Соф'їн, Михайло.
    До питання принципів фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 240-244. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Європейські принципи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
принципи державного управління -- принципи права
Анотація: У статті розглянуто сутнісний зміст, значення та коло принципів фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції, у зв’язку із чим досліджено відповідні доктринальні та нормативно-правові джерела. Констатовано, що принципи є одними з основоположних засобів врегулювання фіскальної політики в Україні і приведення її у відповідність до європейських стандартів. Разом із тим відзначено, що принципи мають доволі загальний характер, а норми права, які мають розвивати ці принципи, досить часто не відповідають їм.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Соф'їн, Михайло. [Текст] // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2019. - № 7. - С. 162-166. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Курс України на європейську інтеграцію зумовлює необхідність приведення ключових напрямів державної політики у відповідність до європейських норм і стандартів. Зокрема, це стосується фіскальної політики, яка в нашій державі має ряд проблем. Вдосконалення даного напряму державної політики вимагає перегляду її основних, в тому числі сутнісних аспектів. Це зумовило необхідність вивчення чинного українського законодавства, а також відповідних наукових позицій, та дослідження поняття фіскальної політики в Україні в умовах Євроінтеграції. Наголошено, що під політикою розуміється: цілеспрямована діяльність у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, яка пов’язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади як знаряддя регулювання і формування цих взаємовідносин; певна частина, програма або напрям такої діяльності; сукупність засобів (інструментів) та методів (технік) для реалізації певних інтересів, тобто для досягнення певних цілей. Доведено, що у загальному розумінні фіскальна політика – це курс діяльності органів публічної влади щодо управління відносинами і процесами з питань наповнення державного бюджету та здійснення видатків із нього. З’ясовано, що у провідних європейських країнах фіскальна політика виступає не лише засобом фінансування держаних інститутів та механізмів з метою забез- печення їх нормального функціонування, але є також важливим інструментом забезпечення належного економічного розвитку держави, як в цілому, так і її окремих регіонів та засобом зменшення залежності рівня життя, соціального благополуччя населення від коливань економічної активності. Зроблено висновок, що у правовому сенсі фіскальна політика в Україні в умовах Євроінтеграції має розумітися як сукупність правових, а також інших (організаційно-управлінських, фінансово-економічних, інформаційних тощо) заходів, здійснюваних компетентними суб’єктами в межахтизм державна влада правова сфера монархія ; Реформа державного управління в Австрійській імперії за правління Марії Терезії, Михайло Пиртко , ПК; 20191023, borisenko . 2, 1

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соф'їн, Михайло.
    Нерівномірність податкового навантаження в умовах євроінтеграційного курсу України [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- податкова ставка -- матеріальні блага -- фінансовий потенціал
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів учених та норм чинного законодавства досліджено проблему нерівномірності податкового навантаження в контексті формування та реалізації фіскальної політики України в умовах євроінтеграційного курсу України. Наголошено, що до оцінки рівня суб’єктивного благополуччя дослідники включили не тільки пряму відповідь на питання про задоволеність, але й питання щодо позитивності/негативності щоденного досвіду людей. Обґрунтовано, що нині необхідність зменшення податкового навантаження в Україні не викликає жодних сумнівів, однак при цьому зниження повинно бути поступовим та супроводжуватись зниженням рівня витрат із державного бюджету. З’ясовано, що прогресивне оподаткування є необхідним кроком на шляху забезпечення рівномірного розподілу матеріальних благ між різними верствами населення та підтримання загальносуспільного блага на належному рівні. Зроблено висновок, що зменшення податкового навантаження в сучасних умовах може здатись хибним кроком, оскільки це начебто повинно зменшувати суму коштів, які потрапляють до державного бюджету, однак це не так. Головне призначення зниження податкового навантаження полягає у тому, щоб вивести несумлінних платників податків із тіні, а також створити умови, за яких великі платники податків будуть повністю відповідати за своїми податковими зобов’язаннями. Усе це у сукупності повинно створити «прозору» систему оподаткування та в результаті фактично збільшити надходження до бюджету.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)