Лаврук, В. В.
    Модернізація галузі тваринництва як умова продовольчого забезпечення населення України [Текст] / В. В. Лаврук // Економіка АПК. - 2016. - № 12. - С. 43-50 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Тваринництво--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічна модернізація -- тваринництво -- продукти харчування
Анотація: Розглянуто теоретичні і практичні аспекти та визначено сутність, значення і необхідність запровадження економічної модернізації в основних галузях тваринництва з метою підвищення ефективності його подальшого розвитку, збільшення обсягів виробництва нових видів тваринницької продукції для забезпечення потреб населення. Елементи новизни передбачають виявлення існуючих ситуацій, що перешкоджають здійснення модернізаційних змін та визначенню послідовності етапів процесу формування рішень щодо проведення економічної модернізації тваринництва.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Лаврук, В. В.
    Оцінка виробництва та споживання населенням продукції тваринництва [Текст] / В. В. Лаврук // Економіка та держава. - 2017. - № 6. - С. 72-74. - Бібліогр. с. 74 (7 назв)
Рубрики: Тваринництво--Продовольча безпека
Анотація: Акцентується увага на важливості використання високопоживної продукції тваринництва у раціонах харчування населення та формуванні продовольчої безпеки країни. Вказано на необхідність збільшення обсягів виробництва різних видів продукції тваринництва, які спрямовуються на задоволення потреб населення. Проведено оцінку стану обсягів виробництва і споживання основної продовольчої продукції та здійснено порівняння фактичних рівнів споживання з рекомендованими нормами. Встановлено, що збільшення виробництва тваринницької продукції повинно відбуватися шляхом нарощування поголів'я сільськогосподарських тварин і підвищення їхньої продуктивності за рахунок проведення модернізації виробничих процесів, покращення утримання і організації повноцінної годівлі. Вказано, що упровадження індустріальних технологій є основою для підвищення якості продукції, результативності праці, виробничої діяльності та подальшого стабільного розвитку тваринницьких підприємств. Запропоновано основні напрями збільшення обсягів і підвищення ефективності виробництва якісної продукції тваринництва з метою повного задоволення у ній потреб населення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Лаврук, В. В.
    Економічне обгрунтування і ефективність організації території сільськогосподарських підприємств [Текст] / В. В. Лаврук, Н. В. Покотильська // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 4-7 : табл. - Бібліогр. с. 7 (7 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Продукція--Економічна ефективність
Анотація: Досліджено проблемні питання економічного обгрунтування і ефективності організації території сільськогосподарських підприємств. Встановлено ефект організації території в залежності від ролі землі і використанні її властивостей при виробництві суспільно необхідного продукту, де земля виступає як просторовий базис і головний засіб виробництва та при виконанні окремих виробничих процесів, де земля є предметом праці або просторовим операційним базисом. Визначено методику розрахунку ефективності капіталовкладень на створення елементів виробничої і соціальної інфраструктури відповідного господарського рівня. Обгрунтовується вибір найкращої системи сівозмін у господарстві через використання максимального сумарного приросту чистого доходу. Досліджуються питання проектування сівозмін, які стосуються складу культур та їх розміщення по території і відносно господарських центрів, число і розмір сівозмін, полів та нив, організацію території та праці в землеробстві. Запропоновано показники оцінки рівня використання продуктивних властивостей земель при економічному обгрунтуванні організації сівозмін господарств. Розроблено методику розрахунку балансу гумусу за варіантами проектованих сівозмін, яка може бути використана при економічному аналізі і порівнянні варіантів структури посівних площ та обгрунтуванні трансформації сільськогосподарських угідь. Доведено, що розрахунок вартості валової продукції рільництва з метою зіставлення варіантів проектування сівозмін необхідно проводити на один і той же рівень інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. Визначено, що за цих умов врожайність сільськогосподарських культур як складова розрахунку вартості валової продукції буде залежати від різного розміщення культур по грунтам господарства і від попередників у сівозміні.


Дод.точки доступу:
Покотильська, Н.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)