Тонха, О. Л.
    Молекулярно-генетична оцінка прокаріотного комплексу чорнозему типового [Текст] / О. Л. Тонха // Вісник аграрної науки. - 2012. - № 1. - С. 38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 40.3
Рубрики: Грунтознавство--Обробіток грунту--Чорнозем типовий
Анотація: Проведено молекулярно-генетичну оцінку прокаріотного комплексу чорнозему типового, відзначено його зміни під впливом різних обробітків та удобрення грунту. Доведено, що обробітки грунту, впливаючи на надходження і розподіл поживних решток і добрив, фізико-хімічні і фізичні його параметри, змінюють показники і будову філотипового різноманіття грунтових мікроорганізмів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Демиденко, О. В.
    Біогенність чорнозему типового за різного обробітку грунту [Текст] / О. В. Демиденко, О. Л. Тонха, В. А. Величко // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 1. - С. 20-23. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 40.3
Рубрики: Грунтознавство--Чорноземи--Біогенність
Анотація: Досліджено чисельність еколого-трофічних і таксономічних груп мікроорганізмів у чорноземі типовому за 36-річного виконання різних обробітків грунту. Показано, що застосування глибокого плоскорізного обробітку сприяє зменшенню процесів мінералізації, підсиленню гумусонакопичення, поліпшенню забезпеченості рослин рухомими формами фосфору і мінеральними сполуками азоту.


Дод.точки доступу:
Тонха, О.Л.; Величко, В.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Демиденко, О. В.
    Гумусний стан чорнозему типового за різних способів обробітку в агроценозах Лівобережного Лісостепу [Текст] / О. В. Демиденко, І. С. Шаповал [и др.] // Вісник аграрної науки. - 2014. - № 4. - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 41.43
Рубрики: Грунтознавство--Чорноземи--Гумусний стан
Кл.слова (ненормовані):
обробка грунтів
Анотація: Доведено, що в грунтово-екологічних умовах Лівобережного Лісостепу за довгострокового виконання безполицевого обробітку ефективніше гумус накопичується у шарі чорнозему 0-20 см зі збільшенням його умісту в нижній частині оброблюваного шару. За поверхневого обробітку спостерігаються виражена деференціація в накопиченні гумусу і поліпшення його якісного та енергетичного стану.


Дод.точки доступу:
Шаповал, І.С.; Тонха, О.Л.; Величко, В.А.; Бойко, П.І.




   
    Гумусованість і фізико-хімічні властивості чорноземів Лісостепу за мінімізації обробітків і біологізації системи удобрення [Текст] / А. Д. Балаєв, О. Л. Тонха, О. В. Піковська, М. В. Гаврилюк, К. І. Шеметун // Вісник аграрної науки. - 2020. - № 11. - С. 24-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Чорнозем--Гумус--Фізико-хімічні властивості--Правобережний Лісостеп України
Анотація: Стаття пропонує визначити шляхи відновлення родючості чорноземів типового та опідзоленого за тривалого використання мінімізації обробітку ґрунту і біологізації систем удобрення культур у короткоротаційних сівозмінах Правобережного Лісостепу.


Дод.точки доступу:
Балаєв, А. Д.; Тонха, О. Л.; Піковська, О. В.; Гаврилюк, М. В.; Шеметун, К. І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)