Лисиченко, Геогрій Віталійович.
    Проблеми хімічної та радіаційної безпеки України [Текст] : За матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 29 квітня 2015 року / Геогрій Віталійович Лисиченко // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 20-27 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навколишнє середовище--Радіаційне забруднення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
хімічна небезпека -- радіоактивне забруднення -- токсичні відходи -- радіоактивні відходи -- комплексний екологічний моніторинг
Анотація: Розглянуто основні джерела і чинники хімічної та радіаційної небезпеки в Україні, що створюють екологічні ризики для життєдіяльності населення та біосфери. Показано, що в багатьох випадках процеси хімічного та радіаційного забруднення досягають регіональних масштабів. Сформульовано основні управлінські заходи і наукові завдання щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і мінімізації їх негативних наслідків для навколишнього природного середовища. На реальних прикладах продемонстровано науково-технічний потенціал установ НАН України у вирішенні зазначених проблем.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лисиченко, Геогрій Віталійович.
    Про стан та перспективи наукових досліджень і розробок у зоні відчуження Чорнобильської АЕС [Текст] : За матеріалами наукової співдоповіді на засіданні Президії НАН України 12 жовтня 2016 року / Геогрій Віталійович Лисиченко, Віталій Вікторович Петрук // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 11. - С. 38-45 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Чорнобильська АЕС--Зона відчуження--Наукові дослідження
   Чорнобиль--Наслідки

Анотація: У співдоповіді наведено стислий історичний огляд розвитку наукових досліджень у зоні відчуження, що проводилися установами НАН України та іншими організаціями після чорнобильської катастрофи. Зазначено, що в останні роки через ряд об’єктивних причин обсяг наукових досліджень в зоні відчуження різко знизився, втрачено низку наукових полігонів і лабораторій. Нова адміністрація Державного агентства України з управління зоною відчуження спільно з НАН України обговорила питання щодо об’єднання зусиль для відродження співпраці науки з виробничими структурами зони відчуження для вирішення проблемних питань, породжених аварією на ЧАЕС. Визначено першочергові питання, на вирішенні яких мають бути сконцентровані зусилля науковців НАН України.


Дод.точки доступу:
Петрук, Віталій Вікторович

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)