Пасхавер, Б. Й.
    Основні проблеми розвитку сільськогосподарського виробництва [Текст] / Б. Й. Пасхавер, Л. В. Молдаван, О. В. Шубравська // Економіка АПК. - 2012. - № 9. - С. 3-9 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
ББК 65.32
Рубрики: Аграрний сектор--Виробничий потенціал--Україна
   Економіка сільського господарства--Виробництво

   Аграрне виробництво--Державне регулювання

Кл.слова (ненормовані):
Агроінвестування -- Кредитні ресурси -- Внутрішне продовольче споживання
Анотація: Обґрунтовано основні загрози сучасного етапу розвитку вітчизняного сільського господарства й агропродовольчого виробництва, визначено комплекс першочергових заходів, необхідних для розв'язання ключових проблем галузі.


Дод.точки доступу:
Молдаван, Л. В.; Шубравська, О. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Молдаван, Л. В.
    Суперечності земельної реформи в аграрному секторі України в контексті світової практики [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 148-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельна реформа--Україна
Анотація: На основі аналізу земельних реформ, які відбулися у світовій практиці упродовж останнього століття, доведено, що земельні відносини в аграрному секторі базуються на двох підвалинах- особливостях сільськогосподарських угідь- нічим незамінного базового природного ресурсу виробництва продовольства, та визнаній зарубіжною науковою і міжнародною спільнотою концепції багатофункціонального призначення сільського господарства, що у сукупності обумовлює необхідність специфічних підходів до розподілу і використання сільськогосподарських земель.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Молдаван, Л. В.
    Економічні та соціогуманістичні основи розвитку кооперативних форм господарювання в Україні [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка і прогнозування. - 2017. - № 3. - С. 85-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка АПК--Кооперативні формування--Державна підтримка--Україна
Анотація: Викладено закономірності розвитку кооперативів, обгрунтовано чинники життєздатності кооперативних формувань, розкрито їх місце у посиленні економічної влади малих і середніх виробників на продуктових, ресурсних і фінансових ринках. Висвітлена роль кооперативів у соціалізації та гуманізації економічних відносин в умовах агресивних глобалізаційних процесів. Проаналізовано причини, які стримують розвиток сільськогосподарських кооперацій, та сформульовано пропозиції щодо їх усунення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Молдаван, Л. В.
    Глобалізаційна трансформація землекористування: наслідки та способи їх запобігання [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка АПК. - 2020. - № 6. - С. 6-18 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Землекористування
   Земельний ринок--Сільськогосподарські угіддя--Ринок--Україна

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація землекористування -- несільськогосподарський капітал -- індустралізація сільського господарства -- обмеження землекористування -- екологізація землекористування -- якість сільськогосподарських угідь -- система "Crosse Compliance" -- інституціональне середовище
Анотація: Мета статті - обгрунтувати на основі систематизації пропозицій з різних наукових джерел і результатів власних польових досліджень процесів, які відбуваються в аграрному секторі, основні складові інституціонального правового середовища, спрямовані на запобігання глобалізації землекористування у вітчизняному аграному секторі з урахуванням досвіду країн, які впоралися з вирішенням цієї проблеми. Одержані результати дослідження мають прикладну спрямованість. Імплементація у вітчизняне інституціонально-правове поле запропонованих тут обмежень у землекористуванні, в доступі до сільськогосподарських угідь і державної підтримки та пільг, щодо екологізації використання угідь шляхом прийняття Закону України "Про Колдекс сталого агрогосподарювання" та ведення жорстокого контролю за додержанням встановлених норм і положень значно обмежать можливість діючих агропромислово-торгових компаній до збільшення власних банків земель та не допустять їх поширення в аграному секторі України, що поліпшить умови для розвитку селоутворюючих підприємств і фермерських господарств.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)