Тимів, Іван.
    Хронологія перших татарських і турецьких набігів на землі Руського воєводства у ХV ст. [Текст] / І. Тимів // Київська старовина. - 2011. - № 5. - С. 92-102. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
ББК 63.3(4Укр)45
Рубрики: Історія України--Татаро-турецькі набіги, ХV ст.
Анотація: У статті встановлено початкову дату та подальшу хронологічну послідовність ординських і османських набігів на землі Руського воєводства у ХV ст. Проаналізовано існуючі в історичній літературі повідомлення про періодичність набігів та їхні наслідки для краю.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)





    Тимів, Іван.
    Турецькі й татарські набіги ХV-ХVІІ ст. на українські землі у наукових дослідженнях учених Прикарпаття [Текст] / І. Тимів // Сіверянський літопис. - 2015. - № 5. - С. 58-68. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 63
Рубрики: Історіографія
   Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
турки -- татари -- спустошення -- втрати
Анотація: У статті розглянуто творчі напрацювання вчених-істориків Львова та Іванофранківська із вивчення проблеми турецьких і татарських набігів на українські землі. Здійснено історіографічний огляд їхніх наукових публікацій із означеної тематики.





    Тимів, Іван.
    Битва з татарами під Мартиновим 1624 р. [Текст] / І. Тимів // Сіверянський літопис. - 2016. - № 1. - С. 29-42. - Бібліогр.: с. 39-41. - Зміст: Реєстр їх милості панів-волонтерів ; Реєстр татарських мурз, які були у поганському війську
УДК
Рубрики: Давня історія України
   Історичні джерела

   Історіографія--Джерелознавство

Кл.слова (ненормовані):
джерела -- напад -- тактика -- битва -- татари -- здобич
Анотація: У статті розглянуто політичні передумови та обставини татарського вторгнення на територію Руського воєводства ногайських татар на чолі із Кантеміром-мурзою в червні 1624 року, з'ясовано стан вивчення цієї події у вітчизняній і польській історіографії. Висвітлено джерельну базу проблеми, розглянуто приготування польсько-українських сил під орудою польного гетьмана Станіслава Конецпольського до генерального бою під містечком Мартиновим (тепер село Новий Мартинів Івано-Франківської області) 20 червня 1624 року. У хронологічній послідовності автор показав хід дій польської армії і ногайського війська, починаючи від 4 до 22 червня 1624 р. У додатках до статті подано поіменний перелік панів-волонтерів, які зі своїми загонами брали участь у битві під Мартиновим. У тому ж реєстрі зазначено список татарських мурз, учасників баталії.


Дод.точки доступу:
Конецпольський, Станіслав (1592-1646) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)





    Тимів, Іван.
    Літописні джерела і хроніки про боротьбу з татарськими набігами у 1526-1530 рр. [Текст] / І. Тимів // Сіверянський літопис. - 2016. - № 5. - С. 35-49. - Бібліогр.: с. 46-48
УДК
ББК 63.211
Рубрики: Джерелознавство--Літописи
   Історіографія--Джерелознавство, ХVI ст.

   Історія--Збройні конфлікти--Польське Королівство--Велике князівство Литовське--Османська імперія

Кл.слова (ненормовані):
політика -- напад -- турки -- татари -- територія -- спустошення -- битва
Анотація: У статті висвітлено боротьбу Польського Королівства і Великого князівства Литовського з татарськими набігами в умовах активізації зовнішньої політики Османської імперії та Кримського ханату. Узагальнено відомості літописів, хронік та інших джерел, з'ясовано стан вивчення цієї проблеми у вітчизняній історіографії.


Є примірники у відділах: всього 3 : ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1), ВКр (1)