Мельник, Ярослав.
    Аграрний тип мислення в контексті державотворчих інтенцій / Ярослав Мельник // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 27-35
ББК 88.3
Рубрики: Психологія--Загальна--Мислення
Кл.слова (ненормовані):
тип мислення
Анотація: У статті здійснена спроба узагальнити багаторічний досвід спостереження та вивчення ментальної типології. Пропонується класифікація складників. які формують цільно-системний етнотип українця. думки, викладені з приводу аграрного типу мислення. можуть бути ключем до пояснення багатьох фактів соціального та етнокультурного планів минулого та сьогодення українства.


Дод.точки доступу:
Криворучко, Н.




    Мельник, Ярослав.
    Імітування як компонент соціально-політичного дискурсу / Я. Мельник // Психологія і суспільство. - 2013. - № 4. - С. 70-83
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія--Українське суспільство
Кл.слова (ненормовані):
ерзац -- імітація -- дискурс
Анотація: Стаття присвячена розгляду імітації як явища, котре у процесі трансформації українського соціального, культурного, політичного дискурсу стало ключовим аксіологічним чинником. Наслідування, підміна та повторення чужих форм діяльності, соціальної поведінки, державного будівництва, суспільного мислення сьогодні формують важливість розгляду першопричин по суті імітації, і , відповідно потребують наукового прогнозування наслідків цього процесу в контексті реалій сучасного українського державотворення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, Ярослав.
    Застосування судом інтуїтивного права в судовому засіданні як онтологія режиму цивільної процесуальної безпеки [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 1. - С. 36-45. - Бібліогр. 33 назви
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальна безпека
Кл.слова (ненормовані):
судове засідання -- режим цивільної процесуальної безпеки -- учасники процесу -- психологічні особливості
Анотація: Статтю присвячено аналізу застосування судом інтуїтивного права під час здійснення цивільного судочинства в судовому засіданні. Розкриваються питання онтологічного буття права як феномена, його взаємозв’язок з інтуїтивним та позитивним правом. Обґрунтовується вплив психологічних і культурно-фонетичних аспектів як форм вираження дій учасників процесу на дотримання порядку в судовому засіданні, у встановленні істини тощо. Приділяється увага техніко-атрибутивним умовам провадження судового засідання


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Десять літературних подій сезону 2016: версія "Української літературної газети" [Текст] : рейтинг // Літературна Україна. - 2017. - 2 лют. (№ 5). - С. 3 : іл. - Зміст: Забуття / Таня Малярчук. Грегіт / В. Герасим'юк. Чигиринський сотник / Л. Кононович. Маша, або Постфашизм / Я. Мельник. Ніж і ніжність / С. Бондаренко. Моя Друга світова / М. Жулинський. Антологія української поезії ХХ століття / упоряд. Іван Малкович. Тамплієри / С. Жадан. Есеїстика у пошуках своїх джерел / Марко Роберт Стех. Танг / В. Трубай. Зброя судного дня / Ю. Щербак.
Рубрики: Художня література--Проза--Поезія


