Лавренюк, Віолетта.
    Точність терміновживання в офіційно-діловому та науковому стилях мовлення [Текст] / Віолетта Лавренюк // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 10. - С. 29-34. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Офіційно-діловий стиль--Терміновживання
   Науковий стиль--Терміновживання

Кл.слова (ненормовані):
точність -- слововживання -- культура мовлення -- термінологія
Анотація: Розглянуто важливі питання терміновживання в офіційно-діловому та науковому стилях мовлення. На сучасному етапі мовна освіченість державного службовця набуває великого значення в контексті нових завдань, що стоять перед українським суспільством у новому тисячолітті. Володіння термінологією державної мови за обраним фахом, науковим та офіційно-діловим стилями української мови, новими комп'ютерно-лінгвістичними технологіями, що є основою мовної підготовки держслужбовця, – основна умова становлення інтелектуалього потенціалу України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лавренюк, Віолетта.
    Українська мова і сучасність: розвиток мовленнєвих умінь і навичок студентів [Текст] / Віолетта Лавренюк // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 3. - С. 46-49
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
   Мовленнєва підготовка--Студенти

Кл.слова (ненормовані):
комп’ютерні технології -- традиційні методи навчання -- розвиток усної і писемної діяльності студентів
Анотація: Розглянуто важливі проблеми викладання дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» у вищих навчальних закладах і запропоновано методи вдосконалення вмінь і навичок студентів у різних видах мовленнєвої діяльності.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Лавренюк, Віолетта.
    Тарас Шевченко і сучасність / Віолетта Лавренюк // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 3. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)--Спадщина--Сучасне значення
Кл.слова (ненормовані):
національно-патріотичне -- загальнолюдське -- морально-етичні категорії -- християнство
Анотація: Шевченко представляє принципово новий тип письменника в українській літературі й новий тип особистості, громадянина в історії України. Шевченків патріотизм дієвий, а загальнолюдське поняття свободи поет тлумачив згідно зі своїми ідеалами гордості, мужності, непохитності, що зростали на засадах християнської етики й моралі. Шевченко першим сформулював у художній формі всі принципи й постулати українського націоналізму. Особливо слід наголосити на тому, що Шевченків націоналізм, як і націоналізм українського народу, ґрунтується на любові, тому він людяний і сердечний і до своїх, і до чужих – до всіх, хто визнає за українцями право на вільне державне існування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лавренюк, Віолетта.
    Інноваційний і традиційний підходи у викладанні лінгвістичних дисциплін / Віолетта Лавренюк // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 2. - С. 2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дисципліни (навч.)--Лінгвістичні дисципліни--Викладання--Інновації
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікативні технології -- дистанційне навчання -- освітня діяльність -- тест -- традиційний підхід викладання
Анотація: Матеріал присвячено ролі інформаційно-комунікативних технологій на сучасному етапі реформування освіти в Україні. Подано можливі варіанти застосування інноваційних підходів, зокрема тестів, у викладанні лінгвістичних дисциплін та наголошено на важливості поєднання їх із традиційними.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)