Локтєв, Вадим Михайлович.
    Нагальні проблеми фізики і не тільки. [Текст] : за матеріалами виступу на річних Загальних зборах Відділення фізики і астрономії НАН України академіка НАН України / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 69-80 : рис.
ББК 22.3+72.6
Рубрики: Фізика--Фундаментальні дослідження
   Наукові відкриття

Анотація: У фізиці постійно відбуваються якісь події, однак вони бувають різного ступеня значущості - від глобальних до тих, про які дізнаються лише вузькі фахівці. Проте зрозуміло, що без нових фундаментальних знань не можна очікувати появи принципово нових технологій. Автор перераховує найважливіші відкриття 2012 р., щоб дати уявлення, на яких напрямах фундаментальних пошуків сьогодні у світі концентрують свої зусилля дослідники.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    У хвилюючому очікуванні [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 4. - С. 24-31
ББК 72.4(4Укр)711
Рубрики: Наука України--Розвиток--Реформування
   Академії наук України

Анотація: Непроста економічна і політична ситуація в країні напряму позначається на такій інтелектуальній інституції, як Національна академія наук України, яка вже не перший рік відчуває на собі кризу постійного недофінансування. Нині парламентський Комітет з питань науки і освіти розпочав роботу над новим Законом про наукову і науково-технічну діяльність, який має визначити основні засади реформування наукової сфери держави, що означає лише одне - реформування НАН України. Звичайно, це не може не хвилювати спільноту, яка присвятила науці своє життя. Тому, на мій погляд, виникає потреба проаналізувати окремі тенденції і пропозиції, що лунають з різних джерел, близьких до інстанцій, де приймаються остаточні рішення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Провідна зоря [Текст] : Доповідь з нагоди вручення Золотої медалі ім. В. І. Вернадського НАН України / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 5. - С. 69-74
ББК 22.3(4Укр)
Рубрики: Вчені України--Фізики
Анотація: В статті подана доповідь Локтєва Вадим Михайлович з нагоди вручення Золотої медалі ім. В. І. Вернадського НАН України.


Дод.точки доступу:
Локтєв, Вадим Михайлович \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Григорчук, Микола іванович.
    Людина, далека від байдужості [Текст] : До 70-річчя академіка НАН України В. М. Локтєва / Микола іванович Григорчук, Олена Олександрівна Понежа // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 109-113 : фот.
Рубрики: Вчені України--Фізики
Анотація: Локтєв Вадим Михайлович - український науковець, фізик-теоретик, академік Національної академії наук України (2003), доктор фізико-математичних наук (1983), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат двох Державних премій України в галузі науки і техніки. Академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України.


Дод.точки доступу:
Понежа, Олена Олександрівна; Локтєв, Вадим Михайлович \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Збереження острівців сучасної науки в Україні - патріотичний обов'язок інтелектуалів [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 3-12
Рубрики: Наука--Розвиток--Україна
Анотація: У статті автор розмірковує про закономірності розвитку науки, про роль наукової сфери як галузі, де основним виробничим засобом є інтелект, про взаємовідносини науки, з одного боку, із суспільством, а з іншого - з владними структурами, а крім того, задається питанням, чому зараз тема науки набула у світі такого широкого резонансу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    SOS! [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 41-47
Рубрики: Бюджет і освіта
Анотація: У статті висловлено міркування щодо проекту бюджету на 2016 р., сформульовано загрози для науково-освітньої сфери України, які виникають у разі його прийняття, обговорено можливі шляхи подальшого розвитку ситуації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Про хід підготовки великої української енциклопедії. Стенограма співдоповіді на засіданні Президії НАН України 18 листопада 2015 року [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв, Алла Миколаївна Киридон // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 94-97
Рубрики: Видавнича справа--Енциклопедичні видання--Україна, 20-21 ст.
Анотація: У співдоповіді порушено важливі питання, пов’язані з реалізацією фундаментального видавничого проекту - підготовки і видання багатотомної Великої української енциклопедії. Цей проект має надзвичайно велике як наукове, так і суспільне значення.


Дод.точки доступу:
Киридон, Алла Миколаївна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Ліквідувати не можна підтримувати [Текст] : за матеріалами звітної доповіді на Загальних зборах Відділення фізики і астрономії НАН України 13 квітня 2016 року / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 5. - С. 96-108 : табл.
Рубрики: НАН України--Відділення фізики і астрономії--Загальні збори
   Наука--Фінансування--Україна

Анотація: В статі подана доповідь Вадима Михайловича Локтєва, у своїй доповіді він навів стислий перелік наукових результатів, отриманих установами Відділення фізики і астрономії за звітний період.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Час академічної коректності минув [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 12. - С. 3-13
Рубрики: Академічна наука--Розвиток і дослідження--Україна
   Наука--Фінансування--Україна

Анотація: Ці рядки пишуться пізньою осінню 2016 року, коли бюджетний процес в країні вступив у заключну фазу, а академія замерла в тривожному очікуванні - додадуть чи не додадуть? Відомості з різних комітетів Верховної ради чи Кабміну, на засідання яких наші представники ходять з протягнутою рукою, подібні до зведень з фронту, не містять чіткої відповіді щодо належного фінансування фундаментальної науки у наступному році. І хоча зусилля академічної профспілки або громадських організацій, які закликають інститутські маси на протесті акції, не дають надії на покращання згаснути остаточно, мені особисто ясно, що говорити про злам ситуації не тільки не має підстав, а навпаки - вона катастрофічно погіршується. Навіть збільшення бюджету НАН України, про яке весь час тихо говорять в академічних колах, скажімо, від знайомих нам в останні роки менше як 0.3% ВВП до (0.35-0.4)% принципово нічого не змінить, і ми, а з нами і вся наукова сфера України, продовжуватимемо деградувати, бо наші численні очільники з владних висот, які вважають себе освіченими, далекоглядними політиками, а переважна більшість до того ж озброєна дипломами про наукові ступені, ніяк не можуть збагнути, що стан академії і майбутнє країни настільки тісно переплетені, що будь-яка розмова щодо цивілізаційного розвитку останньої є ні чим іншим, ніж розмовою про розвиток в ній науки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)