Заяць, Т. А.
    Державні пріоритети розвитку сільського розселення України [] / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка та держава. - 2014. - № 10. - С. 15-17. - Бібліогр. с.17 (8 назв)
ББК 60.73(4Укр)
Рубрики: Сільські громади--Розселення --Державна політика
Анотація: Метою статті є обгрунтування стратегічних орієнтирів розвитку сільського розселення України.


Дод.точки доступу:
Краєвська, Г.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Краєвська, Г. О.
    Зайнятість в сільських поселеннях України: проблеми та напрями їх вирішення [Текст] / Г. О. Краєвська // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 3. - С. 209-219. - Бібліогр.: с. 217-219.
УДК
ББК 65.9(4УКР)240.5
Рубрики: Зайнятість--Україна
   Сільське населення--Зайнятість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
особисті селянські господарства -- ринок праці -- інституціоналізація сільського розвитку
Анотація: Особливу увагу приділено проблемам зайнятості сільського населення в особистому селянському господарстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Заяць, Т. А.
    Економічна основа сільських поселень України та перспективи її зміцнення [Текст] / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка України. - 2016. - № 9. - С. 70-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Економічний розвиток--Проблеми і перспективи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сільське розселення -- поселенська мережа -- суб’єкти підприємництва -- аграрний сектор -- перспективи розвитку
Анотація: Руйнівні процеси в сільській поселенській мережі України, знелюднення поселень через відсутність продуктивних робочих місць для зайнятості за місцем проживання та демографічну кризу в умовах ускладнення суспільно-економічної ситуації у країні зумовлюють необхідність розв’язання нагальних економічних і соціальних проблем у цій сфері. Викладено авторське бачення перспективних напрямів і шляхів зміцнення економічної основи розвитку сільських поселень України.


Дод.точки доступу:
Краєвська, Г. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Краєвська, Г. О.
    Мотивація проживання в сільських поселеннях України [Текст] / Г. О. Краєвська // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 149-161. - Бібліогр.: с. 159-161 (16 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Узагальнено теоретичні дослідження мотиваційних факторів у контексті місця проживання. Удосконалено теоретичні засади мотивації проживання в сільських поселеннях на основі теорії соціальної територіальної поведінки. Запропоновано систему факторів ендогенного, екзогенного та ситуативного впливу на мотивацію. Здійснено оцінку середовища проживання за ознакою депривації в розрізі сіл і міст та виявлено відмінності, які впливають на мотивацію проживання. Підтверджено, що мотивація проживання формується через територіальну рефлексію, внаслідок чого невідповідність можливості задоволення потреб на різних територіях є сильним стимулом до переїзду. Виявлено, що демотиваційними передумовами проживання в сільських поселеннях на сучасному етапі його розвитку є дефіцитність локальних ринків праці, існування яскраво виражених депривацій у забезпеченні територіальної доступності соціальних послуг, низька розвиненість транспортного сполучення та логістики пасажироперевезень. Здійснено спробу удосконалення систематизації видів і шляхів формування мотивів проживання в сільській місцевості України. Доведено необхідність урахування мотиваційних факторів проживання в підвищенні ефективності політики сільського розвитку та визначено перспективні напрями її удосконалення в умовах зростання територіальної мобільності сільського населення, орієнтовані на застосування альтернативних драйверів місцевого розвитку та сприяння розвитку різних форм самоуправління.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Краєвська, Г. О.
    Європейський досвід соціального розвитку села: актуальні практики для України [Текст] / Г. О. Краєвська // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 116-129. - Бібліогр. с. 128-129 (16 назв)
Рубрики: Села--Соціальний розвиток--Європа
Анотація: Метою статті є визначення особливостей політики соціального розвитку сільських поселень європейських країн задля обґрунтування актуальних напрямів, прийнятних для України. Досліджено особливості соціального розвитку сільських поселень в європейських країнах. Виявлено, що сільський розвиток ґрунтується на інституційних засадах, в яких соціальний компонент є одним із головних. Інституції cтворені з метою обміну досвідом, інформацією, моніторингу виконання національних програм сільського розвитку, визначення його пріоритетів і перспектив. Проаналізовано основні концепції еволюції соціального розвитку села від галузевого, територіального, ендогенного до цілісного розвитку, який полягає в гармонізації з екосистемами та забезпеченні гідного життя з дотриманням прав і свобод громадян. Установлено, що більшість заходів ЄС із підтримки різних напрямів розвитку справляє опосередкований вплив на соціальний розвиток сільських поселень. До них належать: пряма фінансова підтримка фермерів, сприяння створенню ланцюгів доданої вартості, підтримка малого і середнього підприємництва, мінімізація ризиків ведення бізнесу, його дебюрократизація. Виявлено підходи і практики європейської політики соціального розвитку села, доцільні для України. Головними її інструментами є: структурні фонди, цільові програми та проєкти на основі грантової підтримки. Їхня успішність досягається через лабільність і зворотній зв’язок, що дає змогу корегувати заходи відповідно до потреб, які виникають у процесі застосування. Проаналізовано національні відмінності європейських країн щодо реалізації соціальних пріоритетів розвитку села. Окрему увагу приділено Німеччині, яка вирізняється їх специфічним баченням, що ґрунтується на активізації незадіяного потенціалу шляхом програмної підтримки за цільовими категоріями сільського населення: особи пенсійного віку, молодь, яка прагне реалізуватись за місцем проживання, домогосподарства, що складаються із декількох поколінь. Обґрунтовано доцільність застосування в Україні моделі smart-громади для поселенських структур, які зростають економічно.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)