Павленчик, Н. Ф.
    Стимулювання інноваційної функції ринку сільськогосподарської продукції на стадії виробництва [Текст] / Н. Ф. Павленчик // Економіка АПК. - 2011. - № 8. - С. 37-42. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Державне регулювання
   Аграрний сектор--Інноваційна діяльність

   Регіональна економіка--Львівська область

Кл.слова (ненормовані):
Споживач -- Технологія -- Сільськогосподарські виробники
Анотація: Акцентується увага на необхідності державної підтримки у сприянні економічному зміцненню сільськогосподарських товаровиробників та розвитку їх матеріально-технічної бази на інноваційній основі. Пропонується спосіб державної підтримки і методика розрахунку дотацій.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Горбонос, Ф. В.
    Модель реструктуризації економічного простору сільської територіальної одиниці [Текст] / Ф. В. Горбонос, Л. А. Янковська, Н. Ф. Павленчик // Економіка АПК. - 2012. - № 8. - С. 71-81 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
ББК 65.049
Рубрики: Сільські території--Соціально-економічний розвиток--Україна
   Місцеве самоврядування--реформування

   Регіональна економіка--Рівненська область

Кл.слова (ненормовані):
Рівень зайнятості -- Корпорація -- Домогосподарства
Анотація: Обґрунтовано доцільність та наведено модель реструктуризації економічного простору сільської територіальної одиниці, спрямованої на підвищення рівня населення за умови самостійного ведення виробниками головних бізнес-процесів на ґрунті корпоративного управління.


Дод.точки доступу:
Янковська, Л. А.; Павленчик, Н. Ф.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Павленчик, Н. Ф.
    Теоретичні основи обґрунтування дефініції "ринок сільськогосподарської продукції" [Текст] / Н. Ф. Павленчик // Економіка АПК. - 2014. - № 1. - С. 85-92 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.32
Рубрики: Економіка торгівлі--Товарні біржи
   Аграрний сектор--Ринкові відносини

Кл.слова (ненормовані):
торгова площа -- міська площа -- агропромисловий ринок
Анотація: Узагальнено методичні підходи до розуміння сутності, обґрунтувано доцільність вживання та виокремлення із загалу в самостійній формат поняття "ринок сільськогосподарської продукції".





    Павленчик, Н. Ф.
    Економічний розвиток аграрних підприємств на засадах диверсифікації їх діяльності [Текст] / Н. Ф. Павленчик // Економіка АПК. - 2019. - № 2. - С. 57-66 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрні підприємства--Галузева структура--Ефективність виробництва
Кл.слова (ненормовані):
ресурси -- аграрні підприємства -- галузева структура -- ефективність виробництва -- диверсифікація діяльності -- результативність
Анотація: Мета статті - розкрити динамічні зміни ресурсного потенціалу та причинно-наслідкову результативність його використання в галузях рослинництва і тваринництва. Виявити структурні зміни в аграрному виробництві, причини виникнення дисбалансу між основними галузями сільського господарства й обгрунтувати його мінімізацію на основі диверсифікації діяльності підприємств. Доведена можливість визначення і спрямування диверсифікаційної діяльності аграрних підприємств у напрямі збільшення обсягів виробництва продукції з розрахунку на одиницю ресурсів та підвищення рівня продуктивності праці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Парадигма функціонального підходу до проявів ризику в діяльності аграрних підприємств в умовах ринку [Text] / Н. Ф. Павленчик, Ф. В. Горбонос, А. О. Павленчик, Р. М. Скриньковський // Економіка АПК. - 2020. - № 6. - С. 98-113 : рис. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрні підприємства--Ризики
Кл.слова (ненормовані):
загроза -- ризик -- підприємство -- ринок -- функції ризику -- управління ризиком
Анотація: Мета статті - розглянути природу та особливості виникнення ризиків в окремих сегментах ринку сільськогосподарської продукції та обгрунтувати їх функції, які можуть проявлятися в процесі діяльності аграрних підприємств у ринковому середовищі. Ризики в будь-якій економній діяльності підприємстввнаслідок дії об'єктивних природних та економічних законів ринкового механізму й конкуренції неминучі. Звідси існує вірогідність, що саме обгрунтована якісна оцінка загроз і можливих наслідків ризику, а також ефективне управління ними можуть визначати успішну діяльність господарюючих суб'єктів. Особливо важливо встановити причини їх виникнення і сферу походження. Конструктивна і грунтовна поведінка суб'єктивна щодо управління ризиком може стимулювати прийняття виправданого рішення, незважаючи на те, що інтерес, наміри і націленість у часі провокують у суб'єкта активність і певною мірою авантюризм дії, що може призвести до дестабілізації ситуації. У цьому й проявляється сутність підгрунтя ризику.


Дод.точки доступу:
Павленчик, Н. Ф.; Горбонос, Ф. В.; Павленчик, А. О.; Скриньковський, Р. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)