Ловінська, Людмила.
    Нормативно-правове забезпечення звіту про управління підприємств в Україні [Текст] / Л. Г. Ловінська, Я. В. Олійник, Т. А. Бондар // Фінанси України. - 2018. - № 6. - С. 19-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Управління підприємством--Нормативно-правове забезпечення--Україна
Анотація: Стаття присвячена організаційним засадам складання звіту про управління, запровадження котрого обумовлене залученням України до глобальних тенденцій поширення доктрини сталого розвитку та необхідністю імплементації положень Директиви 2013/34/ЄС. У 2017 р. внесено зміни до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та встановлено вимогу складання звіту про управління з уточненням, що він готується середніми й великими підприємствами незалежно від форм власності (крім банків і бюджетних установ).


Дод.точки доступу:
Олійник, Яна; Бондар, Тетяна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Єфименко, Тетяна.
    Співпраця Академії фінансового управління з міжнародними інституціями в запровадженні сучасних ініціатив розвитку обліку та звітності на глобальному і національному рівнях [Текст] / Т. І. Єфименко, Л. Г. Ловінська, Я. В. Олійник // Фінанси України. - 2019. - № 1. - С. 18-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Академія фінансового управління--Співпраця--Розвиток обліку та звітності
Анотація: Стаття розповідає, що міжурядова робоча група експертів із міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності Конференції Генеральної Асамблеї ООН з торгівлі та розвитку (м. Женева, Швейцарія) є однією з найвпливовіших структур у сфері економічної інтернаціоналізації і глобалізації.


Дод.точки доступу:
Ловінська, Людмила; Олійник, Яна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила.
    Асиметрія інформації в глобалізованій економіці та шляхи її подолання [Текст] / Л. Г. Ловінська // Фінанси України. - 2019. - № 2. - С. 20-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційний простір--Асиметрія інформації--Глобалізація економіки--Транснаціональна корпорація
Анотація: У статті розглянуто структуру інформаційного простору глобалізованої економіки, чинники, які визначають його формування в сучасних умовах, та шляхи подолання асиметрії економічної інформації на глобальному рівні. Досліджено вплив транснаціональних корпорацій на утворення й розвиток цього простору.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чеберкус, Дмитро.
    Калькулювання собівартості наукових досліджень і розробок: удосконалення методичного забезпечення [Текст] / Д. В. Чеберкус, Л. Г. Ловінська, Л. П. Коритник // Фінанси України. - 2019. - № 4. - С. 8-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові дослідження--Розробки--Витрати--Методичне забезпечення
Анотація: У статті висвітлено проблемні аспекти нормативно-правового поля діяльності наукових установ у контексті розрахунку собівартості наукових досліджень і розробок, визначено напрями їх розв'язання. Проаналізовано зміст вітчизняного законодавства й міжнародних нормативно-правових документів щодо структури витрат і концептуальних засад формування собівартості наукових досліджень і розробок. Встановлено відсутність зв'язку собівартості останніх із фінансовими результатами діяльності наукових установ та бюджетних програм.


Дод.точки доступу:
Ловінська, Людмила; Коритник, Лілія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Lovinska, Liudmyla.
    Measurement of revenue of higher education state institutions on the principles of reformed budget accounting [Text] / Liudmyla Lovinska, Svitlana Levitska, Nataliia Sushko // Фінанси України. - 2019. - № 5. - P37-49. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вищий державний заклад--Бюджетний облік--Оцінка доходів
Анотація: У статті узагальнено практичний досвід упровадження реформованої методики обліку діяльності вітчизняних бюджетних установ на прикладі обліку доходів державних закладів вищої освіти. Основною метою проведеного дослідження є оцінка застосування принципів обліку доходів державних закладів вищої освіти на предмет їх відповідності Міжнародним стандартам обліку для державного сектору, забезпечення достовірності облікових даних з урахуванням нормативної бази розподілу та обліку бюджетних коштів в Україні.