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Безпека цивільного судочинства як основоположний його принцип: до питання синтезу процесуально-правової матерії [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 9. - С. 19-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальна безпека
Кл.слова (ненормовані):
принципи цивільного процесу -- право на безпеку
Анотація: Стаття присвячена синтезу процесуальної матерії принципів цивільного процесу та визначенню в них місця феномена безпеки. Доводиться наявність особливого впливу феномена безпеки на основоположні ідеї здійснення цивільного судочинства. У зв’язку з наявністю права на процесуальну безпеку в учасників цивільного процесу та особливої мети цивільного судочинства з охорони й захисту прав, свобод та інтересів, як і завдань щодо усунення під час розгляду справи реальних та потенційних небезпек порушення права, робляться висновки про наявність у доктрині цивільного процесуального права особливого й самостійного принципу – принципу цивільної процесуальної безпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Догма права цивільного процесу: антрополого-правовий аспект [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 173-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
догма права -- антропологія права -- цивільне процесуальне право -- конфліктне право -- безпека
Анотація: Стаття присвячена дослідженню антрополого-правової природи догми права в цивільному процесі. У процесі дослідження автор відстежує генетичний зв'язок між догмою права і правовою антропологією та віднаходить їхнє відповідне місце в цивільному процесуальному праві, зумовлене феноменом «конфлікту». На підставі цього автором пропонується виділяти додаткові грані догми права не тільки в правовій теорії, а й у догмі цивільного процесуального права внаслідок прояву конфліктного права. Також аналізується стан «твердості» догми цивільного процесуального права по відношенню до правових аксіом та міфів. Відстежується їх взаємозв'язок із правовою реальністю. Обґрунтовується позиція, що феномен «конфлікту» характеризує саме «конфліктну» грань догми цивільного процесуального права. Натомість така грань (грань конфлікту) може бути підрозділена на «реальну» та «потенційну», але так чи інакше є складовим елементом іншого феномену – безпеки. Зрештою, такі обставини зумовлюють необхідність вести мову про сприйняття суті догми цивільного процесуального права в узагальнюючому сенсі – через феномен безпеки, яка є ширшою від конфлікту але вужчою від догми та антропології.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Онтологічний дискурс цивільного судочинства в аспекті граней конфліктного права [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 279-287. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
онтологія права -- конфліктне право -- принцип змагальності -- цивільний процес -- безпека
Анотація: Стаття присвячена аналізу цивільного судочинства, який проводиться в онтологічному дискурсі на предмет його буття в правовій реальності. Відстоюється позиція про перманентність конфлікту в судовій формі захисту цивільних прав та інтересів, пов’язаного з природою правового буття судочинства при розгляді цивільної справи судом і зумовленого принципом змагальності. Такі обставини спричиняють необхідність в суб’єктивному та об’єктивному сенсі забезпечення судом стану безпеки учасників процесу, як і в процесі реалізації процесуального механізму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Судова практика щодо масових (групових) та похідних позовів у контексті дії режиму цивільної процесуальної безпеки [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 7. - С. 34-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальна безпека--Україна
Анотація: Стаття присвячена аналізу стану судової практики щодо здійснення цивільного судочинства судами загальної юрисдикції по цивільних справах за масовими (груповими) та похідними позовами. Аналізуються як доктринальні доробки вчених-практиків, так і безпосередньо практика Конституційного Суду України, Верховного Суду та судів І та ІІ інстанцій, а також цивільне процесуальне законодавство. Наголошено на необхідності врахування безпекового складника в процесі розгляду справ даних категорій. Виділяються ознаки, які необхідні для врахування в судовому правозастосовному процесі. Наголошується на численних прогалинах інституту групового (масового) позову, що вказує на дефекти цивільної процесуальної форми, взаємозв’язок із неможливістю адекватно застосувати закон судом. А тому відстоюється позиція щодо необхідності законодавчих змін, потреби діяти суду шляхом особливого режиму – режиму процесуальної безпеки, за яким суд повинен передбачати та враховувати колізії, конфлікти, процесуальні ускладнення, небезпечні фактори, уразливість процесуальної форми, адаптуючи цивільну процесуальну форму до конкретних обставин, що виникли.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Обмеження судом цивільних процесуальних прав як інструмент забезпечення пропорційності в цивільному процесі [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальні права--Обмеження прав
Кл.слова (ненормовані):
принцип пропорційності -- процесуальна форма -- судова політика -- безпека
Анотація: Стаття присвячена дослідженню можливості обмеження судом цивільних процесуальних прав учасників цивільної справи під час розгляду і вирішення цивільної справи. З’ясовується роль принципу пропорційності у реалізації інституту обмеження процесуальних прав. Доводиться, що як інститут обмежень, так і принцип пропорційності є складниками цивільної процесуальної безпеки, яка, володіючи такими інструментами, покликана забезпечити дотримання порядку в судовому засіданні, процесуальної форми, та національного правопорядку і судової політики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Категорія «ризик» у цивільному процесі: сутність, момент виникнення та видова класифікація [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 27-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Ризики--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
змагальність -- ускладнення -- безпека -- конфлікт -- цивільний процес
Анотація: Стаття присвячена дослідженню категорії «ризик» у цивільному процесі. У ході дослідження доводиться її широке та вузьке значення, що займає особливе місце в системі цивільного процесуального права. Обґрунтовуються фактори ризику, класифікаційні ознаки, їх особливості та правова природа. Наводиться класифікація ризиків у цивільному процесі за різними критеріями. Доводиться тісний зв’язок категорії «ризик» із феноменом безпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослав.
    Конфліктне право як комплексний елемент правової безпеки та його місце в системі цивільного процесу [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 181-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Правова безпека--Конфліктне право
Кл.слова (ненормовані):
антропологія права
Анотація: Стаття присвячена визначенню місця конфліктного права в системі цивільного процесу. У ході дослідження аналізується сутність цивільного процесуального права та цивільних процесуальних норм, визначається взаємозв’язок ознак конфліктного права з правовою безпекою, які «вмонтовані» в систему цивільного процесуального права. Доводиться, що перманентність процесуального конфлікту не тільки пояснює онтологічну сутність цивільного процесу, а й указує на особливі повноваження суду щодо його подолання. Акцентується увага на тому, що конфліктне право й сутність деяких положень цивільного процесуального права обумовлюють інституційний аспект правової безпеки. Остання ж як концепція є взаємообумовленою (взаємозалежною) як для «конфліктного права», так і для системи цивільного судочинства, оскільки на підставі ідеї конфлікту спроможна забезпечити як стабільність цивільної процесуальної форми, так і реалізацію гарантій із захисту й дотримання судом прав, свобод та інтересів учасників цивільної справи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Мельник, Ярослава.
    На берегах книжки Євгена Нахліка: короткі рефлексії [Текст] / Ярослава Мельник // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 104-107
Рец. на кн. Нахлік Є. Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література / Є. Нахлік. - К. : Наук. думка, 2019. - 638 с.

Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
радикальна партія -- державність -- компаративістика -- поезія -- біографістика
Анотація: Стаття є рецензією на монографію Євгена Нахліка "Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література", що складається із семи розділів. Автор монографії досліджує проблему світоглядної, ідеологічної, естетичної та літературної еволюції І.Франка.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович ( український письменник, учений, громадський діяч ; 1856-1916) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)