Петренко, Н. О.
    Методика реалізації агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління [Текст] / Н. О. Петренко // Економіка та держава. - 2017. - № 10. - С. 37-41 : табл. - Бібліогр. с. 41 (13 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Інновації
Анотація: Сучасний етап розвитку і зміцнення ринкових відносин обумовлює необхідність застосування інноваційних форм та методів управління підприємством, зокрема у аграрній сфері. Основною метою інноваційної діяльності є створення стабільного і ефективного виробництва, здатного реагувати на зміни ринкової кон'юнктури. Сучасні інновації носять удосконалюючий характер і націлені на підвищення ефективності використання виробничих ресурсів, у тому числі, за допомогою поліпшення якості кінцевого продукту. Тому питання впровадження агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління наразі є актуальним. ??У статті удосконалено та доповнено визначення терміну "інновація в агросфері". Проаналізовано методи економічної оцінки інноваційних проектів та з'ясовано, що вони грунтуються на оцінці і порівнянні обсягу передбачуваних інвестицій і майбутніх грошових надходжень, обумовлених інвестиціями в інновації.??Виокремлено головні компоненти, які утворюють агроінноваційну інфраструктуру та визначено форми її реалізації. Встановлено, що важливим етапом при реалізації інноваційних проектів є визначення ціни агроінновацій та їх стратегічні напрями розвитку.??На основі дослідження стану і розвитку агроінноваційної діяльності в Україні розроблено методику регулювання інноваційними процесами в аграрній сфері.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Петренко, Н. О.
    Формування промислового потенціалу України: регіональний аналіз [Текст] / Н. О. Петренко // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 32-38 : табл. - Бібліогр. с. 38 (10 назв)
Рубрики: Промисловість--Економічний потенціал--Україна
Анотація: У статті проведено регіональний комплексний аналіз формування та використання промислового потенціалу України. У процесі дослідження з'ясовано, що промисловий комплекс є фундаментом господарської системи країни. Орієнтація економічної політики на регіональний промисловий розвиток зумовлює зростання практично всіх секторів економіки. Саме рівень, структура та динамізм промислового виробництва визначають економічні можливості регіону.У ході дослідження проаналізовано теоретичні положення та методологічні підходи до визначення поняття "промисловий потенціал". Виокремлено складові промислового потенціалу регіону, вказано на ресурси їх формування та характеристику. Визначено, що промисловий потенціал регіону залежить від рівня розвитку матеріально-технічної, інноваційної, інвестиційної, трудової, інфраструктурної, фінансової складових. Виокремлено показники стану структурних компонент промислового потенціалу регіону. Проведено розрахунок промислового потенціалу на регіональному рівні. Визначено фактори, що перешкоджають розвитку промислового потенціалу. У підсумку зазначено, що для усунення проблем, що гальмують розвиток промислового потенціалу регіону, необхідним є формування промислової політики, яка б відповідала сучасним економічним умовам, і була спрямована, на підвищення техніко-технологічного рівня виробничої діяльності промислових підприємств.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)