Дод.точки доступу:
Levitska, Svitlana; Левицька, Світлана; Sushko, Nataliia; Сушко, Наталія; Ловінська, Людмила

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила.
    Нефінансова звітність як основа інформаційного забезпечення моніторингу досягнення цілей сталого розвику [Текст] / Л. Г. Ловінська, Т. А. Бондар // Фінанси України. - 2019. - № 11. - С. 20-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цілі сталого розвитку--Нефінансова звітність
Анотація: У статті розглянуто ключові виклики подальшого запровадження нефінансової звітності. Визначено проблемні аспекти її складання, зокрема відсутність порівнянності звітів, які розкривають різноманітні аспекти сталого розвитку, між компаніями, галузями, географічними районами, країнами, що створює труднощі інформаційного забезпечення моніторингу досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР). Наведено результати дослідження звітності обраної української компанії стосовно досягнення нею ЦСР, а також обгрунтовано заходи щодо забезпечення порівнянності інформації нефінансової звітності.


Дод.точки доступу:
Бондар, Тетяна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила.
    Міжнародні стандарти в обліку державних підприємств України [Текст] / Л. Г. Ловінська // Фінанси України. - 2020. - № 6. - С. 75-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні підприємства--Міжнародні стандарти--Фінансова звітність--Україна
Анотація: Стаття науково обгрунтовує необхідність проведення заходів, спрямованих на усунення перешкод імплементації міжнародних стандартів фінансової звітності та забезпечення розвитку на їх основі обліку як функції управління державними підприємствами України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила Геннадіївна.
    Імплементація міжнародних рекомендацій щодо запровадження трирівневої моделі документації з трансфертного ціноутворення в Україні [Текст] / Л. Г. Ловінська, Я. В. Олійник, М. В. Кучерява // Фінанси України. - 2020. - № 9. - С. 95-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трансферне ціноутворювання--Документація--Міжнародні рекомендації--Україна
Анотація: Україна зобов’язалась імплементувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS, реалізація Заходу 13 якого передбачає запровадження трирівневої моделі документації з трансфертного ціноутворення. У статті розглядаються виклики та наслідки запровадження цієї моделі в нашій державі. За результатами аналізу національного законодавства на предмет врахування вимог Плану дій BEPS і досвіду співробітництва Уряду України з міжнародними організаціями з податкових питань визначено напрями вдосконалення її нормативних актів у окресленій сфері. Авторами обґрунтовано методологічні засади впровадження інноваційної форми звітності в контексті подальшої імплементації Плану дій BEPS. Наголошено на важливості протидії інформаційній асиметрії шляхом забезпечення єдності термінології та якості інформаційної бази складання інноваційної звітності – документації з трансфертного ціноутворення, передусім глобальної, та звіту в розрізі країн міжнародних груп компаній.


Дод.точки доступу:
Олійник, Яна Вікторівна; Кучерява, Марія Василівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила Геннадіївна.
    Методичні підходи до оцінки внеску компаній у реалізацію Цілей сталого розвитку та протидію COVID-19 [Текст] / Л. Г. Ловінська, Я. В. Олійник, М. В. Кучерява // Фінанси України. - 2020. - № 10. - С. 47-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цілі сталого розвитку--ЮНКТАД--COVID-19--Методичні підходи
Анотація: У статті розглянуто методичні підходи щодо вдосконалення нефінансової звітності підприємств України в контексті імплементації положень Керівництва з ключових показників звітності підприємств щодо внеску у реалізацію Цілей сталого розвитку, виданого ЮНКТАД, у частині вкладу приватного сектору в досягнення ЦСР та відображення наслідків пандемії COVID-19. Обґрунтовано, що перелік показників, визначений цим документом, є еталоном для оцінки внеску компаній у реалізацію ЦСР і може бути покладений в основу розкриття інформації у звіті про управління.


Дод.точки доступу:
Олійник, Яна Вікторівна; Кучерява, Марія Василівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ловінська, Людмила Геннадіївна.
    Облікове забезпечення транспарентності бюджетного процесу [Текст] / Л. Г. Ловінська, Л. П. Коритник // Фінанси України. - 2021. - № 5. - С. 47-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетні процеси--Облікове забезпечення--Транспарентність--Прозорість
Анотація: Стаття обгрунтовує фундаментальне значення обліково-аналітичної інформації, котра продукується системою управлінського обліку суб'єктів державного сектору, для забезпечення достовірності й об'єктивності показників транспарентності бюджетного процесу та внесення пропозицій з її вдосконалення.


Дод.точки доступу:
Коритник, Лілія Петрівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)