Аграрний сектор--Агроформування
   Корпоративні відносини--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Холдингізація -- Сільськогосподарська продукція -- Рентні відносини
Анотація: Розглянуто процеси холдингізації аграрного сектору, показано її витоки і масштаби, досліджено економічні ефекти розвитку агрохолдингів. Наголошено на необхідності регулюванння корпоративних структур в агропродовольчому секторі України на рентних засадах.


Дод.точки доступу:
Гуторов, А. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)



65.9(4Укр)32
Г 97


    Гуторов, А. О.
    Корпоратизація сільського господарства в Україні [Текст] / А. О. Гуторов // Економіка і прогнозування. - 2012. - № 4. - С. 82-92. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4Укр)32
Рубрики: Сільське господарство--Корпоратизація--Україна
Анотація: Досліджено передумови становлення, генези та механізми корпоратизації сільського господарства України. Проаналізовано стан і тенденції розвитку агрохолдингів, оцінено наслідки їхнього впливу на аграрний сектор економіки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гуторов, А. О.
    Інтеграційні відносини як чинник економічного зростання в аграрному секторі економіки [Текст] / А. О. Гуторов // Економіка та держава. - 2017. - № 8. - С. 66-71 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 71 (8 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Інтеграція--Економічне зростання
Анотація: Досліджено інтеграційні відносини в системі економічного зростання в аграрному секторі економіки. Сформовано теоретико-методологічний базис економічного зростання аграрного сектора економіки на інтеграційних засадах. Показано, що розвиток інтеграційних відносин загалом веде до інтенсифікації, неоіндустріалізації, розширеного відтворення, зростання рівня продовольчої незалежності і міжнародної конкурентоспроможності країни, конвергенції соціально-економічних систем і сільських територій тощо. Водночас дезінтеграція посилює міжгалузеві диспропорції, сприяє деіндустріалізації галузі, асиметрії у розміщенні продуктивних сил, звуженому відтворенню капіталу, призводить до загального економічного занепаду, стагфляції, сателітизації економіки. Для оцінювання рівня розвитку інтеграційних відносин на галузевому і міжгалузевому рівні обгрунтовано використання системи мультиплікаторів доданої вартості, удосконалено методичний підхід до розрахунку розміру потенційних втрат від дезінтеграції аграрного сектора економіки в умовах експортно-сировинної орієнтації. Показано, що ця методика має бути основою під час ухвалення стратегічних рішень щодо галузевого і територіального управління.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Макаренко, П. М.
    Наукові основи розвитку інтеграційних відносин в аграрному секторі економіки [Текст] / П. М. Макаренко // Економіка АПК. - 2017. - № 10. - С. 101-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Гуторов А. О. Розвиток інтеграційних відносин в аграрному секторі економіки / А. О. Гуторов. - Київ : ТОВ "СІК ГРУП УКРАЇНА", 2016. - 484 с.

Рубрики: Економічна теорія--Аграрна економіка--Україна
Анотація: Автор подає рецензію на монографію Гуторова А. О., що присвячена розробленню моделі залучення всіх форм господарювання до інтеграційних відносин в аграрному секторі економіки, оцінюванню їх сформованості, визначенню найпрогресивніших форм реалізації інтеграційних відносин у контексті забезпечення сталого розвитку національної економіки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гуторов, А. О.
    Корпорації в суспільно-економічній системі: концептуально-теоретичний дискурс [Текст] / А. О. Гуторов // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 4-10 : табл. - Бібліогр. с. 9-10 (29 назв)
Рубрики: Корпорації--Економічні дослідження
Анотація: Узагальнено сутність і генезу розвитку корпорацій. Показано, що корпорації еволюціонували від простих акціонерних форм і картельних змов до мережевих мета-організацій, що охоплюють всі ланки суспільного відтворення й управління. Транснаціоналізація корпорацій дає змогу розглядати найбільші з них як економічно могутні міждержавні утворення, що здатні за своїм потенціалом конкурувати з окремими країнами, впливати на перебіг політичного життя й формування публічних, суспільних і колективних інститутів. Здійснено структурно-організаційне позиціювання корпорації в суспільно-економічній системі. На базі узагальнення основних підходів до змістового поліморфізму корпорації детерміновано її як організаційну форму інституційного забезпечення системної конкурентоспроможності й інноваційного типу розвитку соціально-економічної системи з вертикально інтегрованою моделлю розширеного відтворення сукупного капіталу. Обгрунтовано, що корпорація як специфічний метод господарювання і економічний агент є окремою формою усуспільнення виробництва, що завдяки горизонтальній і вертикальній централізації забезпечує поглиблення суспільного поділу праці, організацію відтворення капіталу, формування стійких інтеграційних мережевих відносин інституціоналізує суспільно-економічні відносини на всіх рівнях ієрархії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)